Tesnenie pod hlavu -megane

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fiat666
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:02
Zdieľať na Facebook

Tesnenie pod hlavu -megane

Príspevok od používateľa Fiat666 »

Kolko ma bude stat vymena tesnenia pod hlavu v servise???
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

kolko berie tvoj mechanik za hodinu ? je nezname pre nas
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

...a ďalej to záleží napr. od toho, či považuješ za potrebné meniť aj skrutky do hlavy alebo nie. Viď staršiu tému, kde sa to preberalo...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

podla coho vies, ze je to len tesnenie a nie hlava.uz to mas rozobrane? Inak komplet praca + material cca podla toho, co sa este objavi od 500 do 900e.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tesnenie pod hlavu -megane

Príspevok od používateľa mjz »

Fiat666 napísal:Kolko ma bude stat vymena tesnenia pod hlavu v servise???
Samotne tesnenie pod hlavu stoji do 30e + olej +filter a,,robota,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ak to chces z nejakou zarukou, tak komplet sada tesneni pod 100e + odtlakovanie hlavy,??,a ked chces sroby k tomu, nejakych do 50e,,,,,,,,,, pocitam ze ak najdes prerazene tesnenie, tak uz hlavu nedas skontrolovat, sroby sa bezne cistia,menia sa len poskodene,,,takze to stoji par e,,,,,,,,,,,,,podla toho kto ti to bude robit a kde .........ak navstivis renault- to tam mozes rovno nechat, tolko nemas,,,,,,,,,,,,,,,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Tesnenie pod hlavu -megane

Príspevok od používateľa cicmanec »

mjz napísal:sroby sa bezne cistia,menia sa len poskodene
Ak vám tých 50 éčiek stojí za to tak veľa šťastia! :4090:
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tesnenie pod hlavu -megane

Príspevok od používateľa mjz »

cicmanec napísal:
mjz napísal:sroby sa bezne cistia,menia sa len poskodene
Ak vám tých 50 éčiek stojí za to tak veľa šťastia! :4090:
tazko ti je pisat, ked nerobis v dielni,kazda situacia sa riesi inak a za ine peniaze,,a kazdy je iny,,,,,,,,mam rad ludi co si da vymenit co treba, dostane zaruku a adios,,,,,,,,,ale vacsina je takych, ze donese sroby vo vrecku zo srotaku, olej z tesca a chcu aj klby menit zo stareho,,,,,,,a zo vseljakych trhov,,,,,,,,,,UZ SME SA O TOM BAVILI ,,,ja objednam a vymenim co treba rad,,len niektori ludia to nechapu a nemaju na riadne opravy,,lebo vsetko je drahe,,,,,,,,,,PRETO SOM MU NAPISAL CENU TESNENIA,,, a ostatne, ako to ludia chcu a robia,,a nech ide do normalnej dielne,kde mu poradia co je potrebne ,,, nie kde ho zlomi, len klucku na dverach otvori,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Tesnenie pod hlavu -megane

Príspevok od používateľa cicmanec »

mjz napísal:tazko ti je pisat, ked nerobis v dielni
Robil som v autorizáku a potom v obchode s dielmi, takže mám trocha predstavu aký sú ľudia.
Ako vraví klasik: „Lidé jsou různí. Většinou hov.ada.” :4090:

Ušetriť sa dá na všeličom, ale na tomto by som ja osobne teda nešetril, lebo v konečnom dôsledku sa to môže dosť predražiť. Ale kto chce kam...
tiom21
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 07.01.2008 08:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom21 »

Ked mas motor 1,4 energy tak tam tesnenie pod hlavou odchadza casto . riesit to mozes vymenou tesnenia ale nie stale to pomoze , stava sa ze aj vlozky valcov su uvolnene a tym padom vymena tesnenia nepomoze v tom pripade je lacnejsie varianta je vymena motora (motor circa od 250 euro) ale musis si dat pozor aby vsetky 3 cisla typu boli rovnake pretoze tych typov 1,4 energy je asi sedem a niektore sa odlisuju hlavne nasavanie uchytenie vstrekovania a podobne somariny nepasuju , takisto niektore konektory pre spravne pracovanie ECU . To ti pisem z vlastne skusenosti ked mi odislo tesnenie na cliu 1,4 1998 .
Billy112
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.09.2007 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Billy112 »

JA SOM mal megana...a menil som tesnenie pod hlavov!!!! tesnenie ma stalo 1200sk--a chalanovi mechanikovi som dal 1000sk zato ze mi to spravil!!!! do servisu nechod tam ta z deru o peniaze!!!!!!!!!!!!!!!!najdi si mechanika niekde co doma robi!!! :zg282:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Billy112 napísal:JA SOM mal megana...a menil som tesnenie pod hlavov!!!! tesnenie ma stalo 1200sk--a chalanovi mechanikovi som dal 1000sk zato ze mi to spravil!!!! do servisu nechod tam ta z deru o peniaze!!!!!!!!!!!!!!!!najdi si mechanika niekde co doma robi!!! :zg282:
a čo tie ostatné tesnenia ked to rozoberieš? to ste použili tie staré? a čo šroby? a čo zarovnanie hlavy? atd atd. to musela byť robota....ak to chceš predať, tak si to daj spraviť takto, ak si to chceš nechať, neradil by som to takto fušersky oddrbať...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

dali stare na silikon :40bd: :40bd: :40bd: a hlavu isto vybrusil so šmyrglom :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Peto + Rado, prave toto bolo to co som pisal v inej teme o rozvodoch a preventivnej vymene : co kamaratom prdli rozvody a motory, NIKDY po oprave to nebolo take ake to malo byt.

Kazdy sa snazi setrit, vsetko co najlacnejsie, co najviac povodnych dielov - no samozrejme lebo nove diely do motora po "rozvodovej udalosti" :) stoja asi tak 3.000eur a to este musi byt hodne lacny motor. Kazdy zrovnava hlavu ak vobec, ani hadam 50% ani pre istotu nenatlakuje na skusku, kazdy hlada co najlacnejsiu robotu... takze uz asi veris ze do polroka predali vsetci tie auta lebo s tym boli len a len problemy.

podobne s tymito tesneniami - a tesnenie je teda uplne jednoduchsia udalost ako roztrhnuty rozvodak a pomlety motor. Dobre hovorim?
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

presne tak ako hovoriš ......oprava tesnenia za 100 € no tak to potom vyzera
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

vymena tesnenie pod hlavou je bezna cena okolo 150e plus material

na keru picu budem davat tlakovat hlavu ked vidim ze je odjebane tesnenie? nebudete zas moc mudri, ked si nie som isty tak tu hlavu odtlakovat dam stoji to asi 30e a vyrovanie podobne,

hlava ked raz ide dole z motora vzdy ju dam skontrolovat, obvykle plati ze pokial isla dole len kvoli tomu ze mala ist dole a nie ze tam jeblo tesnenie tak jej nie je nic NO TOTO NIE JE PRAVIDLO, preto ju treba skontrolovat vzdy.

nove tesnenia o tom ze tesnenie pod hlavu musis dat nove a vseky ostatne ktore si mal dole by si mal tiez vymenit, je to kokocina nechat tam stare a po par tis km to riesit ze tam tece hentam neco prdi a neviem co. sroby pod hlavu ked ma ten motor najebanych km a rokov jednoznacne nove, nidko normalny nebude riskovat ze pri zatiahnuti na moment prdne srob ze :)

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných