PSA-EGR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

ano byva.. inac gratulujem , vycistenim tych sr..ciek si urobil autu urcite radost :D

teraz zostava len zalepit EGR, vytiahnes spod ventilu podlozku, a podla nej urobis podlozku bez diery..a ten sajrajt sa ti tam uz nebude hromadit,.. len ubudat
fesiak
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 02.06.2009 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fesiak »

minule som tiez cistil ale nie sanie iba ten ventil.robil mi problemy.skusil som ho aj zaslepit ale ked som tam tu uzavretu podlozku dal tak motor zmenil zvuk.nastartoval som a po chvilke sa tak divne rozhucal akoby sa roztocila turbina na vyssie otacky.akoby pistal na volnobehu.proste sa tam zmenil rezim.to iste sa deje aj ked odpojim vahu vzduchu.jednoducho ked odpojim od napajania egr alebo vahu vzduchu alebo som zaslepil egr tak hned motor zmeni zvuk na volnobehu .nabehne zvuk ako turbina na stihacke ked startuje.samozrejme v nizsej intenzite. mazda 3 1.6 80kw
Jancco
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.03.2008 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jancco »

na tichto motoroch sa neda egr zaslepit, ja mam motor 2.0 od PSA vo volve a tiež to nejde.motor hodi do nudzaku p proste sa s nim neda vobec jazdit
fesiak
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 02.06.2009 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fesiak »

praveze nie.v pohode islo ked som ho zaslepil ale ako som pisal zmenil zvuk na volnobehu.ale isiel lepsie so zasllepenym ventilom.ziadny nudzak.len ten iny zvuk .mozno ze keby to bol peugeot tak by to hodilo do nudzaku ale v mazde nie.ze vraj ma slabu diagnostiku a komunikaciu s motorom tak mu to asi nevadilo.nieje na skodu mat auto s menej prespekulovanou elektronikou je napr. peugeot ci ford co ti bude blikat, svietit, vypisovat chujoviny palubovka a hadzat nudzak kedy sa mu zachce.
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Re: PSA-EGR

Príspevok od používateľa rolu »

lakinooo napísal:Dnes som cistil EGR. Tolko humusu som po 120 tisicoch teda necakal..... V sani bola vazelina. Skod ze ho tak super umiestnili.....

Jedna vec ma zaskocila. Vyfukove plyny boli "chladene" chladiacou zmesov. Bol tam vymennik tepla. Byva to bezne??? Videl som to prvy krat.

Ak sa nemýlim tak to nie je CHLADENIE ale OHREV maleho okruhu -kúrenia-je to tam na to aby motor vobec dokazal udržať pracovnú teplotu pri malom zatažení a v zime a aby sa skor zohrial na pracovnú teplotu.Jtd motor produkuje strasne málo zbytkoveho tepla takže ho musíš prihrievať -u niektorých motorov je to vyriešené elektrickým príhrevom napr WW myslím. FIAT to má tiež cez výmenník na EGR a ked ho zaslepíš ide bez problémov ale dlho sa zohrieva a v zime dole kopcom alebo na mieste nestíha kúriť,viem to z vlastnej skúsenosti :40bd:
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

Mozno hned po štarte ale potom sa otvorí zistíš to tak že ten výmeník tepla sa hned zacne hriat od vyfukových plynov,inak dost vela ludí tu riesilo ze im jtd cka v zime zle kúria pri jazde dole kopcom -toto je dovod-zaslepené alebo nefunkčné egr ká inak toto málokto vie,ja som na to prišiel tiež len náhodou.
Mám Lybru 110Ps Jtd a predošlý majitel zaslepil EGR a dlho sa mi to zohrievalo pri šetrnej jazde a na mieste sa to vobec neslo zohriat ani za 10-15minut,ked som dal preč záslepku EGR tak bol motor za 3-4minúty zohriaty a kurilo doslova za chvílu aj v zime!!!!!! Momentálne to mám ale zaslepené ale do zimy to určite vyriešim kvoli tomu kúreniu
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

http://www.powerdiesel.sk/viewtopic.php ... 47&start=0 tu si môžeš pozrieť mapu egr, lepšie sa zorientuješ ako funguje ;-)
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

egr je riadený rovnako či je teplo alebo zima. neriadi sa teplotou ale otáčkami a polohou plynového pedálu. ;)
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

EGR sa otvara az po zohriati motora, tak to uvadza official priručka,

btw sanie netreba zhadzovat..kolko vidis bordelu tolko vytiahni..do 5 000km sa to vyčistí samo..
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

nie víla :D vacsie kusy casom odpadnu a motor ich prirodzene spáli,, mensie kusy ta nemusia trapit

minuly vikend som robil 406tku, 19TD ..tam toho bolo požehnane.. už jazdí ako hodinky.. motor je tichší a štartuje na prvy krat..len vycistenim sania a odpojenim egru..kto vaha..nech nevaha :D

este nemam otestovane s 2.2HDi v kombinacii s FAP ..ale chystam sa
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Zaslepenie EGR ventilu návod::

Pre Peugeot \ CItroen 1.9TD, 1.9D
Obrázok

Pre Peugeot \ CItroen 2.0 HDi RHZ, RHY
Obrázok
toso93
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.01.2014 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toso93 »

ten odkaz na navod cistenia egr peugeotu 1.9 nefunguje ...:(
toso93
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.01.2014 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toso93 »

TycoonX napísal:Zaslepenie EGR ventilu návod::

Pre Peugeot \ CItroen 1.9TD, 1.9D
Obrázok

Pre Peugeot \ CItroen 2.0 HDi RHZ, RHY
Obrázok

ten odkaz na navod cistenia egr peugeotu 1.9 nefunguje ...
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Nuz..obrazky su uz fuč, ani ja ich nemam..

Proste dáš podložku pod egr tam kde je namontovaný na zvodoch..
Alebo mu zaslepíš podtlakovú hadičku..no ak dobre netesní tak bude dalej prepustat spaliny..preto je istejšia podložka.
AutoSpecial.top
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pripadá mi ako velmi zlý obchod prísť o všetky dobré veci a získať jedinú,že sa EGR nezanesie.To rozumný človek asi ťažko urobí

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných