dezinfekcia klimatizácie ozónom Fabia I

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ja99
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.02.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ja99 »

po viacerych podnetoch od zakaznikov sme aj my kupili o3 generator a ako prve som robil auto kde vozia psa, no smrdelo neskutocne dal som na 15min. sposobom aky je popisany vyssie, vysledok nad ocakavanie, super, urcite to ma zmysel.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

peter paluch-niet co dodat,to je spravny postup.My takisto robime s takym istym sposobom a pytame za auto 15€.Robime s 1,5g/h ozonovym generatorom.A je to profi.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

peter paluch mohol by si na seba dať tel. č. :300f:
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

mne osobne to nejako nevadí, ale mám 4 ročnú dcéru ktorá má alergiu
reno11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reno11 »

Ku generátorom o výkone 0,5g/h, sa nemá zmysel vyjadrovať, pretože ani za 2 ani za 5 hodín Vám úroveň ozónu nedosiahne potrebnú dezinfekčnú hladinu. Treba si uvedomiť čas rozpadu molekúl ozónu, chémia stredná škola. Zjednodušene povedané čo neurobíte do hodiny, nemá zmysel.
K metóde - ak sa prevedie správne a s dostatočným výkonom, funguje to výborne, máme generátor na čistenie vzduchotechniky/výmenníkov, výkon 14g/h, ale na čistenie áut používame polovičný výkon, po 15 minutách v ňom nieje nič živé... Takzvaný "hadičkový" generátor s dostatočným výkonom na serióznu dezinfekciu som žiaľ ešte nevidel. Auto klímu doporučujem minimálne raz ročne vo vlastnom záujme vyčistiť (nie v akciách s hadičkou ani sprejom) - to aké huby dokážu rásť na výmenníkoch klimatizácie a Vy ich spóry dobrovoľne dýchate si ani nechcete predstaviť...
radoslav
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.05.2005 10:43
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa radoslav »

Peter, nemam viac co dať do eteru ako som napisal v mojom prispevku tvoj postup je spravny robis to presne tak ako sa to robit ma. Chcel som poukazat len na kvalitu ci skor nekvalitu niektorych ponukanych generatorov a s tym spojenych sluzieb okolo dezinfekcie aut. Robim skor priemyselne aplikacie, kde sa neda hrat ze tento ma 20g. vykon a realne ma 2g. Podľa sily zapachu ozonu to nikto nezisti ale keby sme urobili vzorky vzduchu a stery z materialov, mnohym by sa otvorili oči- ucinok minimalny alebo ziadny. Len pre informaciu velmi dobrym indikatorom vykonu generatorov je aj velkost zariadenia. Len pre info profi generator so vstavanou susickou vzduchu o vykone 8gramov ma rozmer 80x80 pôdoris a 90 cm na vysku, nedavno sme jeden dodavali zakaznikovi na dezinfekciu vyrobnych priestorov. Ked vidim v ponuke e-shopov generator ze 40 gramov a velkost krabice od topanok neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Bez komentara
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

bajo777 napísal:tolko ma stoji domace cistenie na 3-4-5 rokov ani neviem, kupujem ajatin - roztok v lekarni, este ho dalej riedim :)
..nehovorim ze ajatin je zly ale tu sa hovori o niecom inom ako len o vyparniku. snad si nebudes ajatin natierat na cely interier. tu sa ani nejedna oto ci ma auto klimu ci nema, pri spravnom postupe dezinfikujes interier. a takisto je zbytocne hovorit o priemyselnych strojoch co s autami nemaju nic spolocne. to je ako brat na zajaca raketomet. O3 funguje, robime to aj my, dnes dokonca aj na svojom aute, keby to nemalo vyznam tak by som stym nestracal cas :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jo ved robte podla seba chalani, len tak na okraj cez SS mi dvaja pisali, ze ako to robim, ze vyskusali vsetko aj O3 a smrdi dalej :), mne nesmrdi...

sudruhovia absolventi CO si pracu s ajatinom nacvicili, fungoval a fungovat bude, bez ohladu na vas cteny nazor aj v medicine aj v potravinarstve :), zdrojom zapachu z klimy je stale iba vyparnik, rozpisovat preco, je vozenim dreva do lesa, dezinfikovat interier auta, to uz mozes dezinfikovat aj vsetko kade jazdis :), o interier sa treba starat per partes - o calunenie o plasty atd. vylejes caj na sedacku a pustis 03, alebo das vytepovat ? :41c2:

este k tym teoriam o alergiach...sam som alergik :), dceru mam atopicku...prosim pani odbornici na vyvijace hmly drzte sa vasich ozonov..., lebo o tomto mozem prednasat, aj ked som iba technik a nechcel by som o tom vediet nic... :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no sak toto...a hlavne ked sa nato dlabe dlhy cas, potom sa auto pusti do sveta, 10 rocny bordel len tak nieco nevytiahne...ajatin ma aspon tu velku vyhodu, ze ide kludne par deci na vyparnik priamo, drenazou vsetko vytecie von a vysusi sa , proste vrstvu spiny treba umyt a nie ofukovat :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa421910382470 a 29 neregistrovaných