Nissan 350Z

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik2345
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.08.2015 22:04
Zdieľať na Facebook

Nissan 350Z

Príspevok od používateľa erik2345 »

Zdravím, všetkých....v úvodných riadkoch vás vopred žiadam aby ste nekomentovali toto forum blbým spôsobom alebo argumentmi ...ide čiste iba o otázku

Vlastním už tretí rok 350Z, s autom som spokojný, je to moje každodenné auto...chcel by som sa spýtať iba na to, či by bola blbosť hodiť do neho lpg....poprosím, predsudky bokom, peniaze na benzín mám, len mi napadla táto myšlienka...viem, že je to športové auto, dvojosobák, že by to zabralo miesto... na dlhé trate mám v garáži 320d kombičko, poprípade keby niečo trebalo previezť atd, čiže tu by problém nebol...vidíte v tom niečo negatívne okrem toho pohľadu na vec, že to je športové auto a všeobecného názoru, že sa to nehodí?...lebo viac menej toto ma nezaujíma, mne na to auto nedal nikto ani cent....a ušetriť pekné peniaze v mladom veku, mi nepríde blbosť...(prosím bez rečí, že na aute sa šetriť nemá)...myslíte, že by bol neskôr pri prípadnom predaji s autom problém?...lebo inač v lpg nevidím, žiaden problém....známy ho mal v mustangu 4.6 a nesťažoval sa....viem, že sa tu dočítam blbých komentárov, no pýtam sa na otázku inteligentných ľudí, ktorí pochopili význam úvodných riadkov a predsudky nechali bokom...
pýtam sa čiste z praktického hľadiska bez ohľadu na názor či sa to hodí, alebo nie....podotýkam, autom jazdím denno denne !

Ztko som si kupoval v 21 za vlastné vydreté peniaze, nepotrebujem teraz komentáre typu "kto má na opicu má aj na banány" od chalanov čo sa vozia na tatkovom aute, alebo borcov, ktorí majú dieslaky do mesta a v mojom veku jazdili na felde...ďakujem za prečítanie, pekný večer
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Čo chceš vlastne počuť ? jeden povie nie a druhý áno ... Ja by som si to nikdy nedal plyn patrí do šporáku a druhý by si to naopak dal všade
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Keby som mal taky voz a byvam blizko hranic kde sa da nabrat E85, rozmyslam skor touto cestou prestavovat...uspora by bola zaujimava a ako bonus by bol dalsi vykon naviac...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Menil som na havarovanej ľ.štvrtku na 350Z tak som vcelku v obraze o akom aute píšeš a ako je koncipované.Nedá mi nenapísať že plyn do toho mi príde neprijatelnejšia vec, ako z toho auta urobiť v záhrade kurín pre sliepky,asi také zh.ova.denie by to auto čakalo
Mnohý mu hovoria Porsche východu,a v mnohých ohladoch (v pevnosti karosérie) ho myslím aj predčí.To už tam ozaj môže v kufri stáť aj nádrž drevoplynového generátora z medzivojnového obdobia,a bolo by to aspoň zaujímavé.Toto bude trápne a a do servisu by som to napríklad do opravy nezobral ani v slabej chvíly.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 18.08.2015 08:55, upravené celkom 1 krát.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Nissany vseobecne maju problem so sedlami ventilov, ak su prerabane na plyn (nepomaha ani extra primazavanie). Podobny problem bude mat asi aj tento NINJA.
*
Trosku extremne pripodobenie, ale Ferrari na plyn bude asi tiez poriadna blbost.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan 350Z

Príspevok od používateľa indi4n »

erik2345 napísal:...a ušetriť pekné peniaze v mladom veku, mi nepríde blbosť...
od tohoto by som sa odrazil, aj ked napisem nieco co nechces pocut, bohuzial profesionalna deformacia nepusti - s myslienkou rozhodne suhlasim, len to prevedenie... pokial chcem nieco usetrit, zvolim na denne jazdenie povoz s celkovou lepsou ekonomikou prevadzky. 350Z s plynom mi pripomina EU riesenie - znizime spotrebu el. energie tym ze obmedzime vykon vysavacov (ak rozumies co tym chcem povedat). Skratka ak trochu rozmyslam nad peniazmi, nepouzivam sportiak na denno-denne dochadzanie do prace. Prestiz je najdrahsia sucast akehokolvek tovaru.

