Problem s 5 stupnovym automatom v CLK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Problem s 5 stupnovym automatom v CLK

Príspevok od používateľa delarock »

Zdravim Pani,

chcel by som sa opytat na jeden problem. Zobral som od kamarata jedno CLK cko 2003 ku 125 kw dieslak na skusku. Jazdieval som nanom uz nejaky ten rok dva predtym a vsimol som si ze obcas ked zastanem na parkovisku a chcem sa zase rozbehnut tak auto sa tvari ze je v Pcku pri tom je v D.
Jedine co pomaha je vypnut zapnut motor inak nic.
Trosku sme dohladali historiu auta a bohuzial sme zistil ze auto s 230 000 este nemalo meneny olej automate tak reku by bol cas :)))

To co z toho vytieklo ked som videl,tak aj moje motoristicke srdce zaplakalo,vymenil sa filter, tesnenie,olej. Asi tri mesiace po vymene pri jednej jazde sa mi stala nemila vec. V meste proste seklo stupen v dvojke alebo povedsme trojke a a nechcelo ani preradit ani podradit,pomohlo len vypnutie zapnutie motora. Spravilo to za 4 mesiace asi dva krat a stale po dlhsej ceste v meste. Auto radi pekne plynulo,najpr tam a spat napriec slovenskom jediny problem,aj ked da clovek plyn na podlahu tak to radi bez nejakych trhancov. Ale tak sa mi zda ze ked auto je prinutene vela radit najma v meste v zapchach a podobne tak to tam proste sekne.

Moze to byt mechatronika prevodovky alebo ide cela prevodovka do kytiek.
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

To visenie na jednom stupni bol núdzový režim.Na tomto automate je to teda 2 stupeň.Predpokladám že si ale nebol na diagnostike čo môže byť chyba,kedže si to tu nepísal.Ked ti to teraz ide mohla sa chyba s pamäti závad zmazať a teraz tam neprečítaš nič.
Takže chod na diagnostiku a ked tam nič nebude tak budeš musieť počkať do vtedy kým to nespraví.Nemusí to byť ale mechanická závada ked to po vypnutí kľúča ide.
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

No ved to je na tom najsmutnejšie že niekto má prevodovku ktorá znesie až až a hentak ju zhumpľuje...No nie je jej škoda?
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

Je to skoda je to skoda chlapci, viacmenej auto sa zobralo ako vratenie dlhu
takze clovek to nevedel ovplyvnit.

Jak vravim auto radi krasne nieje o com, len ho tak raz za mesiac dva hodi do nudzoveho rezimu ako to bolo spominane. Ak je to ta elektricka cast /mechatronika) tak pohoda to sa este da zohnat za slusnu cenu ale ak je to cela prevodovka tak to bude problem
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Chod na tú diagnostiku ako sme ti vraveli a možno to tam ešte bude zapísané..ked nie tak počkaj do doby kedy to spraví zas a od toho sa potom odraz.Takto ti viac neporadíme...
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

jasne dakujem. pockam kym to spravi zase pretoze dost davno sa to stalo naposledy a skoci sa s tym na diagnostiku
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

A na tejto prevodovke mechatronika nie je.Je tam iba klasická šúpatková skrinka a taký čierny plastový elektroblok s konektorom.
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

milan tak toto ma celkom prekvapilo,
pretoze bol som cestou v medaku,kedze kamarat mechanik ma C220 CDI (nie 270) a tvrdil mi ze on uz menil tu elektricku cast prevodovky na svojom aute.Nazval to mechatronika. tak som bol zo srandy v MB dal som im vin a povedal ze potrebujem mechatroniku prevodovky. A povedali ze to stoji 870 euro. ale nesnazil sa mi tvrdit ze tam nic take nieje. Mozno myslel na tu skrinku ?
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Ak máš 5st. prevodovku 722.6 tak tam je iba šúpatkovka ktorá nová stojí majland (1500e a podobné cifry)a jej el.časť ktorá ale mechatronika nie je.Tá stojí 180e asi.Takže ja neviem čo ten dilino v MB pozeral....
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

nespekuluj okolo toho a chod na diagnostiku. Ak tam raz bola chyba, sama sa nevymaze. A je tam šupatkova skrinka s elektronikou /cierny plast/. Ale ked radi pekne, myslim ze bude chyba aj niekde inde. Skontrolovat este raz stav oleja a daj si urobit novy soft prevodovky a nanovo adaptaciu.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja ako amatér :-)

Ak sa to stáva hlavne po jazde mestom a častým prehadzovaním, nemôže to byť prehrievaním. Teda nedostatočný chladením ??? Nejaký ten medzichladič, či čo to majú tie prevodovky ??? inač by to neradilo pekne hladko :-)

Ale ako hovorím, som amatér len ma to tak napadlo :-)
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

nie, nemoze.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

myslím, že to bude čisto mechanická vec. Zanedbaná údržba, zasvinený olej... Pri výmene sa mení len časť. Bordel v oleji obmedzuje funkciu ventilov a preto to robí nezmysly. Nemyslím, že to potrebuje opravu. Skôr rozborku, vyčistenie, zborku a novú náplň. No na SK nikto nemá tlakovú stolicu a taká rozborka-zborka je potom taký pokus omyl, či to výde, alebo nie. Skúsil by som skôr posurfovať a poslať to niekam, kde na to majú vybavenie. Mňa v UK vyšiel repas automatu ZF len o 200€ viac ako na SK chceli za výmenu oleja a filtra v značkovom servise. Doprava tam 100€ späť mi to poslali za 50Ł.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

50.000sk je moc za repas 5.st.automatu mercedes
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

třeba si vyhladať postup výmeny oleja. To, že vytiekla len časť oleja je normálne. V automatoch sa mení vždy len časť. Vlastne sa olej len riedi a při pravidelnej údržbe to úplne stačí. Vačšinou sa nalieva tak, že sa naleje po kontrolný otvor, potom naštartuje a za sústavného radenia resp striedania P,R,N,D sa dolieva kým nevyteká z kontrolního (často zároveň napúšťacieho) otvoru. Uzavrieť a finito. No nemusí to platiť na všetky převodovky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných