P0340 KIA - Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mino77
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 03.04.2013 20:07
Zdieľať na Facebook

P0340 KIA - Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction

Príspevok od používateľa mino77 »

Caute

Možno sa to niekomu zijde Jedna sa o chybu ( P0340 KIA - Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction ) po zistení bol objednaný a namontovaný novy no bez výsledku , chyba sa prejavovala tak že motor bežal no ako náhle sa zohrial prestal a nebolo možné štartovať po ochladení znova šlo naštartovať .Premeral som osciloskopom signál až pri RJ a signál tam bol . problém bol v snímači kľukovej hriadele ( Crankshaft position sensor ) . ak ten nedá signál a vačka áno dôjde k chybnému označeniu error code .
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

a na to mala vplyv aj teplota motora?
mino77
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 03.04.2013 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino77 »

Ak si predstavíte konštrukciu snímača , je to jednoduchý princíp ,jedna sa o permanentný magnet ktorý je z časti tvorený ako jadro cievky a to všetko je zaliate plastom.
Ta cievočka ma veľmi tenký drôt ktorý vplyvom teploty môže sa roztiahnuť a tým pádom prerušiť obvod a následné od takéhoto snímača nedostane RJ žiaden signál.
Zaujímavosťou je že konštruktér RJ respektíve programátor namyslel na po riešenie takejto situácie keď ma signál od vačkovej hriadele vie že motor sa štartuje a kľuka signál nedáva .

Neviem ako sa tu dajú vložiť obrázky chcel som tu vložiť oscilogram pre info. :190: :190: [/url]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že na to myslel.Ale ...problém je v tom,že každý jeden systém od Digifan-u po MPi má svoju architektúru,svoj algoritmus činnosti.
Ak je niečo pre diagnostika dôležité a vlastne vedomosť No1 tak určite táto znalosť.Z nej vyplýva karakteristické správanie,niečo ako...ak sa stane toto,tak RJ urobí toto
Pre príklad...odpojenie teplotného čidla vyvolá to,že RJ signál nahradí hodnotou ktorá zodpovedá teplote 80°C.Toto už dokonca pár ľudí pochopilo.Ale často sú rôzne stavy,tj signál chýbať nemusí ale je mimo očakávanú hodnotu a reakcia RJ môže byť diametrálne iné ako na chýbajúci signál.Iné býva vadný signál a iné úplné prerušenie resp.skrat.
No a tu začína plný prieser,práve tejto veci sa venuje absolutné minimum pozornosti a tak veškeré vedomosti mechanikov sú odvodené z praxe kde ak sa niečo dva/tri razy stane,odvodzuje sa z toho určitá vedomosť že je to takto.Ak niekto zavesí na net kravinu,často to kopec ľudí preberie a nemusí to zodpovedať skutočnosti.Žiaľ aj tu je to bežné že sa pletú pojmy a dojmy,ale nemá zmysel do toho zakaždým vstupovať.Ludia aj tak nerozumejú tomu čo čítajú a diskusia pokračuje ďalej riešením volovín.Už som stále odolnejší a stále menej chuti mám diskutovať s hluchými a prispievať do siahodlhých diskusií bez hlavy a päty
mino77
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 03.04.2013 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino77 »

ja som chcel týmto iba niekomu napomôcť .
ja programujem procesory on Microchipu programujem to v jazyku C prevažné , konštruujem zariadenia , prístroje a stroje , viem programovať aj real time programming (v prerušeniach), no prekvapuje ma že programátor ne ošetrí jednoduché zistenia a navedie automechanika na tu dobru cestu .
no ale musím sa priznať aj ja som niekedy lenivý a tiež to odflaknem no ale automobilka ma viac hláv a viac kapusty . no a autoelektrika je len môj koníček . ak môžem pomôžem .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: P0340 KIA - Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction

Príspevok od používateľa seven549 »

mino77 napísal:Caute

.Premeral som osciloskopom signál až pri RJ a signál tam bol . problém bol v snímači kľukovej hriadele ( Crankshaft position sensor ) . ak ten nedá signál a vačka áno dôjde k chybnému označeniu error code .
no jasne ze dojde pretoze pre rj motora je dolezitejsi udaj od cidla kluky.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Podobnych programovych nedorobkov je v dnesnych autach mrte. Nemyslim si ze je problem to naprogramovat dokonale, skor sa jedna o to ze na to nie je cas pripadne mam pocit ze niektore veci su takto zamerne. A pri mechanickych veciach som o tom presvedceny ze su zamerne hadzane polena pod nohy.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nesuhlasim. Ako clovek pohybujuci sa v automotive som uz davno stratil iluzie o schpnostiach inzinieringu. :-/

Nejde o zamerne chyby, ale casto neschopnost konstrukterov, podporenu obrovskym tlakom, ktory je na nich kladeny,.
pidizvi
Príspevky: 3410
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

keby si sa na to pozrel ako automechanik, tak nestartovanie za tepla je typicky prejav chybneho snimaca otacok/polohy klukovky.
Chybny camshaft PS ma celkom ine prejavy - nizky vykon, nepravidelny chod. To vsetko by si sa dozvedel za 10 minut googlenia a usetril by si eura.
mino77
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 03.04.2013 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino77 »

Keby som sa na to pozrel ako automechanik ? .no uvediem zopár príkladov : Mitsubishi L 200 common rail snímač tlaku v rampe po zahriati prestal fungovať, opel a jeho slávne riadiace jednotky namontovane na bloku motora prestali fungovať vstreky ( benzin ) . opel , renault atd tiež benzín po zahriati indukčnej cievky trhanie alebo nemožnosť štartovania . No to sú len malo uvedené príklady kedy teplota ovplyvnila elektroniku a preto tvrdenie že (Keby som sa na to pozrel ako automechanik )je nie celkom správne , dnes nestačí bit automechanik .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak niekto zmúdrie po 10 minútách googlovania,je to fenomenálny človek.Mne trvalo sa dostať tam kde som 47 rokov a žiaľ viac toho neviem ako viem.Len blb čo na štvorkách prešiel učńovku si myslí že zjedol múdrosť sveta
pidizvi
Príspevky: 3410
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ty si sa na to pozrel ako programator, ze RJ hlasi chybu tohto dielu, tak si ho hned vymenil... mohol si usetrit, to je cele
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní