Problemy s autom po servise

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kokizml
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.01.2014 08:20
Zdieľať na Facebook

Problemy s autom po servise

Príspevok od používateľa kokizml »

Ahojte,
Dnes som si prebral auto po servise - vymene pravych prednych dveri, kvoli poistnej udalosti. Nebolo to nic vazne, dvere boli preliacene od dveri ineho auta. Bohuzial na takom mieste, ze bola nutna vymena. Teda prehliadol som si vymenene dvere, sadol do auta a odisiel. Este v ten den som potreboval otvorit na aute kufor (piate dvere) a tu nastal problem, dvere sa nedali otvorit. Po zatlaceni vypynaca na piatych dverach sa dvere neodomkli. Hned som volal do servisu a popisal problem. Hned som aj isiel do servisu. Tu nastali ocakavane reci, ze to sa stava, ze zhodou okolnosti sa moze nieco ine pokazit. Samozrejme mi to neslo do hlavy, ale dohodli sme sa, ze v pondelok pridem do servisu na zistenie priciny. Teda servis si chybu nepriznal a objednal ma v pondelok na zistenie chyby a opravu. (Auto uz nie je v zaruke). Po prichode domov zo servisu som zistil, ze mi nefunguje ani sklapanie spatakov. Hned som este zavolal do servisu a oznamil im, ze som zistil aj tuto zavadu, ze to uz nemoze byt nahoda. Poradite, ako postupovat, ak by si servis nechcel uznat chybu a opravit dane veci (ktore pred odovzdanim auto na opravu fungovali - vsak do bat.priestoru mi ulozili vymene prav. pred, dvere) ? Mam si ziadat aj potvrdenie o oprave zavad, ktore som zistil? Co ak ani za svet si nebudu chciet chyby uznat?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie následné chyby si nepodchytil v preberacom protokole - takže smola.Práve toto je jeden z dôvodov prečo je tak ťažko nájsť "dobrý" servis.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

V dobrom servise by si pri preberaní technik mal vyskúšať čo najviac vecí, a hlavne tie, ktoré s problémom a zadaním opravy môžu mať súvis...Hlavne kvôli sebe a rôznym vychcálkom ktorých je na SK habafuk a vymyslia aj nemožné len aby boli pri platení v pluse. Lenže sme na SK takže realita je iná . Ale ak menili dvere tak možno len zle mechanicky zapojený konektor....
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

vlady sme na sk.presne.a ten konektor hadam aj bude lebo dobry mechanik si robi doma.v servise sa ucia.a dnes najst spolahliveho a seriozneho cloveka je umenie.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

oco13 napísal:Tie následné chyby si nepodchytil v preberacom protokole - takže smola.Práve toto je jeden z dôvodov prečo je tak ťažko nájsť "dobrý" servis.
preto by bolo vhodne zalozit tu databazu s referenciamy autoservisov a na sk zacne hon na klienta
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to dobrá myšlienka.Aj to je slovensko že sa ľudia vzájomne poosie..jú a a urobia si zle,všade kde sa dá.To ešte by len bolo eldorádo,tisíce anonymov bude hodnotiť,no krása

Vieš čo je SVK ? Mne to vysvetlil priatel,a až vtedy som si uvedomil že má pravdu.Nikomu z vlastnej ulice nikdy nerobil pomník (kamenár) a vtedy som si uvedomil,že ani z mojej ulice a prilahlých mi nechodia autá na opravu a je ich ako maku a z ľudmi sa zdravíš a poznáš pol mesta..Zato príde z východu,či z rakúska či belgie.A vieš prečo ? Lebo si myslí...zdochni,ešte ja ti budem nosiť peniaze,no akurát ?!
A ty chceš aby anonymný ľudia o niekom napísali niečo dobré (objektívné ?) to sa zobuď do reality !!

Zabudol som aj na otázku témy.
Tie úkony ktoré pri demontáži a montáži dverí servis robil,súvisia aj zo zasahovaním do autoelektriky ktorú prehadzovali z jedných do druhých dverí.Proste kdesi niečo nie je na poriadku a reklamácia z typom práce súvisí priamo.Žiaľ urobil si chybu tým že sa pri preberaní nekontrolovali veci dôsledne,teraz už budeš určite.Ale nárok na opravu máš,to oni teraz vystupujú z pozície že majú pred sebou človeka ktorý v tematike nie je doma.No chcelo by doprovod iného opravára, a možno trochu iný tón.Lebo prirodzené by bolo povedať,počkajte,mechanik otvorí dvere a pozrieme spolu,či sme chybu urobili my.Samozrejme za tvojej prítomnosti.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

mhlavaty-svätá pravda...!!!

Je to ako z manželkou...Cudzia žena sa vždy zdá lepšia,krajšia...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

jackboy napísal:
oco13 napísal:Tie následné chyby si nepodchytil v preberacom protokole - takže smola.Práve toto je jeden z dôvodov prečo je tak ťažko nájsť "dobrý" servis.
preto by bolo vhodne zalozit tu databazu s referenciamy autoservisov a na sk zacne hon na klienta
plne súhlasím, môže sa hodnotiť lekár , tak prečo nie servis!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pedro ..až ťa niekto poosie..a a to pokojne urobia tak budeš iné písať.Budeš kde a komu vysvetľovať že to nie je tak,len mi krásne odpovedz čo urobíš.Takéto výkriky do tmy milujem.V akej sfére pracuješ,tam si to navrhni a potom rozmýšlaj čo si to vyviedol až ťa povláčia anonymný zlomyselníci resp konkurencia.Choré rozmýšlanie
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

LS600h
XC90
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Aj majster tesár sa občas utne a tiež platí že ľidia sú zlí a závidia aj nos medzi očami nie všetci ale stačí ak je taká tretina alebo štvrtina.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Hm, preto som si musel auto nechat potiahnut priehladnou foliou, lebo bez toho by sa pocet skrabancov od klucov len zvysoval....

A nielen zakaznicu su "svine", ale ja by som vedel rozpravat...tiez mam kameru v aute ktoru som obcas nechaval bezat ked som nechal auto v servise. Raz som auto nechal v servise kde som este nebol, na vymenu brzdovky + jedneho filtra, doma som si prehraval zaznam len tak zo srandy...Asi v polovici zaznamu prisiel chalanisko pred auto, v ruke srobovak a kreslil si po kapote (celkom jemne, hrube skrabance by som si vsimol...), a jeho kolega vedla sa na tom nesmierne zabaval...

Teraz robi asi v mcdonalde maximalne, po tom co som toto riesil...

Ludom jebe, inak sa to neda povedat, slusnejsi vyraz nemam.
LS600h
XC90
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

neviem čoho sa bojíte, pravdy?
aké osieranie,pán mechanik a pán kamenár, treba dať hlavy dolu pozerať sa pod ruky aby za vami bola kvalita a nie obzerať sa či ku vám chodí sused, lebo potom sú z toho len bludy , domienky a dohady o závisti podobných volovinách!
jednému sa pozdáva to druhému nie,tretiemu zasa ono,ja mám tiež na ulici pneuservis a v živote som tam nebol, a preto si mám myslieť o ňom to čo ste napísali vyššie? úbohé a choré!
ale nepopieram nájdu sa aj taký.
minulý týždeň som bol vyberať máhrobný kameň v meste 2700€ na dedine 25km ďalej ten istý 1500€. takže dôvody môžu byť rôzne.

akú odbornosť máte vy všetci keď si dovolíte hodnotiť lekárov?
asi takú akú majú oni hodnotiť vás!
takže za mňa áno treba hodnotiť aj servisy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si natvrdlý tak ti to napíšem priamo aby si pochopil.Až si vycapíš meno a nebudeš anonymný tak si hodnoť pokojne aj mňa,ale aby bolo jasné kto koho a prečo.Očistiť neočistíš nikoho na koho neprávom nase...š !!! Ak rtaz niečo robíš,tak buď pripravený niesť dôsledky toho čo robíš.Pol SVK ťa z radosťou povláči,jasne že anonymne.Prečo píšeš ty anonymne ak si taký spravodlivý ? Tak už netrep kraviny.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

1.pokial viem mam tu ns fore vsetky moje udaje tak neviem o akej anonymite sa tu bavime
2.nebudem tu ohovarat bezdovodne pol ulice a pisem len to co som ochotny povedat kazdemu do oci.
3.nemienim sa tu dohadovat o nicom,
poloodpovede hodne politickeho skolenia= nie vdaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mr-alien a 37 neregistrovaných