PZP - likvidacia PU rozpocom poistovna ziada dodacie listy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

patko1 napísal: V skratke: poznam ludi z prostredia likvidacie udalosti dost dobre. Kazdy jeden dostal prikaz aby vyplacal co najmenej a mozes sa s nim rozpravat ako len chces [milo, lichotit mu, bliakat po nom , byt drzy, aky len chces] praveze cim si milsi tak to vsetko natahuje cim dlhsie pretoze cas su predsa peniaze.
ale ty si kseftar s autami poznaju ta musel si uz od pojistovni tahat prachy lepsie povedane si na zozname uz si svoje limity vycerpal.uz ti nepomoze nic.


ziadna pojistovna nebude drzat neuzavretu vec vecne.vzdy cakaju na vyjadrenie.

ti co chodia obhliadat auta to su pracovnici z ulice.moze to robit hocikto.ja vzdy komunikujem z vedenim.

tema je o tukanci na parkovisku.neriesim tu teraz rozmlateny mercedes ktory nabral kamion

cize co poskodila ta zenska v teme dvere?naraznik?blatnik?svetlo? to su polozky ktore pojistovna zatiahne.pojistovna ma svoje ceny a len chce od poskodeneho vyjadrenie ci nahodou nebude v cenach rozdiel.ale urcite nie ze na skode octavia 3 prevalene dvere faktura na 1000 euro.pretoze presne takto sa to robi.

podlasie cena auta je ina na trhu a ina pre pojistovnu preto sa to krati.

toto mi ukazali na pojistovni pred 4 rokmi aby som to pochopil.v pripade totalky sa berie do uvahy vek stav a km auta.

3 rocny ford focus tdci s 220000km jeho cena je pre pojistovnu 3300 euro.ak by mal 160000km cena je 5500 euro.to ze sa medzi ludmi predava za 8500 euro je uz len medzi ludmi.auto nad 10 rokov je pre pojistovnu uz vrak.

kopec aut na havarijne pojistenie je aj preto pravidelne stocenych a kazda druha vymena oleja je robena doma v garazi.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Tvoja matka si vycerpala limit ked ta porodila ty primitiv. Ja mam s poistovnami zmluvu a nepotrebujem z nich tahat drobe cez podvody ako si sam seba opisal. Ani pre nich nefotim a nekrizikujem auta ako tvoj kamos hore co pisal ale ked som mu napisal aby poradil nieco k veci tak sa vyparil. Poistovne poskytuju sluzby mne a nie ja im, preto vidim a viem veci ktore by sa vela ludom nepacili.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Ja som sa nevyparil. Bol som odovzdat ten obciansky a doteraz som sa hanbil v kute. Volal mi moj kamos seven, ze pan patko1 chce aby som poradil. Mohli by ste prosim pan patko1 zmiernit vase poziadavky na moju osobu? Nestiham ich plnit. A zadavatelovi teda poradim ako kážete. Ira pocuvaj patka1, lebo ak to neurobis a nebodaj budes zvazovat iny nazor, dostane sa ti osocovania, urazok a zosmiesnovania. Zdar.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najlepšie je davať pozor, nebuchnuť do nikoho, a hlavne nedať nikomu buchnuť do svojho auta, :4012:

potom nebude treba riešť opravy cez chamtivé servisy, ktoré maju svojich mudrych prijimacích technikov, a ešte lepšie nebude treba strácať čas jednaním s pojisťovňou, ktorej prvým cieľom je vyhnuť sa plneniu za škodové udalosti, a ak tak platiť len čo najmenšie minimum.
budinec
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 30.12.2006 20:44
Zdieľať na Facebook

oprava rozpočtom

Príspevok od používateľa budinec »

toto sa mi stalo presne pred rokom . Rozpočtom mi vypočítali 990€, lebo auto nebolo odstrojené a nebolo všetko vidieť čo je ešte poškodené. Odniesol som to do autorizovaneho servisu a nič som neriešil- oprava stála 4007€ , neplatil som nič , len som si zobral auto. Tiež to bolo cez PZP a kooperatíva.
Naposledy upravil/-a budinec v 16.12.2018 22:47, upravené celkom 1 krát.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

dobre sa to tu rozprudilo, ale snad dvaja ludia si precitali temu s porozumenim


napriklat tento to nepochopil
jojtik napísal: Pokial to budes riesit rozpoctom, doklady nemusis predkladat. Vypocitaju ti to podla ich "pravidiel" a ty to budes musiet akceptovat, chtiac nechtiac. Potom tu ale prosim neplac, ze ti dali malo.
sevenovi to nedoslo tiez, ale zase vznikla rozpravkova kniha.

este raz po lopate

1. poistovna ziada doklady ak po likvidacii skody rozpoctom.
2. poistovna ziada doklady a dodacie listy na vstupe do autoservisu /od dodavatela dielov, externeho lakirnika.../

toto sa mi vidi ako nenormalne a mozno aj protipravne.

patko dik.

este tu padla otazka, auto je stare, ma 11rokov, ale nechcem sa ho zbavit, taketo by som uz asi nezohnal, vyrobilo asi 250ks.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ira nepochopil si to ty.patko 1 nepocuvaj je to obchodnik s autami.lem mu klepli po prstoch tak je nespokojny.

nic nechcu protipravne.oni ti daju peniaze ake uznaju za vhodne.cize drobne.ak im dokladujes kolko to realne bude stat pridete s pojistovnou na spolocnu sumu.nic ine v tom neni.

pojistovna ma vlastne pravidla tak ako energetika plynarne a vsetko sprivatizovane co na slovensku mame.je to mimo stat.stat tam moze max len nieco povedat.pojistovna je ako jedna sukromna osoba ktora poskytuje pojistenie.a ty ich musis presvedcit ze ti davaju malo na opravu auta.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

seven ja som uz poriesil 5 udalosti rozpoctom a takuto podmienku vidim prvy krat. Riesil si uz niekedy PU? Lebo z toho co si napisal ide riadna naivita.

Ako som pytal, rad by som sa chytil nejakej vecnej argumentacie a nie cital kydy, ako mi chce poistovna dobre...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

riesil a nikdy som nebol stratovy.aj na novu autobateriu bolo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lra napísal:
este tu padla otazka, auto je stare, ma 11rokov, ale nechcem sa ho zbavit, taketo by som uz asi nezohnal, vyrobilo asi 250ks.
Ak ide o taku raritku tak je mozne ze si nevie dat poistovna rady a nacenit diely a opravu a preto to pytaju ale to nie je tvoj problem ako ich. Ak chces napis do SS blizsie info a kuknem sa ti na to. Nie je to nahodou cervena S2000? S takou jednou sa teraz trapia. Ale tych asi bolo vyrobenych viac.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

seven549 napísal:riesil a nikdy som nebol stratovy.aj na novu autobateriu bolo.
Ved toto, na mna pises kraviny a popritom sam ked nemas na baterku tak sa dohodnes so susedom nech ti nacuva do dveri a kupis novu baterku na ukor poistovni a dvere nehas tak.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

seven549 napísal:riesil a nikdy som nebol stratovy.aj na novu autobateriu bolo.

nenasral si si teraz do vlastneho?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

seven549 napísal:ira nepochopil si to ty.patko 1 nepocuvaj je to obchodnik s autami.lem mu klepli po prstoch tak je nespokojny.

nic nechcu protipravne.oni ti daju peniaze ake uznaju za vhodne.cize drobne.ak im dokladujes kolko to realne bude stat pridete s pojistovnou na spolocnu sumu.nic ine v tom neni.

pojistovna ma vlastne pravidla tak ako energetika plynarne a vsetko sprivatizovane co na slovensku mame.je to mimo stat.stat tam moze max len nieco povedat.pojistovna je ako jedna sukromna osoba ktora poskytuje pojistenie.a ty ich musis presvedcit ze ti davaju malo na opravu auta.
Ja som obchodnik s autami a klepli mi po prstoch? Asi preto spolupracujem s poistovnami :40bd: :40bd: :40bd: Nemal by si vynechavat tie lieky, nerobi ti to dobre na kotrbu
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lra napísal:
seven549 napísal:riesil a nikdy som nebol stratovy.aj na novu autobateriu bolo.

nenasral si si teraz do vlastneho?
On bude pravdepodobne nejaka pokrvna rodina kpt. Danka
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

patko: ja som si az teraz vsimol, ze on ma pri nicku "ludovy rozpravac" tak to ano, taky joker pre forum, len by to mohlo aj blikat, aby ho clovek mohol hned odfiltrovat a nie az za par prispevkov...

ako hovori Miro Donutil: furt ve strehu :4012:

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných