Problem s PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Galloper
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2009 14:19
Zdieľať na Facebook

Problem s PZP

Príspevok od používateľa Galloper »

Chalani, dostal som sa do takej situacie (viem, sam svojou chybou) - takze, mal som normalne uzavretu poistku na cely tento rok 2009, lenze som ju zabudol zaplatit na zaciatku rok, samy zhon, problemy a potom sa na to nejako zabudlo, az som sa rozpamatal, ked som nacuval do jedneho auta na parkovisku. samozrejme, som pockal na majitela, oznamil mu to, vymenili si poistky a vtedy som si spomenul. hned som to teda uhradil cez internet banking, ale s chybnym variabilnym symbolom, takze moja platba sa im nepriradila k poistke. takze pri nahlasovani ma oboznamili, ze poistku nemam zaplatenu, ja som povedal, ze ano, dohladali ju a nasledne aj priradili tu platbu. teraz 20.10. mi poslali z Kooperativy list, kde pisu, ze mi zrusili PZP k 1.2. 2009 z dovodu neplatenia. cize 8 mesiacov dozadu mi ju akoze zrusili. pytal som sa, ze ako sa bude dalej riesit ta poistna udalost, co som do neho nacuval a dostal som asi taku odpoved, ze si to prevezme slovenska kancelaria poistovatelov, ktora ma vyzve na odpoved, ci som nahlasil tuto poistnu udalost svojej poistovni. samozrejme bolo, ze prave kvoli tomu, ze som to nahlasil, som tam bol. inak mi nikto nic nevedel povedat na pobocke. takze co radite? rady typu "nabuduce si ju nezabudni zaplatit a nemas problem" nepotrebujem pocut, diky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nuž, za bl.bosť sa platí...

Ak nemáš platnú poistku chlapovi to vyplatí Asociácia a potom to bude vymáhať od teba.

Ešte by tu bola možnosť „urobiť” tú škodu iným autom, ale to ti nebudem radiť, lebo by to bolo navádzanie na trestný čin podvodu... :3020:
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

myslím, že si dostal upomienku, že si neuhradil poistné... to zabudnutie mi pripadá viac-menej ako špekulanstvo, je to môj názor,ospravedlňujem sa, ak som sa Ťa dotkol. Podobne, pred jazdou si máš skontrolovať, či máš všetky doklady a či sú platné. Vzniknutú škodu budú od Teba vymáhať, prečo, to vysvetlími:

Reálne, pozrime sa na poistné podmienky poisťovne Kooperatíva http://www.netfinancie.sk/nf/pdf/kooper ... stovna.pdf

Článok IV.
Začiatok, zmeny, doba trvania poistenia, zánik poistenia


(9) Poistenie zodpovednosti zanikne tiež, ak poistné nebolo zaplatené do jedného mesiaca od dátumu jeho splatnosti, ak pre takýto prípad nebola v poistnej zmluve dohodnutá dlhšia lehota pre zánik poistenia zodpovednosti. Poistenie zodpovednosti zanikne uplynutím tejto lehoty.
(10) V prípade platenia poistného formou splátok zanikne poistenie nezaplatením zostávajúcej časti poistného do jedného mesiaca od splatnosti poslednej dohodnutej splátky v rámci príslušného poistného obdobia.
(11) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, je osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu, povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná.

Takže Kooperatíva sa z toho vyzula tým, že Ti zaslala oznámenie o zániku poistenia, využila na to jeden z vyššie uvedených článkov poistnej zmluvy.

Ak by si aj vybavil, že Ti poistku nezrušia, že si bol v omeškaní, aj tak by to nepomohlo. Síce Kooperatíva by mohla pristúpiť k plneniu, ale to plnenie by potom vymáhala od Teba, je to zakotvené aj v poistnej zmluve:

Článok VIII.
Plnenie poisťovne


(12) Poisťovňa má proti poistníkovi nárok na náhradu poistného plnenia alebo jeho časti, ktoré za neho vyplatila z dôvodu škody spôsobenej prevádzkou motorového vozidla, ak

f) v dobe, keď nastala poistná udalosť, bol v omeškaní s platením poistného,

A skús googliť a zistíš, že kooperatíva využíva maximum, aby nemusela platiť, alebo aby sa vyvliekla z platenia poistného. V Tvojom prípade zareagovala pre ňu najľahším spôsobom. Vypovedala zmluvu a prípad nechala spomínanej asociácii, ktorá to uhradí a bude to potom vymáhať od Teba.
Galloper
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2009 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Galloper »

to budu odo mna vymahat plnu sumu sposobenej skody? nie je to nic vazne, islo o stary mercedes a prevalil som mu dvere, ale aj tak, same vydavky teraz. ked som bol informovat sa na pobocke, pytal som sa, ci mi spravia novu zmluvu alebo mi ju obnovia a ze nie, ale podla podmienok, ktore si mi napisal, je to inak. musim tam ist v pondelok a doriesit to, lebo potom jazdim bez poistky zase. jaj, toto mi bolo treba. diky za rady, chalani
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Jasne ze plnu sumu co mu vyplatia a zrejme si k tomu este prirataju aj administrativne poplatky a to este mozes cakat aj pozdrav z okresneho uradu odbor dopravy ktory ti moze zato ulozit pokutu az do vysky 3.000€ nakolko si jazdil s nepoistenym autom od 1.2. 2009 a este si sposobil skodovu udalost lebo kancelaria poistovatelov to automaticky posiela na prilsusny odbor dopravy ... mal si radsej tomu majitelovi toho auta vyplatit opravu kes ked si vedel ze nemas zaplatenu poistku a nie to utekat hlasit na poistovnu bolo by ta to vyslo lacnejsie a potom si mal ist riesit tu nezaplatenu poistku ... urcite by si sa bol na poistovni nejak dohodol doplatil im tych 8 mesiacov a uzavrel novu poistku teraz budes musiet doplatit poistovni celu poistku plus penale plus skodu co si sposobil plus kancelarii poistovatelov nieco za uradovanie plus pokutu odboru dopravy
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Elephant ma pravdu, taky je zhtuba postup.
JE to vsetko na prd pre Teba, ale co Ta moze ako-tak potesit je, ze tych 3000 to az nebude, kazdopadne, mam silny dojem, ze Ti spominanu pokutu dovolia uhradit aj na splatky.
tupon
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14.05.2008 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tupon »

Aj keby ti vtedy ta platba presla a oni ju spravne naparovali, mal by si problem ak by v poistnej udalosti bol napisany ten isty cas/datum kedy sa nehoda stala.

Hlavne Koop hlada hocijaky dovod aby nemusela poistne plnit alebo to aspon neskutocne natahuju.

Aj ked mas poistku platnu - aktivnu, ale si v omeskani s platbou, poistovna za teba sice skodu zaplati, ale v plnej vyske ju bude vymahat od teba.
Aj ked to je asi lepsi pripad ako tvoj.
No nic, zacvakas to v plnej vyske a dufaj, ze ta minie pokuta :-\
Naposledy upravil/-a tupon v 30.10.2009 17:46, upravené celkom 1 krát.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

anglictina napísal:Elephant ma pravdu, taky je zhtuba postup.
JE to vsetko na prd pre Teba, ale co Ta moze ako-tak potesit je, ze tych 3000 to az nebude, kazdopadne, mam silny dojem, ze Ti spominanu pokutu dovolia uhradit aj na splatky.
Ja som napisal ze az do vysky 3.000€ ... takze kolko to nakoniec bude zalezi od toho uja s peciatkou ... teraz su uz prepojeny s poistovnami a ked nemas zaplatene PZP tak posielaju pozdravy automaticky domov aj so sekom a ked este s takym autom sposobis nehodu tak na teba urcite nezabudnu ... podotykam ze podobne je to uz aj s STK ... takze ak nemate zaplatene PZP alebo dokonca nemate ani zmluvu na PZP alebo nemate platnu STK tak mozete cakat psanicko a na to ze vas nechytili policajti alebo ze s tym nejazdite sa nespoliehajte postupne to pride vsetkym postou

A kedze dnes bol posledny den kedy sa dalo auto trvale vyradit z evidencie na cestne prehlasenie maju smolu aj ty co auto predali alebo rozobrali na suciastky a neodhlasili ho pretoze bez toho aby ho odovzdali do recyklacneho strediska to uz ani neodhlasia a kedze ho neodhlasia tak budu musiet zan zaplatit PZP a spravit STK v opacnom pripade mozu cakat na postara kedy im donesie pozdrav z Okresneho uradu odbor dopravy aj s mastnou pokutou ... predpokladam ze cakali len na to kedy vyprsi termin kedy sa dalo este take auto vyradit z evidencie a teraz to postupne zacnu riesit pokutami ... a ak si niekto mysli ze vyradi vozidlo docasne na 100 rokov tak sa velmi myli lebo docastne sa da vyradit len vozidlo ktore ma platnu STK a len na dobu platnosti STK
Naposledy upravil/-a elephant v 30.10.2009 17:57, upravené celkom 2 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No neviem či neplatí aj to že auto bez pokistky skrátka nemá na ceste čo robiť, ak to posunú polícii tak z toho môže byť ešte jeden prúser... Určite si zaplatíš plnú sumu aj z prirážkou (ved prečo by to nevyužili - upomienku si dostal minimálne jednu ak nie viac), + nejakú tu pokutu od poistovne + dlžnú sumu za poistné do zrušenia zmluvy
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

ivko1 napísal:No neviem či neplatí aj to že auto bez pokistky skrátka nemá na ceste čo robiť, ak to posunú polícii tak z toho môže byť ešte jeden prúser... Určite si zaplatíš plnú sumu aj z prirážkou (ved prečo by to nevyužili - upomienku si dostal minimálne jednu ak nie viac), + nejakú tu pokutu od poistovne + dlžnú sumu za poistné do zrušenia zmluvy
Polici to neposunu lebo policia toto riesi len na mieste ked chyti take auto bez PZP ... v tom pripade odoberie na mieste TP pripadne EC a postupi to na riesenie okresnemu uradu odboru dopravy
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

skus sa dohodnut s majitelom auta, do ktoreho si buchol, ze sa financne vyrovnate medzi sebou. Existuje tu taka moznost, ze mu uhradis skodu a on stiahne svoj narok voci Tebe v poistovni, eventualne asociacii poistovni. Ak to uz aj kooperativa posunula dalej, tak treba zistit kde to konkretne je, zavolat a dohodnut sa. Ak to kooperativa posunula dalej do spominanej asociacie, pokuta z odboru dopravy OU Ta neminie, od kolegu, ktory tam pracuje mam info o realnych 500 eurach, ktore zvyknu ulozit. Povrtaj sa v tom.
Galloper
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2009 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Galloper »

elephant -> mas pravdu, mal som to vyriesit na mieste, ja by som mu to vyplatil, keby viem, ze co ma teraz caka, ale uz je asi neskoro na to. keby je moznost osobneho dohody so stiahnutim nahlasenia tejto skody, spravim to, ale to uz asi nebude mozne. bol to stary mercedes, prevalil som mu dvere, takze aspon to ma ukludnuje, ze zase tak vela to nebude, skor sa bojim ten pokuty.

anglictina->pripadnu pokutu sa dozviem aj skor, ci bude? aby som zacal nahanat ludi, nech sa na to pozru a nech sa tomu vyhnem

tupon->pises, ze "Aj ked mas poistku platnu - aktivnu, ale si v omeskani s platbou, poistovna za teba sice skodu zaplati, ale v plnej vyske ju bude vymahat od teba." tiez som si myslel, ze to je tak, proste preto je to povinne zmluvne poistenie, ze plati aj v pripade neplatenia. ale potom som pocital s regresom, ze zaplatim cast skody.

Upomienku som nedostal ziadnu, to mi povedala aj pani za priehradkou, ze oni nemaju cas kontrolovat to. jasne, ze to nema byt ich snaha mi posielat nejaku upomienku, ale je to v mojom zaujme, no uz sa poucim do buducnosti.
Galloper
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.04.2009 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Galloper »

imro2t, vravis, ze je tam taka moznost este sa dodatocne dohodnut s tym clovekom? hned v pondelok to teda vyriesim, dufam, ze sa mi to podari. ja mu nahradim poskodeny diel + nieco za ochotu. Tu pokutu si idem zistovat, to ukladaju normalne policajti, ci okresny urad? v tomto mam zmatok
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Galloper napísal:Tu pokutu si idem zistovat, to ukladaju normalne policajti, ci okresny urad? v tomto mam zmatok
Policajti s tymto nic nemaju toto riesi Kancelaria poistovatelov a Okresny urad odbor dopravy ... ale v pravom rade si vybav tu poistku na poistovni nech mas vsetko zaplatene a platnu zmluvu PZP a potom sa skus dohodnut s tym poskodenym aby si nenarokoval skodu na poistovni ak tak uz nespravil a ak hej tak to skuste ist spolu nejak stopnut na poistovnu a vyplat mu to v hotovosti (myslim ze aj on bude spokojny lebo od poistovne toho vela nedostane) potom skus na poistovni vybavit aby to neposielali na Kancelariu poistovatelov ze ziadne poistne plnenie nebude takze to nie je nutne a ak sa ti toto vsetko podari vybavit a budes mat zaplatenu poistku a zmluvu tak je celkom dobre mozne ze sa bud pokute od Odboru dopravy vyhnes alebo ked aj nie tak vlastne uz v case ked ta budu riesit tak bude vsetko v poriadku a mozno to nejako uhras aj bez pokuty alebo len s minimalnou ... dolezite je aby z toho nebola poistna udalost a aby nedoslo k poistnemu plneniu v tom pripade to bude len to ze si nezaplatil poistku a to sa uz da riesit s poistovnou
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

ako som spominal, a ako spominal aj elephant, skontaktuj sa s poskodenym a porozpravajte sa. Je dost dolezite zistit,v akom stadiu su papierovacky. Na Slovensku sa da vybavit vsetko, len treba byt aktivny pristup, slusne spravanie. Drzim palce.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní