prosim o rady - likvidacia škodovej udalosti kpas

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

joldik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.06.2014 20:05
Zdieľať na Facebook

prosim o rady - likvidacia škodovej udalosti kpas

Príspevok od používateľa joldik »

Zdravím, chcel by som vás poprosiť o radu.
V októbri 2013 som mal dopr. nehodu na motocykli (honda cbr 250r) som sa zrazil s autom (peugeot partner). Polícia uznala za vinníka peugeot. Vinník nehodu ani nenahlásil do poisťovne tak som to spravil po cca 3tyzdnoch ja. Nakoľko som nemal havarijne poistenie tak že to budem riešiť cez PZP vinníka.
Cela situácia sa mierne natiahla ale teraz (6.6.14) mi poisťovňa napísala, že je motorka na totálku (nova stala cca. 3500eur oprava je 4200eur).
Keďže je to už zhruba 3mesiace čo mi uznali náhradu škody zavolal som tam (10.6.14) aby som sa opýtal na výšku poistného plnenie. Likvidátor mi povedal že: "je to v dražbe" a do pondelka (16.6.14) už budem mať peniaze na účte.
Viete mi poradiť čo sa týmto myslí? môže poisťovňa dať havarované vozidlo do dražby bez súhlasu majiteľa?

+ viete mi niekto poradiť koľko asi tak môžem čakať že mi poisťovňa preplatí? motorka v čase havárie nemala ani 2 roky, je to ročník 2011 (čiže aj novy model v čase kúpi) a mala najazdených pod 5000km (v podstate bola nová - žiadna havária predtým).
Nechcem sa nechať ošklbať od poisťovne :(
Vopred Ďakujem za odpovede.
joldik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.06.2014 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joldik »

zrejme predpokladam spravne, že je to celé zle keď ide na totalku ta motorka :( a uplne ma to hneva kedže bola nova :( takto z toho nič nebudem mať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných