Problém pri predaji auta s TP

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sperhy
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 19.01.2009 17:22
Zdieľať na Facebook

Problém pri predaji auta s TP

Príspevok od používateľa sperhy »

Serus členovia...viem ze cas je drahy tak sa budem snazit co najviac v skratke. Pred asi 2 mesiacmi som predaval Seat ibiza v Bratislave nejakemu borcovi z Dubnice nad Váhom...pozrel auto...bol spokojny podpísali sme zmluvu dal som mu malý TP...velký TP som odhlásil a aj ten som mu následne dal...podali sme ruky a povazoval som to za vybavene...avsak...on mal auto len nejaky mesiac a dalej ho predal bez toho aby to na seba prihlasil...mna teraz kontaktoval pán, ktorý ho kúpil a má problém...pretoze za auto zaplatil a majitel mu nedal odhlaseny technicak...odmlcal sa a nekomunikuje...cize ja som jedina zachrana..poziadal ma aby som siel opat na policiu...nahlasil stratu TP..vybavil novy a ten nasledne odhlasil uz na neho...lenze je to pre mna dost vybavovacieek nakolko treba aj novú poistku a vyplnovat ziadosti atd atd...najhorsie na tom je ze ma na policii nenapadne upozornili ze by som z toho mohol mat aj problem nakolko preberiem naspat vlastnictvo za vec, ktorú som dalej predal...viete mi nejak poradit? stalo sa to uz niekomu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Máš málo problémov? Nech sa stará ten čo kúpil auto od nemajiteľa...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Neprihlasuj ho späť na seba,môže Ti to priniesť veľa nepríjemností...Čo keď bolo po Tvojom odhlásení použité napr.na trestnú činnosť,alebo keď spáchal ten dotyčný pár vážnejších dopravných priestupkov atd,atd...
...Nech si to terajší majiteľ vybaví s tým,od koho auto kúpil-nech ide na políciu a nech im to popravde vysvetlí a oni si podľa mňa predvolajú toho,na koho si Ty auto odhlásil a on si nesplnil svoju povinnosť-predpokladám,že máš o tom nejaký doklad,napr.kúpno-predajnú zmluvu...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty si predal, že on neprihlásil a predal dalej nie je tvoja starosť. Ty akože stornuješ odhlášku a potom ťa bude majitel na ktorého si to odhlásil nahánať že si to auto akokeby ukradol. Pozor na to

Takéto veci sa robili v minulosti ak sa auto predalo na "pekné" slovo s tým že nový kupec príde a urobí sa odhláška a on skrátka nechodil a ani sa neozýval. Skrátka bol len jeden TP.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nechod do toho, auto si predal, uz to nieje tvoja starost, kto vie co uz bolo s tym porobene a ci ten co ta kontaktoval nieje tiez nejaky podvodnik spojeny s tym druhym, pokial bol pan podvedeny moze sa obratit na organy cinne v tresnom konani co je tak na 10 rokov riesenia... a za kolko ten panko kupil sa ti pochvalil? ja som raz posielal takto TP postou a po dvoch tyzdnoch sa vratil ako neprevzaty, medzitym som sa dozvedel ze auto uz je nepojazdne a kupujuci daco spekuluje, tak som sa nejak nakontaktoval na neho ze co je vo veci a na druhy pokus uz to prevzal
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tokokis
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.10.2010 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tokokis »

mal som podobny problem pri predaji auto som predal hned odhlasil a poslal tp po mesiaci sa mi ozval DI s uplne ineho okresu pytal sa ci som mal to auto obliali ma kropaje nastastie vysvitlo ze to kupil nejaky mlady chalan mozno priamo toho policajta znamy alebo bol policajt ochotny pomahat akurat ze novy majitel už mal v ruke velky technicky akurat auto nebolo prihlasene tak som len u policajtov zmenil meno na koho prihlasit auto bola to praca a vybavovacka naviac ktora ma nemusela trapit nemal som za to nic este aj postovne som platil navyse ale pomohl som a nebolo na tom nic necestne
ale to co chcu od teba by som nerobil ako pisu aj hore ludia je to riziko a mohlo by tito sposobit velke problemy keby ma novy majitel v ruke velky technicky takje to hracka
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

povedz si to cele nahlas: "Kontaktoval ma cudzi clovek, kt nema original TP od uz nie mojho auta. Chce, aby som vybavil novy za akoze strateny a odhlasil to na neho, aj napriek tomu, ze som auto predal niekomu inemuu. Ten pan v mojom procese predaja nema ziadnu suvislost ani po administrativnej, ani pravnej stranke. Preco to cele robit? Z ludskeho hladiska, aby som niekomu pomohol? Nie, za tie problemy to nestoji..."

Z mojho pohladu by som to riesil, iba ak by ma o to poziadal ten, ktoremu som to predal a to pisomne. A samozrejme za dohody, ze vsetky naklady, ktore mu poviem, vymyslim si, dolozim, alebo cokolvek ine bude znasat on a to platbou dopredu.
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

mozno ten povodny kupujuci auto nepredal iba ho niekomu pozicial,alebo dal zoservisovat a ani nevie,ze ta niekto kontaktoval a chce,aby si to auto odhlasil na neho ... ja by som som to neriesil..nieje to tvoj problem a ani starost.. ty si auto predal,odhlasil a dalej to je v rukach bozich...amen
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

ked to od niekoho kupil tak mal by mat o tom aj nejaku zmluvu a na tej zmluve meno a adresu tak nech zdvihne rit a ide si to na tu adresu za nim vybavit osobne,popripade nech vyhlada odbornu pomoc ked kupil auto este neprepisane na predavajuceho a cakal,ze auto bude mat doma v garazi a predavajuci mu to v inom okrese v pohode prihlasi na seba a hned aj odhlasi
motorak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motorak »

po odhlaške na druheho majitela neni problem aj ked technický stratila pošta či ten majiteľ ktorému si auto predal jemu to auto prihlasia na jeho meno po obhliadke auta aj bez technického preukazu čiže chod s autom za nim a nech prepis zariade on tam samozrejme už ale bude treba KO lebo predpokladam že 1 mesiac už prešiel a to stojí zhruba 80-100 eur+66prihlasenie dovi
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nerobil by som to ani za peniaze, tak vyzera podvod - ten druhy nema zmluvu, auto ma pozicane, a ty budes napomahat podvodu s prihlasenim na jeho meno - a s tym, komu si to predal ty sa stretnes na sude. Nie si pravnik, nerob taketo veci, co jasne smrdia.A v dnesnej dobe mobilnych telefonov - riesil by som to len ak by sme sa stretli vsetci traja a aj to za riadne prachy.Ale aj to su starosti - nemas dost svojich? :3020: :3020:
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Ruky prec, smrdi to problemom.
Nie je to tvoj problem (ani pravny, ani moralny), takze by som sa tomu, velkyyym oblukom, vyhol.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Ja by som sa na to z vysoka....
Nie je to tvoj problem, ako bolo spominane. On predal (nikto nevie, ci to predal, co ak to kvazi "daroval" blizkej osobe t.j. spolupachatel?)
Vztah 1: ty si ho predal z xy eur a on dostal auto. Vsetko prebehlo na zaklade kupno- predajnej zmluvy (ak existuje papierova alebo ustna)
Vztah 2: novy majitel to nasledne (predal,daroval God know) 2. kupujucemu.

Ty do toho procesu opat vstupis a narusis vztah 1. PRetoze to nahlasis na seba. Tym padom na zaklade zmuvy nedoslo k plneniu a tym padom by si mal vratit love alebo lepsie povedane. kupujuci 1 ma na to narok. Ty mas potom pravo na auto spat ( uz by som ho nechcel, nevies co sa s nim porobilo).
Navyse problem nesies ty, pretoze tvojim konanin ta moze 1. majitel zazalovat za majektovu ujmu alebo prekazeniu obchodu, ak to dane auto predal "fiktivne" o 3x vysiu cenu. Cize on moze povazovat, ze TY svojim konanim, si ho okradol o dany obchod alebo ze si predal 2 x to iste.

To je len jeden priklad. Je ich viacej. No vzdy to je o prachoch alebo obohateni o jednej strany. Malokedy je to o dobrej viere pomoct!

Zaver : mudre hlavy z diskusie radia spravne... nie je to tvoj problem. Nech si 1. kupujuci riesi s 2 kupujucim problem. Ty uz nemas pravo nakladat s autom, ak presiel kupno predajny akt !!!


amen
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže mne to príde ako navádzanie na trestný čin:
...... Mna teraz kontaktoval pán, ktorý ho kúpil a má problém...pretoze za auto zaplatil a majitel mu nedal odhlaseny technicak...odmlcal sa a nekomunikuje...cize ja som jedina zachrana..poziadal ma aby som siel opat na policiu...nahlasil stratu TP..vybavil novy a ten nasledne odhlasil uz na neho.....
Len kvôli tomuto by som nad tým ani neuvažoval, Je to jeho blbosť, tak nech za ňu platí, a môže podať na predávajúceho trestné oznámenie. To mi príde také normálnejšie riešenie ako obťažovať niekoho , kto s tým vlastne už nemá nič spoločné.
lubito
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.12.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubito »

A pýtal si sa dotyčného pána ako sa na teba nakontaktoval? Kedže vy dvaja ste sa nikdy nestretli,ten čo mu to auto predal,mu už telefon nedvíha a pri predaji mu určite kontakt na teba nedal.Fakt to smrdí podvodom.Možno sa len potrebuju zbaviť papierov a auto rozpredať.Daj od toho ruky preč a ušetríš si kopec problémov.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných