problém s PZP - stačí na uzavretie VIN?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fero34
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.07.2011 21:29
Zdieľať na Facebook

problém s PZP - stačí na uzavretie VIN?

Príspevok od používateľa fero34 »

Kupil som motorku zaplatil ju nechal v obchode a teraz cakam na TP a COC. Dnes som si chcel uzavriet PZP online v Allianz ale chcu tam odo mna cislo motoru ci datum registracie na dopravnom inspektorate, atd. Ako tam mam zadat datum registracie ked sa zaregistrovat mozem az po uzavreti PZP ? Jedine co mam je VIN cislo. Poradte mi prosim ako mam postupovat.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

VIN ti musí stačiť!
fero34
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.07.2011 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fero34 »

V pondelok skusim ist do allianzu len s VINom a fakturou za motorku a ze co mi povedia...
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Každému poisťovákovi stačí pri uzatváraní zmluvy VIN. A základné údaje o vozidle.S tým, že po prihlásení dodatočne prídeš nahlásiť evidenčné číslo.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

1,5 rok naspäť sme boli uzatvárať PZP na kúpené auto, pobehali sme najprv poisťovne na okolí kvôli cenám, výhodám. V jednej to bolo inak (tuším Union ale nie som si istý), že oni nám neuzavrú PZP pretože auto nemá nové EČV, hladím na nich ako puk, snád viete že to nie je možné, boli tam asi 6-ti v kancli a všetci sa zhodli na tom že to nie je možné-odborníci.

Ba dokonca ma presviedčali že to nie je možné aj z dôvodou, že na aute ešte beží staré PZP, ale auto už bolo odhlásené na kupcu, tým sa aj ruší PZP. Že nemôžu v tomto prípade uzatvoriť zmluvu keď už jedna beží.

Argumenty typu že už som takto uzatváral 10 zmlúv nepomohli.
Otočka na päte a dovi dopo.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ako je to s PZP na dobu urcitu? Da sa uzatvorit PZP na 1 tyzden?
Ide o to, ze dnes vecer mam uzatvorit kupno-predajnu zmluvu a zajtra rano ideme na policiu auto prepisat. Kedze momentalne nemam dostatok casu na komplexny prieskum trhu a ceny (a hlavne chcem aj havarijnu poistku, ktora moze by v baliku s PZP lacnejsia) uvazujem uzatvorit (ak sa to da) PZP v unimobunke pri policii.
A nasledne do tyzdna si vyberiem mne najvhodnejsiu poistovnu.

Uzatvaral niekto PZP na kratsiu dobu ako jeden rok? Tyzden, mesiac?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby to bolo také jednoduché tak to robia všetci...
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Este mi napada, ze keby som chcel kalendarny rok a nie technicky, tak mi to musia spravit iba do 31.12.2011 (ak by to neslo na 1 tyzden). A samozrejme to do 15 novembra to vypoviem.
Nejake skusenosti?
giancarlo8
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 01.09.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

poistka

Príspevok od používateľa giancarlo8 »

Nazdar! Idem prihlasit auto na seba z ineho okresu. Chcem sa spytat, ci mozem mat poistku napisanu na inu osobu, ako na osobu, ktora bude vlastnikom vozidla
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mozes..dolezite su udaje o vozidle...
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných