Profesionalne tlmenie / odhlucnenie aut

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Profesionalne tlmenie / odhlucnenie aut

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ahojte,

kamatat, ktory tu nieje registrovany ma poprosil o postnutie prispevku sem:
"""
Po navrate z UK kvoli rodinnym dovodom, kde som robil profesionalne na odhlucneni aut vo firme specialuzucujej na tlmenie-odhlucnenie aut (nkgroup) by som chcel toto zacat robit aj u nas. Samozrejme si uvedomnujem ze u nas sa s tym zivit neuzivim, skor ako privyrobenie, ale robim to rad a stale ma to bavi.

Hladam ludi, ktory by toto cheli vyskusat na svojom aute, a urobil by som to len za cenu pouziteho materialu, nakolko by som mal rad referencie ktore mozem pouzit. Pouzivam materialy znaciek dynamat, stp, ground zero. Odlucnenie je ozaj na vysokej urovni, zameriavam sa pomocou pristrojov na miesta, kade hluk do auta prenika.

Ceny za material sa pohybuju v rozpati 400 (napr. fabie, c3, polo atd az 800eur (velke SUV) podla velkosti auta. Niesom ochotny pouzivat menej materialu, tzn. aby to bolo lacnejsie, nakolko potom vysledok nieje profesionalny a nerusim zan. Pracujem v Bratislave, resp. na zahori. """


Pls v pripade zaujmu mi kludne napiste ss a dam kontakt. Viem ze sa tu rozprudi diskusia, ale necitam ju, preto mi prosim piste len ss. Prosim tiez mi nedavajte otazky ohladne prispevku, len to sem davam na ziadost kamarata, otazky treba neskor smerovat na neho.
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

No pokial ma taketo ceny len na nakladoch, tak sa naozaj neuzivi.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Sa Ti zda byt vela za material???
Ja som skor nazoru, ze je to malo... Uz ked sa to robi, tak poriadne. Aj tak znacnu cast prace zoberie prave odcalunenie dielov a rozne demontace/montaze, tak preco to uz neurobit tak, nech je to poriadne poznat.
Osobne si myslim, ze za 400€ to je malo materialu a teda aj vysledny efekt poslabsi. Ak uz chce nejake referencne auta, tak skor by mal hladat ludi, co su ochotni investovat podstatne vyssiu sumu, aby bol efekt znacne citelny.
Osobne by som do tkej fabie bol schopny investovat cca 800-1000€,avsak iba pod podmienkou, ze by po uprave klesne hluk minimalne o 4 dB.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak neviem koľkí ľudia v BA by boli ochotní takto "investovať" ale dajte si otázku: mám 500-1000E... dám ich do servisu auta alebo na zníženie hluku o 4dB? Myslím že odpoveď je jasná...
Ale popri zamestnaní by som si to vedel na skúšku predstaviť...
Nechať si urobiť reklamu na nete - nejakú stránku ktorú mi google vygúgli ak zadám parameter " odhlučnenie auta ", nejaké auto známeho - svoje na ukážku... , youtube...
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

No neviem... podla mna je to sluzba, ktoru nikto asi nebude chciet ani potrebovat, a to ani za desatinu spomenutej sumy...
pneuelektrony
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 11.11.2009 22:34
Bydlisko: KE
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pneuelektrony »

to ladodgers: poslal som Ti SS....vyskusame kamarata:-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak zopár nadšencov by sa našlo. Za 500€ materiál rozhodne poznať ak sa správne použije. To je také optimum z ˇhladiska nákladov a výsledného efektu. Ďalej sa dá ísť no pomer investícia:výsledok už nie je tak markantný.
Viem si to predstaviť ak by som z nejakých príčin nekúpil radšej drahšie, tichšie auto. V mestských krpcoch je odhlučnenie najviac poznať a z arelatívne dostupnú cenu. Čím drahšie auto, tým lepšie odhlučnenie a je otázne, či má zmysel robiť ďalšie. Ak sa chlapcovi podarí 5áut ročne, bude rád.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

No, tak len v rychlosti hadzem sem svoj postreh...

Praca urobena na xc90ke, co uz je aj tak tiche auto...

Jazdi na nom priatelka, nie ja. Podla merani hluk klesol od 3-6db v zavislosti na rychlosti (merane udajne od statia do 160kmh). Priatelka si len pochvaluje...

Z mojej skusenosti (len jedna jazda, dialnica) sa citim pri 160ke ako keby som siel asi stovkou :)
rados27
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.08.2014 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rados27 »

Vysoká cena to rozhodne nie je. Osobne mám auto vytlmené Dynamatom extrém a stálo ma to (robil som si to sám) cca 1000E. U mňa to však bolo kvôli auto hifi...
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

no vidis...
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Na ziadost znameho, na ktoreho ziadost bola aj tato tema zalozena, by som ju prosil vymazat.

Dakujem
hanka12345
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.09.2014 18:03
Zdieľať na Facebook

kamarat z uk

Príspevok od používateľa hanka12345 »

zdravim! mohol by si mi poslat kontakt na toh kamarata z uk? mame daciu lodgy a dam do toho utesnenia,len nech to tak nehrkoce a nefuci cez to ked ideme po dialnici,posli mi prosim ta ten kontakt,dakujem
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

mas ss...
janci3d
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.01.2015 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janci3d »

pošleš prosím aj mne kontakt do SS? díky
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

a nejaké referencie už sú?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 93 neregistrovaných