VW Golf tdi 85kw - miznutie vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markosio12
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.03.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

VW Golf tdi 85kw - miznutie vody

Príspevok od používateľa markosio12 »

Zdravím , mám taký veľmi zaujímavy problém čo sa týka miznutia vody z vyrovnávacej nádobky. Pred zimou sa mi trochu tratila voda, cez zimu sa mi nestratila ani kvapka vody, teraz prišli opäť teplejšie dni a zase pozorujem miznutie vody /1dcl na 200km/ , pri svižnejšej jazde je strata vody väčšia. Čo všetko môže spôsobovať miznutie?
/na olejovom viečku nie je emulzia,auto nedymí,zohrieva sa na 90-95°C a ventilator chladiča zapne maximalne na 5-10sekund/

Ďakujem za odpovede.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

castokrat to byva presakujuca vodna pumpa. Voda sa dostane do spalovania, velmi dobre vycisti spalovacie komory a nikde po nej nenajdes ani stopy (klasika : prasknute tesnenia pod hlavou znamenali krasny cisty motor).

Kedy si naposledy menil rozvody, kolko je kilometrov odvtedy a bola aj vodna pumpa vymenena ? Ak ano, aka znacka, aka kvalita ?
markosio12
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.03.2013 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markosio12 »

Vymena rozvodov cca 40tisic km dozadu , vodna pumpa uz bola vymenena s termostatom vraj 30tisic km dozadu., aka značka to netušim.
Len mi to nesedi preco sa ta voda straca iba ked je vonku teplejsie a ked mu davam sviznejsiu jazdu.

Takže vymeniť vodnu pumpu ? -od toho asi najskor zistim co to moze byt či?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial na dialku neviem povedat ci vymena vodnej pumpy teraz pomoze - to sa fakt neda, treba to proste pozriet. Ak ti ta voda uteka cez vodnu pumpu tak tak budu jasne stopy. Pol litra na 1000km (pises deci na 200km) je proste fakt vela.

okrem ineho, kludne sa moze stat ze tvoj golf je zmotany a vodna pumpa nebola menena poslednych 200.000km (ty si na tom otocil povedzme poslednych 30.000km alebo 80.000km, pretym niekto straaaaasne dlho nemenil pumpu atd). Ale to uz spekulujem blbosti co vobec nemusia byt pravdive.
dandb
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.05.2015 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandb »

riešil som ten istý problém a príčinou bol prehrdzaveny chladič,
nebolo to vidiet pod autom na zemi,ale voda sa stracala hlavne v lete a pri plnej zatazi, vtedy je pravdepodobne najvysi tlak v chladiacom systeme a aj cez malu dierku sa strati pomerne velke mnozstvo vody
teda odporucam pozriet aj stav chladica
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 36 neregistrovaných