PS: predpokladam ze auto bolo nejakym splnenim sna a necakam ze ho budes predavat, ale nedalo mi. Fukat tie "vyderete peniaze" z vyfuku po cetste do prace je z mojho pohladu nestastny sposob vyuzitia.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

daj si na papier, ze aku navratnost bude mat plyn.
Nesedi mi jedna vec, ze na dlhe trate mas ine auto, tak potom kolko najazdis rocne na nisane? Ak to je 5000 rocne, tak na plyn zabudni.
Skus takuto kalkulacku, velmi zhruba:
http://www.autolpg.sk/kalkulacka-navratnosti/
erik2345
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.08.2015 22:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik2345 »

V prvom rade dakujem za vase nazory a hlavne ze tu nepadli nadavky atd, som rad.....co sa tyka ethanolu, to tazko....lpg mi napadlo pre to, ze by som usetril o trosku viac nez polovicu ....minuly rok som spravil 17 tis napr....vozil by som sa za pekne peniaze, ale ako pisete...auto by som tym len dodrbal kedze sa jedna o sportiak...videl som v polsku viacero 350z na plyn, no neviem...s tym dieslakom moc nejazdim, nechal som ho priatelke, je to auto pre krajny pripad co sa tyka mojho vyuzivania....a ano bol to splneny sen, preto som chcel vediet vas nazor....mozno ho o rok predam a stabim sa, ze keby v inzerate vidi zaujemca lpg, tak sa na to vykasle pri tomto aute
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

QUOTE :

"... LPG mi napadlo preto,že by som ušetril VIAC AKO POLOVICU..." koniec citatu

PRUDKO NEREALNÉ

V pripade športovej jazdy je uspora na hranici 30%

kdeže polovicu ... :40bd:

A tiež je tu fakt zvyšeného zaťažovania spaľovacieho priestoru a nasledné "podpaĺovanie" výf. ventilov

A okrem toho , silno POCHYBUJEM o tom,že pre Nissan 350 Z je SCHVALENA nejaka prestavba...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ešte by som pripomenul,že LPG

NIČÍ MOTOR !!!!

10000 km, sa nestane nič, 80 000 km sa nestane nič

ale po 150 000 km na LPG pridu nejaké problémy s istotou

Tak to treba vidieť,
inač aj do výkonných motorov 5.7 , 6.3 /8-valce/
monzuju LPG len preto, aby mohli lacnejšie jazdiť PO MESTE

Inak pre dlhodobé zaťaženie , jazda po dialnici
+ 150 km/h
LPG NIE JE VHODNÉ

Možete to vyskušať :

vyberte sa do D a dajte svojmu autu "sodu"

tak 4 hodiny v kuse 160 km/h + vylučne na LPG
a uvidite , čo sa z motorom stane... :trunk:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

zvacsa viem, ktory motor znesie lpg a ktory nie, uz som to tu niekolkokrat povedal. Videl som aj porsche 911 na lpg. Poliakov nemusime komentovat ohladne plynu, lebo tam uz hadam vsetko benzinove jazdi na plyn. Teda ja by som ti neradil dat tam plyn - jednoznacne znicis motor, ktory nie je stavany na lpg a okrem toho, co je este dobre na tom aute ??? Takze znicis vlastne cele auto. Inak ked najazdis 17tis.km rocne v 350Z, tak ta obdivujem - je to strasny kostitras. A mam z neho po jazdeni po okreskach dojem velmi nebezpecneho auta, kde podvozok nie je primerany vykonu motora!!!! Pre mladych velmi nebezpecne!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní