Problem s LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Problem s LPG

Príspevok od používateľa delarock »

Zdravim,som dost zufaly zo svojho lpg.Mam v forde 2006 duratec 81kw asi rok namontovany LPG system montovali mi ho vo flavii Kosice,ide o LovTec Magic 2..Odjazdene tak 25 000km.Cca rok to slapalo celkom dobre az nato ze je to sekvencie po 4 mesiacoch to zacalo zdochynat po vyradeni rychlosti a zaroven pri jazde na plyn sa rozsvietila kontrolka motora,podla DG chudobna zmes a tak,to mi bolo povedane technikmi ze je to normalne odchylka vo vstrekoch..skusal som odpojit ten plastovy privod vzduchu do filtra,aby tam nebol pretlak ale aj tak nepomohlo,dochlo to.Na podtlaku bezne ale na sekvencii je to zevraj divne.To by az tak nevadilo ale zacalo robit velmi velmi neprijemnu vec.Auto po preradeni a pridani plynu najrpv pol sekundy ako keby netahalo a potom bum neskutocne to trhlo,az tak ze pravdepodobne vznikli vole na poloosiach to robilo takmer po kazdom preradeni,tak isto pri jazde naprilkad do kopca pri 2000 otackach bolo citit ako jak keby pravidelne jemne vynechava.S autom som bol nahrpv v servise aby skontrolovali motor,tlaky krasne,sviecky vymenene kable cievky v poriadku,jednoducho auto ked ide na benzin ide bez jedneho problemu.tak isto na plyn ked sa kontinualne rozbieham povedsme v 1500 otackach na benzin drzi otacky ale na plyne to tak skace hore dole.Toto mi zacalo robit asi 3 dni po vymene filtrov.To som si dal robit v presove u byvaleho zamestnanca flavie ktory je si myslim sikovny.Neviem ci to malo s tym suvis.Tak som sa rozhodol ze skusim servisakov Flavie v kosiciach.prisiel som s autom a asi hodiny sa tam hrajkali s gulickami palickami a neviem cim (mapami) Na podiv mi to velmi pekne vyladili testoval som to asi 20 km na plyn islo to pekne,na volnobeh to tiez islo celkom kludne.Lenze dosiel som domov vypol som motor a ked som isiel 6 hodin nato do roboty tak sa to vratilo,po pridani strasne trhanie atd.nerovnomerny zatah.ale co je uplne najhorsie teraz mi naprilklad auto absolutne alebo absolutne neudrzi volnobeh.Ked vyhodim rychlost za jazdy tak vydrzi tak tri sekundy udrzat otacky aj to sa rozsvecuje baterka apotom zdochne.Tak som vypol plyn a ked som dosiel na miesto tka som este skusal zapnut plyn.Ten sa spraval tak ze sice to nezdochlo ale padali otacky pod volnobeh a dost ho dusilo.Kazdopadne ked je auto v pohybe a vyhodim rychlost neudrzi absolutne otacky.Predtym to spadlo pod 600 ale nakoniec vytlacilo hore na volnobeh a bolo to ok ale teraz to absolutne nedrzi.Rozmyslal som ci su to membrany,ale podla mna po 25 000 km to nieje mozne.Plynove filtre menene.S kym sa na ten system obratit poznate niekoho kto sa vyzna do lovtecov???A este jedna vec postupne aj na benzine ked vyradim rychlost tak obcas ale len obcas to klesne ku 600 otackam a hodi spat na volnobezne ale nezdochyna to ani nic,a robi to malokedy.plyn absolutne neudrzi.
pavolpalo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2008 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolpalo »

Mam tiez forda na lpg ale mam plyn dovedeny len do sania tento isty problem s autom mam tiez niekedy ale deje sa to vylucne na benzin na lpg to ide v pohode vzdy staci vybrat snimac prietoku vzduchu odmastit vycistit dat naspet a auto funguje znova normalne.Vyskusaj to mozno to pomoze.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

benzinove Fordy nemaju takmer ziadne problemy, preto predpokladam, ze to nebude chyba auta, okrem toho aj popis spravania hovori to iste.
Postup :
pristavit tam, kde montovali LPG (zaruka 2 roky), ziadat samozrejme doklad o reklamacii, popis problemu, jeho odstranenie, datum prijatia, vydania auta
ak to uz mas 1x, staci aby sa to opakovalo znovu a ak sa zopakuje zas - odtupit od zmluvy - vratit LPG, oni peniaze a daj si namontovat inde iny system.
Ak maju rozum, hodia ti tam druhu jednotku, prip. ine veci aby mali pokoj, ak setria, budu mat inu stratu ...
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

No lenze co ekd mi oni povedia ze auto neni v takom bla bla bla stave.Aj ked mam komplet papaiere od prehliadky a diagnostiky.lenze viete ako to ked mate platit plynarom tak kazdy je mily ale akonahle uz riesite servis a podobne tak neochota uplna
jace
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2005 04:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jace »

...
Naposledy upravil/-a jace v 19.10.2009 17:14, upravené celkom 1 krát.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

hm

Príspevok od používateľa andy.gee »

Ak ti nepomoze ani reklamacia ani to co tu radili chlapi tak odporucam servis v Korejovciach, okres Svidnik. Ak by si na nich chcel cislo tak napis SS.

Vstreky si spominal, ze je tam odchylka povolena .. pohral sa s tym mechanik dost?

Inac predpokladam, ze to vies ale len tak pre zopakovanie davaj si pozor na kvalitu plynu, napr. Flaga je biednejsia a casom robi ludom problemy atd.

Ludia si chvalia napr. Eco+ od Slovnaftu, Tomegas atd.
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

no to som pocul a este aj OMV ze je strasne šajz.idem tam stvrtok a skusim to dat reklamovat.ale totizto spravili ais jednu chybu ze nastavovali plyn ked svietila kontrolka,treba asi najrpv resetovat rj aby sa to vynulovalo pojazdit na benzin a tak nastavit plyn
irenej
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.06.2006 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa irenej »

Ako to dopadlo? Daj vedieť, som zvedavý. Aj ja som si chcel v tej firme dať robiť plyn, ale teraz po tejto tvojej skúsenosti tam už nepôjdem. :zga27: Ešte dobre, že existuje ten internet. Aspoň nenaletí veľa ľudí takým babrákom.
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

takze este nic nieje poriesene raz to trha velmi inokedy menej niekedy drzi volnobeh inokedy nie,kazdopadne ked plyn tak odporucam niznu myslu a landi renzo pocul som na dotycneho len same dobre chvali,na plynea montazi netreba setrit
irenej
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.06.2006 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa irenej »

Ja som zase počul dobre o Ekomont Korejovce, okr. Svidnik. Tam montujú Gastech 600S za dobru cenu. Navrhol mi nejakých 1070 Eur. A majú aj schválenie priamo z Ministerstva dopravy a IGASu.
bratpit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.10.2006 21:00
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bratpit »

Ja mam v aute cesky splynovac Magic 2,montovali mi ho v Michalovciach,firma Jakama. Strasne to blbne,nepravidelny chod na nizke otacky,vypina pri vyssich otackach a o reklamacii nechcu ani pocut. Ked ho montovali nastavili ruku pre peniaze a ked pridem reklamovat, najradsej by ma nevideli. Ak chcete do auta LPG nikdy nie u Jakuba v Michalovciach
matozato
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.07.2010 21:31
Zdieľať na Facebook

LPG Magic

Príspevok od používateľa matozato »

Skontrolujte si odpor cievok vstrekovacov. Standardne sa pre Magic 2 pouzivali vstreky v peknej ciernej liste na jeden konektor. Vo vnutri je 8 cievok pre 4-valcovy motor. Mne odisli dve cievky, na roznych valcoch. Motor na volnobehu zdochol, na emisnej na LPG vela kyslika, v zime strasne dymenie. Po vymene vstrekov je to OK. Manual je na nete.
bestauticko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bestauticko »

uz nikdy lpg napísal:Aj ja mám také problémy,ako bratpit,je to všade rovnaké:LPG nefunguje,už to neriešim,prepol som na benzín a hotovo
ľuďia ako ty najviac kurvia povesť LPG kvôli svojej lakomosti, ak by to bolo také nešťastie, prečo na tom frčí toľko holanďanov, talianov, rakušákov, ktorí nepotrebujú až tak šetriť...keď máš problém, tak rieš a neobviňuj LPG systém,ktorý je v princípe super, ale konkrétneho kara, ktorý ti ho namontoval.
nobel22
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 14.12.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Problem s LPG

Príspevok od používateľa nobel22 »

Poradte mi majstri od lpg-vsetko fungovalo 1 rok bez akejkolvek poruchy,ale od dnes na benzin OK-ale ked prepne na LPG-zacne motor dusit-vobec nejde za plynom,ide ako v nudzovom stave. LPG zn.Solaris-4 roky od montaze. Dnes som bol v LPG servise-vymena oboch filtrov,diagnostika-no vsetko v poriadku-ziadnu chybu nenaslo.Mechanik nevie-netusi ,co by to mohlo byt. Navrhol precistit vstreky-neviem-poradte mi,ak mal niekto s tymto problem..Honda H RV r.v.2002
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

nejde mi do hlavy kombinacia slov: 'auto nefunguje' a lpg servis povedal: 'vsetko v poriadku' :41c2:

asi bude vhodne vymenit servis

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných