Prve auto 8-9000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ano, to som pisal asi tri prispevky vyssie aj s otazkou, ci sa vobec da na mieste zistit ci je ten motor zakarbonovany, alebo nie. V servise cez diagnostiku asi ano, inak netusim. No, kaslat na to.

Konkretnej rady sa asi nedockam, resp o japoncoch som uz pocul a nic nove tu asi nepadne, takze asi nema zmysel to drzat nadalej otvorene a mozeme to povazovat za uzatvorene.

Inak este jedno fajn video od toho isteho pana o tom co sa da na aute najst a kam sa pozerat: https://www.youtube.com/watch?v=4to-8felBjo&t=1s
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pozeral som ten 308 1.6hdi na cz bazosi a vacsina peknych je nad tvoj rozpocet alebo dovoz. Asi 2-3 kusy boli sukr majitela, z toho 1 mozno aj v tvojom rozpocte. Vzdy mozes skusit zavolat tym panom a mozno sa podelia o skusenosti, servis atd. Teda pokial ta nebudu brat za zaujemcu.

Ale inak asi tesny rozpocet na tvoje kriteria. Odomna asi vsetko.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

* Ano, to som pisal asi tri prispevky vyssie aj s otazkou, ci sa vobec da na mieste zistit ci je ten motor zakarbonovany, alebo nie. V servise cez diagnostiku asi ano, inak netusim. No, kaslat na to.

Nech to teda neostane bez odpovede. Ako je to s tým zistením. Zakarbonovanie je mechanický stav a tým pádom je monitorovaný cez pravdepodobnostné výroky,parametre alebo merania.Kedže sa stav zakarbonovania premieta a mení niektoré z veličín ktoré dozoruje RJ je z nich možné odvodzovať indíciu o stave zanesenia.Málokedy to je z plnou istotou,pretože daný parameter je vždy elektrické vyjadrenie na ktoré vplýva prípadne skresluje mnoho vecí.Takže pokiaľ nás klame samotný snímač,jeho vedenie,RJ si s ním nerozumie,adaptácie presiahli prípustné rozmery,problém je riešený výrobcom novším softom atd tak sa hravo dostaneme že vec sa posúdi nesprávne.Takže odpoveď je taká že sa zistiť dá.Je vecou konkrétneho motora aké množstvo pomocných meraní alebo inej diagnostiky musí domnienku potvrdiť. Na príklade korekcie vstrekov to vidieť asi najčastejšie.Korekcia je vysoká,veberajú a riešia vstrekovač v podstate automaticky,a pritom je to úplne zle.Vstrek sa vráti že je ok,a až vtedy sa truhlík škrabe za uchom ako to je možné.Že tú istú zlú korekciu spôsobuje ešte iná vec ktorá sa vôbec neskúmala,kvantum mechanikov dodnes nepochopilo. Takže záver je - mechanická vada bez podpory aj iným meraním či kontrolou je málo hodnoverná a môže dávať mylný obraz.

Ale je tu aj jedna vyslovene dobrá správa.Je možnosť získať presný prehlad o stave motora po emisnej stránke.Ak je motor emisne perfektný,je prakticky z istotou možné o ňom vysloviť že je aj v dobrom technickom stave,inak totiž nie je možné dosiahnuť aby 255 cyklov v prevádzke dopadlo vždy z výrokom ok.To je aj niekoľko mesiacov kým sa nulový tzv. readiness kód vytvorí.Neoklamete ho,pretože už výmaz pamäte ho zruší,a počitadlo cyklov začne odpočítavať od 255 kým sa znova objaví požadovaná nula.
Je len ťažko pochopiteľné,že tento diagnostický smiešne jednoduchý úkon na tri minuty nežiadajú nádejný majiteľia a pokojne kupujú.90% aut by po týchto kontrolách ostalo na krku pôvodnému majiteľovi,lebo je to jedna z výnimočných vecí ktoré neobabrú.Veď preto je to aj údaj ako prvý sledovaný na STK
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Vdaka za odpoved :) Pochopil som z toho, ze v prvom pripade to pre bezneho mechanika nemusi byt jednoduche a potrebuje mat skusenosti s konkretnym motorom, aby vedel kam sa divat.

Ten druhy bod. Ak tomu rozumiem spravne, ak ma auto za sebou cerstvu STK a emisnu, vedel by som z nich odvodit stav motora ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite ano,ak ovšem nebolo zo strany STK trochu "pomáhané" lebo zase si nemalujme hlúposti že to dnes už nejde.Stojí to trochu bubáčikov ale ide to.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Jasne. To uz je asi nieco co potom nezistis. V kazdom pripade, toto je imho dost cenna informacia, vdaka.

A este otazka k dovozom. Je to bezpecne, ak je k dispozicii VIN a servisna historia ? Alebo dat od toho radsej ruky prec ? Resp na co si davat pozor.

Ja osobne tak nejak pocitovo mam istu doveru k dovozom pre vlastnu potrebu, ked si niekto dovezie auto, pogula sa na tom par rokov a potom to preda. Ak to kupuje vylozene kvoli predaju, som opatrnejsi. Hlavne preto, ze ono ani VIN a servisna udajne u dovezenych aut zase tak vela neznamenaju, ale do tohto fakt nevidim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo treba je opatrnosť,nič viac.Časť spoločnosti sa nikdy k podvodu nezníži,časť z nej dokonca žije.Lebo to je možné,lebo spoločnosť to nijako nevyrušuje,dokonca častný je často označený ako socka,lebo si nenakradol.Preto je opatrnosť namieste a vyslovene nutná aj voči rodine,známym a kamarátom,kedže nič ľahšie ako podfúknuť človeka čo bezhranične dôveruje.Preverovať,preverovať a zase preverovať.Overiť auto sa dá a prakticky ani nedať šancu podfuku významnejšieho rozsahu.Darmo si to tu povieme či napíšeme,je to ten povestný hrach na stenu,nič viac.Dnes sa ľudia nepočúvajú,česť tým čo ostali normálny.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len sa mu môže stať, že ak bude poctivo všetko preverovať, tak bude auto hľadať veľmi veľmi dlho. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

fastcharge napísal:Ja osobne tak nejak pocitovo mam istu doveru k dovozom pre vlastnu potrebu, ked si niekto dovezie auto, pogula sa na tom par rokov a potom to preda. Ak to kupuje vylozene kvoli predaju, som opatrnejsi. Hlavne preto, ze ono ani VIN a servisna udajne u dovezenych aut zase tak vela neznamenaju, ale do tohto fakt nevidim.
A zasa nezmyselné uvažovanie.
Drvivá väčšina dovezených áut bola dovozená preto aby na tom niekto zarobil, teda musel kúpiť za takú cenu aby po započítaní nákladov a zisku bol stále v bežnej trhovej hodnote. Čiže vonku musí kúpiť lacno. Tie pre vlastnú potrebu sú skôr nejaké vrcholné verzie či viac exotické značky/modely

Je len málo bežných ľudí čo si idú kúpiť jazdenku do cudziny na vlastnú päsť, pretože ani nevedia ako postupovať papierovo tu na SK, jednoducho sa toho procesu boja z administratívnych dôvodov (čo ak mi bude niečo chýbať a nebudem to môcť prihlásiť)

A aby si zasa nevypisoval že môj názor ťa nezaujíma, tak ja o tom viem dosť ako sa to robilo a aj robí.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

A vies mi citovat tu cast mojho prispevku v ktorom som nejako kvantifikoval kolko aut za akym ucelom sa dovezie ?

Pretoze zacnes typicky nieco o nezmyselnom uvazovani a potom hovoris o niecom uplne inom. A nakoniec som to ja, kto nevie citat :28b7:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie ty si sa iba vyjadril že, citujem: pocitovo mam istu doveru k dovozom pre vlastnu potrebu
A ja ti len hovorím že takých áut je tu skoro NULA
Ak to niekto aj rieši cez nejakého známeho že pre vlastnú potrebu tak zväčša sa nejedná o výhodnú kúpu z hladiska ceny a opakujem skôr sa jedná o exotické možnosti, nie o bežné autá, ktorých je tu ako dreva

Nezmyselné uvažovanie je to z toho dôvodu že predpokladáš že by si kúpil lepší kus...
Jedno nezmyselné uvažovanie si už mal s Focusom 1.0EB

Si presne ako každý čo sa tu "zastaví", má favoritov a najradšej by počul aby mu niekto odobril to čo chce počuť...
Ked to nedostanú tak sa začnú urážať a rozprávať presne ako ty že ho nezaujíma nieči názor (realitu ktorú počuť nechcel).
Ale tu to tak nechodí, lebo si medzi tými čo sa vyznajú.
Ked sa vrátiš medzi onanistov na IT forum, tak tam sa bez problémov dočkáš odpovede ktorú čakáš a do mna si tam bude každý kopať aby si dvihol EGO
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Problémom dneška je, že sa v podstate nedá odporučiť žiadna značka a model, pretože autá sú velmi závislé na starostlivosti majitelov.
Vyrábam komponenty do najdrahších premioviek a denne vidém ako sa doslova vykrádajú súčiastky materialovo aj zoštíhlovaním pracovných procesov. Jedno čo ma pri tom napadne - ak toto urobia autu za 200 tisíc, potom čo robia tým za dvadsať??? :40bd:
Ak sa k tomu priráta sice kvalifikovaná pracovná sila ale s nezáujmom o prácu - dielo skazy je dokonané.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ivan: A ja Ti hovorim, ze placas blbosti. Ako vzdy. Preto nie tym odbornikom, ale Tebe hovorim, ze ma tvoj nazor nezaujima.

Zajdi napriklad na Autovia, daj si tam vyhladat Leon 5F do 10 000. Najde Ti ich asi 10 a ziadny z nich nie je zo SR a niekolko uz je nejaku dobu na slovenskych SPzkach a chlan na nich jazdi. A ziadne z tych aut nie je ani FR, co este stale nie je ziadna vrcholna specifikacia. Jednoducho je v zahranici podstatne vacsi vyber nez u nas a pokial ma niekto znameho kto mu to vie doviest, tak to vyuzije. Ja na takeho cloveka z balkona doplujem a sice nepoznam nikoho tu kto jeho sluzby vyuzil a on sam tie auta vacsinou berie na predaj, ale uz vystriedal niekolko skodoviek ktore si stiahol pre seba a opat ... ziadne ultra specifikacie. Ono to koniec koncov ani nedava zmysel, ak teda nejde o exotiku ktora sa tu nepredava.

Boze, to tu teraz idem dookola pocuvat o tom Focuse. Ty si fakt mental. Opytal som sa na ten Focus a zaroven som dospel k zaveru, ze sa mi vzhladom na planovane vyuzitie jednoducho nehodi, pretoze v dialnicnych tempach to bude hodne zrat co by mi nevadilo u japonca, ale pri motore kde sa neda vylucit nakladnejsi servis to uz moze byt problem. To je ale rozdiel medzi mnou a Tebou. Ja nemusim tvrdohlavo trvat na svojom a pokojne si omyl priznam, alebo necham poradit, co je opat vlastnost ktora ....

a kaslem na to. Fakt Ta prosim, vykasli sa na tuto temu, nepriseil som sa sem hadat a dalej skratka na tie tvoje kraviny reagovat nebudem, lebo z ludi ako ty som smutny.

oco13: To som uz pocul od roznych ludi a casto aj na autosalonoch je obcas vidiet, ze sa hlada ako usetrit. Na tych viditelnych miestach este ako tak, ale to co clovek nevidi je obcas fakt bieda. Ale skratka je taka doba a ako som pisal vyssie, nemozem teraz do konca zivota jazdit Avensisom, alebo Thaliou. Ak si novsie auto nekupim dnes, urobim to zajtra.

A je to vec nastavenia. Jednoducho su ludia a ludia. Niekomu ako ty naozaj staci to nevyhnutne, resp aby s tym nemal ziadne starosti. Niekto ako ja radsej nejake starosti mat bude len kvoli tomu aby skratka mal auto z ktoreho bude mat radost. A skratka sa poznam a viem ake auto to je a ake nie a nepaci sa mi predstava dat par tisic za nieco co nechcem. Chapem, ze niektori ludia to nepochopia, vid ivan, mozno aj ty, ale proste to tak je a ja s tym nic neurobim.

A ako som povedal, jednoducho po skusenostiach z okolia si nemyslim, ze moderne auto sotva prezije zaruku. Jednoducho pokial sa k tomu niekto choval aspon ako tak rozumne, tak to jazdit bude.

Okrem toho, len som klikal par tem vyssie a niekto tu pozeral Passata B8 110kW 2017 s automatom a niekto okolo toho nesaskoval. Este aj mhlavaty, co teda chapem, ze je patri k miestnym autoritam sa vyjadril, ze do tych 250 000km by to malo byt v pohode. To ako fakt sa da kupit 4 rocny Passat s 2litrom v automate ktory je v pohode, ale za 3-4 000 menej sa neda kupit pomaly 2x tak stary Golf/Leon s manualom ? Alebo nejaky novsi (2015-2017) Peugeot/Ford.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Keď sa niekto vyznáte v EK protokole, môžete mi povedať či je motor ok :d :D
89 000km(polovica dialnice od 3500-4000 rpm)

Obrázok
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

https://www.idnes.cz/auto/historie/seat ... jetiny_mom

Co by sa nedal kupit. Da sa kupit a nemusi to byt ani taky brutalny prieser, zalezi od kusu a historie. Ze to nebude tak jednoduche a spolahlive ako stary accord alebo pdckova octa je mozno pravda, ale na to si tvoj pohlad uz ozrejmil. Na pekny kus budes musiet bud trochu prihodit, alebo poriadne pohladat. Z tej recenzie co som si hore precital, tak by som sa asi nehnal za vyssiou euro normou.
Naposledy upravil/-a kazimir v 11.09.2021 00:12, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných