Problem s 1st stupnom prevod Golf 5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Xfire
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 15.06.2010 20:46
Zdieľať na Facebook

Problem s 1st stupnom prevod Golf 5

Príspevok od používateľa Xfire »

dobry vecer, mam jeden taky problem, dnes som vystartoval z 1tky a nasledne som preradil do 2stupna, ale tak silnejsie sa mi podarilo potiahnut paku, a dvojka sla cez zuby, hned som vyhodil rychlost a zaradil som pohode uz dvojku.. na ale zastal som a chem sa pohnut a nejde mi zaradit 1stupen, 2 3 4 5 6 R bez problemov ide, ked skusam tam narvat tu jednostu tak obcas sa stane ze tam skoci tazko a pustam spojku tak jak by sla cez zuby. ale tak jemne ako by neskocilo dnu koliesko prevodu. moze byt ze silnejsim potiahnutim paky som nejako narusil tiahla, a rozosletovali sa, uz davnejsie obcas sa stalo ze mi hned do dvojky nechcelo skocit ale len pri raznom starte... co by to mohlo byt prosim vas?

jedna sa o golf GTI 2008 147kW 6stup manual, olej v prevodovke nebol meneni, co sa tyka spojky, tak mozno lozisko jemne citit v pedali, ale spojka zabera, zotrvak nerachoti.. a jak som pisal osatatnymi rychlostami nieje problem

velmi pekne dakujem za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodne sa tiahlám radenia venovať.Ideálne odpojiť a skúsiť ručne tú jednotku radiť či ide nultou silou.
Ak sa nedá radiť hravo ručne napriamo,môže prevodovka von,došlo k poškodeniu blokácie v synchro objímke 1/2 rýchlosti
Xfire
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 15.06.2010 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Xfire »

tak nastavili sme tiahla, tak isto.. ak manualne sa pohram s tiahlami tak jenotka krasne padnu dnu ale uz dvojku nezaradim. takze zase nastavim tiahla ako mam a jednotku aj vojku uz zaradim, ale jednotka ide tazko dnu aj tazko von, ked na jendotke idem a pritlacim k sebe paku zacne sa paka chvet a citim vibracie z nej.. moze byt ze by sa skrivila vidlica? prevodu 1/2
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných