projektorove stretavacie svetlomety .

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

projektorove stretavacie svetlomety .

Príspevok od používateľa stefix »

Zdravym chcel by som sa opýtať. Mam na aute tuningove svetla a mam tam ziarovky 12V cool blue. A moj problem je v tom ze na stretavacie svetla mam projektorove čočky a strasne zle to svieti. Nevie dakto akou ziarovkou mam tie svetla zosilnit. Neviem ci night breaker alebo daco ine. Co vlastne ma byt v projektore by xenon a ked ja xenonony nemam tak by to aspon mohol uviest pretoze bez dobrych stretavaciek sa tažko jazdí ... Kto sa vyzná nech napise pomoze kazda rada
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No ak tomu niekto porozumel tak snáď poradí...

A o lepších ako obyčajných žiarovkách tu máš tém dosť...
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

originál schválené svetlá na Tvoje auto určite Tvoj problém vyriešia... :2f93: :4012:
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

V prvom rade je problem v tych cinskych smejdoch co na aute mas. Pokial ich vymenis za originalne svetla, s ktorymi to auto bolo homologizovane pre premavku, tak budes mat s najvacsou pravdepodobnostou po starostiach. Ak ani to nepomoze (fiat bravo a ine odnoze, passat B5,5 a ine sosovkove originalne svetla, ktore su omylom ich stvoritelov), tak uz len osram nightbreaker alebo philips x-treme vision. Ak ta ich cena 25-35€ odradi a kupis si radsej nelegalnu xenonovu prestavbovu sadu za o malo vyssiu cenu oproti uvedenym ziarovkam, tak dufam, ze tvoj problem raz a navzdy vyriesia prislusnici skupinky P&CH.
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

ak svetla za 300 eur su smejd tak to optom hej
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

samozrejme ze su :) To ze ty za ne das 300eur neznamena ze ti taku sluzbu aj urobia... lepsie by svietili keby ta stali 500 ?
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Cena 300 Eur nevylučuje, že su to šmejdi :)

Pre srandu, original svetlo Valeo pre "pokašlanu" 306 tku bez šošovky, iba s jednou H4 žiarovkou stoji original v peugeote 200 Eur bez DPH za kus, takže 480 Eur za obe z daňou :)

Neviem síce, aké máš auto, to si tu neuviedol, ale koľko bude stáť originál s čočkou na tvoje auto ?

Cena 300 Eur je konečná, netušíš aké sú výrobné náklady toho svetla, a otvorene, mal som na aute rozne značky, ale pokiaľ sú to neni originály, tak vždy stáli za hovno ...

Tvoj problém je pomerne neriešitelný ... Nightbraker ti pomôže iba o trochz, ktovi či to vôbec aj spozoruješ, že máš niečo "lepšie" ... Osobne som v svetelnosti medzi Cool Blue a Nightbraker nepostrehol rozdiel, a podľa mňa sú to vyhodené prachy ... 100 Wattove žiarovky sú za prvé nelegálne, a za druhé čínske tuningové svetlá s veľkou pravdepodobnosťou zničia, roztavia parabolu, alebo sa tá veľmi rýchlo vysvieti.

Môj názor je ten, že jednoznačne by som tam vrátil originály, kľudne aj použité, a na 100 percent, naozaj 100 percent ti garantujem, že budú originály svietiť lepšie ... Mám to overené naozaj na rôznych modeloch ...
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

no tak si daj do gogle ford mondeo a ak tam najdes za 5 stoviek dake svetla tak budes dobry ja som nasiel len tieto
a nie su cinske ale malayske.dialkove svietia vyborne akurat ten projektor keby tam nebol
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kolko tie svetla stali je uplne jedno. By si prehladal rozne aut. fora, tak prides na to, ze asi jedine pouzitelne z tych made in China a pod. su svetla od Depo, ale aj tie maju svoje muchy, zvlast ze sa zvycajne trochu trasie parabola. Ale tou svietivostou su zvycajne dobre jedine orig. svetla, na par vynimiek uz tu vyssie spominanych. Inak, tie tvoje ziarovky urcite tej svietivosti ne/pomohli...
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

No ved toto. Ze su nelegalne tie ziarivky. ja som na toto prave myslel a konecne niekto napisal skusenost. keby som to bol vedel ze jak to bude svietit tak ich ani nekupujem. A zatial som mal len normalne paraboly. tam vo vnutry toho sklicka je pliesok do ktoreho ta ziarovka svieti keby som ten dal von a dal novy s tym ze uhol by som obkreslil s toho starehp lebo sklony su ok. Tym by som dosiahol to ze ziarovka bude svietit mimo dake pliesky a sklon budem mat povodny . Ale za 9 tisic sk kupit daco A POTOM TO TAKTO RIESIT SA MI ZDA NESKUTOCNE
stefix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 27.02.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefix »

NO tak mal som smolu v tomto pripade a su od firmy depo
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Sorry, ale ked niekto napiše, že depo su kvalitnejšie a svietia skoro ako originaly, tak podľa mna fetuje :) Neber to osobne, depa su shity, a sú aj kvalitnejšie značky druhovýroby svetlometov :)

Pliešky, ani nič podobné, by som neriešil. Svetlomet tým môžeš značne poškodiť, a znehodnotiť.

Osobne by som tieto svetlomety vymontoval, a predal niekde na inzerát. Kľudne ich ešte strelíš za cca 200 Eur, a strata bude "len" kilo ... Za tie prachy kupiš jazdene origo svetlomety vo veľmi dobrom stave, a budeš mať po probléme ...

Nebudú síce také krásne, ale budú svietiť ako majú, bez akýchkoľvek zásahov.

100 Wattovými žiarovkami proste ani nerozmýšlaj ... Nelegalita by ma až tak netrápila, skúšal som ich, a osobne som ešte nevidel policajta, ktorý by si žiadal žiarovku vytiahnuť, aby preveril či je to 100 Wattová ... Bohužial však narozdiel od 55 Wattovej produkuje 100 Wattová cca 2 násobné teplo ... Na toto sú neni často optimalizované ani orignál paraboly, duplom nie tieto z druhovýroby, na ktoré sú náklady pri výrobe naozaj minimalizované tak, aby dokázali akurát splniť homologizáciu.

To naozaj môže zničiť parabolu, a prídeš aj o tých 300 Eur ...
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

neviem,aky mas rocnik,tak som len tak namatkovo skusil 2000 az 2007. mas tam original bosh v prvovyrobe za 173 eur bez dph.
http://www.aci.cz/sk/default.asp?cls=sp ... id=1462754
AVAM
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.03.2011 20:42
Zdieľať na Facebook

Depo 50, Bosch 150

Príspevok od používateľa AVAM »

To si dal za DEPO velmi vela.
Depo - 50 Eur
Bosch - 150 Eur

za taketo ceny predavam. Ceny su za kus s DPH.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No kámo origo je origo, a ja som to zistil tiež...chcel som originál šošovkové svetlá na octaviu 2/nakolko na mojom povodnom sa ulomil presne ten pliešok čo odráža svetlo zo žiarovky do paraboly/tak som si povedal že ked kupujem nové tak dám šošovkove..
lenže šošovkové origo boli vypredane a mali byť až o 2 mesiace, tak som nemal inu možnosť, jedine kupiť bud origo použite, alebo neorigo funglače, rozhodol som sa pre neorigo fungláče...a začínam lutovať..ako svietili aj s normálnymi žiarovkami v pohode ale dal som tam HID sadu 4300 k..maximálne sklopil a jazdím tak už asi pol roka.no len s nimi mám problemik ako píše kolega o pár riadkov vyššie že sa trasu paraboly...proste ked idem po našich skvelých cestach tak ako auto poskoči na nejakom hrbole tak si poskoči aj šošovka vo svetle.
.nechcem zakladať novú tému, ale nie je taketo niečo predmetom reklamácie?
/trasuca sa parabola/
a môj názor šupni si tam aj ty HID sadu s rozumnou svetelnou teplotou 4000k alebo 4300k a bude ti to svietiť pekne a nebudeš pútať ani pozornosť nejakými fialovými svetlami..rozdiel vo farbe svetla medzi normál halogenom a výbojkou 4000-4300k je minimálny..aj ked je to nelegálne, vyriešiš to najskor takto, lebo šošovky same o sebe svietia na prd..

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných