VW Touareg ll 3.0 tdi 240 k

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Aegis1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 16.06.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aegis1 »

Na moju 1.6i 77kw stoja komplet retazove rozvody 150€ bez prace. A to ani nehovorim o tom, ze nemusim demontovat prednu napravu a vybrat motor aj s prevodovkou.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a akoze preco tu miesame tvoju 1.6ku? Bavime sa o jablkach a nie hruskach. Vies kolko stoji vymena rozvodov na Veyrona? Viac ako cely touareg predpokladam
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

jaj a uz sme tu. Chamty chamty vodnu pumpu nemenme ved naco, hlavne aby sme sa zmestili do 100e aj s robotou. Len potom nepis ze dalscih 180000km pokoj.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vari vecny je aj rozvod na to touaregu
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

urcite mu nikto neslubi, ze vymena rozvodov bude za 500. Ale ak diagnostika nic nenajde, menil sa olej v motore a aj v prevodovke a on nebude skrblit, ale da tam co je treba, tak by som sa toho najazdu vobec nebal. A paradoxne bude motor v lepsom stave s automatom /len dufaj, ze urcite vymenili olej aj v prevodovke/. 240 koni na touarega staci, ma zrychlenie za 7,8s.A snad nie je na hlavu, ze udrzba bude zadarmo, ved kupuje touarega a nie polo.
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

A aká je jeho cena ? Myslím tuarega
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

17490eur
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touareg ll 3.0 tdi 240 k

Príspevok od používateľa seven549 »

berco napísal:vw tuareg 2, 3.0 tdi 240k,co obnasa toto auto po 300 000km?
2010
ak to niekto predava tak urcite riziko.zrejme vsetko bude z vyroby na hranici zivotnosti.dobre auta servisovane udrziavane sa nepredavaju len tak.ale aspon ze nema 150 000km na budiku.ak je zato cena 5000 tak to ber.za dalsich 5000 ho postavis do kondicie.
lsblaasen77
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 04.03.2011 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lsblaasen77 »

Prispejem aj ja so svojou skúsenosťou. Mám na tomto aute najazdených už celkom dosť km, má ho totiž môj brácho. Je to r.v. 2008, kupoval ho od kolegu, ktorý sa o to auto staral viac ako o seba. Kupoval ho na začiatku roka 2014 a malo cca 170 000 km. Najazdil na ňom 30 000 km a odišlo mu čerpadlo. Tipni si, koľko stojí výmena v autorizáku na tomto autíčku s týmto motorom. 15000€ !!! Tie nuly sú správne. Nakoniec zohnal zrepasované čerpadlo, "len" za 4500€ a ďalších 1500€ ho stála výmena. Auto v podstate mesiac nepoužíval. A to je len jedna položka. Tento jeho Touareg je totálne nabitý príplatkovou výbavou, takže je len otázkou času, kedy začne postupne odchádzať 300 riadiacih jednotiek, ktoré sú v ňom na všetko. A vravím, o autíčko bolo max. starané. Ani si neviem predstaviť, ako sa bude správať nejaká vydojená krava s 300 000 km. Brat nemá rozhodne hlboko do vrecka, ale povedal, že je to "zbytočné". Spotreba 10-11 litrov v reálnej premávke, každá blbosť, ktorá odíde, stojí 100€ a viac...
Takže ak nemáš mesačne aspoň 1000€ nazvyš, radšej to nekupuj. A obzvlášť keď nepoznáš minulosť toho auta...
lsblaasen77
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 04.03.2011 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lsblaasen77 »

Vo firme sme mali Octaviu, ktorá mala po roku a štvrť skoro 130 tisíc... Takže 300 000 km za 5 rokov považujem za úplne normálnu hodnotu.
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Chod do toho určite bolo kvalitne servisovane vsetko pravidelne menene škoda len tých sedačiek
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Seven zozen mi Tuarega r.v. 2010 za 5000e a zoberiem hned dva. Sa pozri po com idu a potom tu pis. Najlacnejsi sa tu predava s tym rokom za 17500.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lsblaasen77 napísal:Prispejem aj ja so svojou skúsenosťou. Mám na tomto aute najazdených už celkom dosť km, má ho totiž môj brácho. Je to r.v. 2008, kupoval ho od kolegu, ktorý sa o to auto staral viac ako o seba. Kupoval ho na začiatku roka 2014 a malo cca 170 000 km. Najazdil na ňom 30 000 km a odišlo mu čerpadlo. Tipni si, koľko stojí výmena v autorizáku na tomto autíčku s týmto motorom. 15000€ !!! Tie nuly sú správne. Nakoniec zohnal zrepasované čerpadlo, "len" za 4500€ a ďalších 1500€ ho stála výmena. Auto v podstate mesiac nepoužíval. A to je len jedna položka. Tento jeho Touareg je totálne nabitý príplatkovou výbavou, takže je len otázkou času, kedy začne postupne odchádzať 300 riadiacih jednotiek, ktoré sú v ňom na všetko. A vravím, o autíčko bolo max. starané. Ani si neviem predstaviť, ako sa bude správať nejaká vydojená krava s 300 000 km. Brat nemá rozhodne hlboko do vrecka, ale povedal, že je to "zbytočné". Spotreba 10-11 litrov v reálnej premávke, každá blbosť, ktorá odíde, stojí 100€ a viac...
Takže ak nemáš mesačne aspoň 1000€ nazvyš, radšej to nekupuj. A obzvlášť keď nepoznáš minulosť toho auta...
Za prve tvoj brat ma stary model a toto je uz novsi. A za druhe spamataj sa co pises. Zrepasovane cerpadlo za 4500e? A to cerpadlo co precerpava? Antihmotu medzi planetami? A jeho vymena 1500eur? A to kto ho menil? Kevin Costner sam osobne? To ze ci ma tvoj brat hlboko do vrecka neviem. Ale jedno viem istotne, ze ty mas straaasne hlboko do reality.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

lubos zimovcak napísal:podľa mňa najviac záleží na cene, 300.000 km na také ťažké hoviadko je až-až, osobne by tam musela byť "super" cena, aby malo zmysel nad tým uvažovať.

jasné, pekne sa počúvajú reči, že to natočí dalších pol melona a podobné optimistické reči..., možno ano, ale zadarmo to určite nebude.

na veľké nájazdy treba čím jednoduchší motor a manuálnu prevodovku, nie skoro špičku koncernu.

a véééľmi pochybujem, že niekto, kto narúbe takú slušnu porciu km, sa posledných čo ja viem 100.000 km staral o auto, práve naopak, o auto sa viacej starajú socialne slabší, lebo si to auto šanujú, je to záhada, ale je to tak.
Lubos, ta tvoja logika je uplne mimo.... ale uplne :::

Socialne slabsi sa staraju o auto? Chod si pozret v akom stave su tie mestske prditka typu fabia, fiesta, hnojdaje a kie.
Podtacne (lebo spotreba) poobuchane (lebo susedia pred panelakom) napravy vytrieskane (lebo soferovat moc nevedia) palivova sustava a veci s tym spojene bieda (ziadne aditiva, pofiderna nafta) gumy zodrate (lebo sak naco) motor doziva (lebo nakupy, kostol, nafta, dusenie a podtacanie)....
Vybava zebracka lebo na viac nevydalo, a to ze si ho rucne lestil kazdy vikend pred cinzakom mi je trt platne ked tam treba polku auta pomenit.

A mozes si hovorit co chces, nakolko som bol zo znamym nedavno obzerat tieto nakupne tasky tak viem. A nepzreli sme jednu, ani dve a dokonca ani pat.
A kolko natoci tento tuareg je vo hviezdach, podla mna pred smrtou urcite nebude, kilometre vyzeraju prave a aspon vie aky servis ho cca caka.
Lepsie ako vydojeny pasat v zebracenke s krasnymi stosestdesiatimi tisicami na displejicku.

Poriadna predkupna diagnostika a pokupny servis a mal by podrzat aspon do pol miliona.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných