VW Passat alebo Audi A4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus710
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29.08.2013 19:13
Zdieľať na Facebook

VW Passat alebo Audi A4

Príspevok od používateľa matus710 »

Ahojte

chcel som vas poprosit o radu , neviem sa rozhodnut ci kupit VW Passat B5 alebo Audi A4 rok vyroby je ten isty 1997 motor je ten isty 1.8T a naco by som si mal davat pri kupe pozor.

Dakujem za rady
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na to že ideš obzerať vyjazdené autá (bárs je to v oboch prípadoch benzín), kde bude treba nasypať len za prednú nápravu 400€, lebo ten čo predáva do nej peniaze určite neinvestoval

Obzrel by som sa radšej po nejakom Peugeote 406 / Renaulte Laguna prvej generácie, ktoré budú za cenu tej A4, či Passata v lepšej kondícii
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri tých spomenutých autách by som si vyberal to čo má primitívnejšiu techniku = primitívnejší motor aj podvozok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

20-ročný pasátik alebo avdynka, to len zagúľam očami, pomyslím si niečo o autorovi otázky a zatváram...
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

zvolil by som dovoz aj za cenu reg. dane a priplatiť za dobrý technický stav ak to musí byť práve tento voz
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale to sa potom bavíme o celkom inej výslednej cene, ktorú keby autor mal, tak sa nepýta na rv 97, ale napríklad na rv 2001

Podla všetkého sa tu bavíme o autách v cene 1500-2000€, takže riešiť dovoz a platiť registračnú dan za 110kW je totálne mimo

PS: ved tieto scenáre ohladom nákupu auta sú už notoricky známe
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Technicky v zásade rovnaké,Passat má výhodu priestoru dosť podstatnú.Jedno aj druhé s tou konkrétnou motorizáciou patrí k bezproblémovým
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan chcel si napísať patrilo ked to malo menej rokov a 2-hého či 3-tieho majitela a nie skoro 20 rokov a XY majitelov, ved budme trochu realisti. Ked bude debata o autách s týmto motorom a rv 2005 tak sa môžme baviť o nejakej spolahlivosti...

Toto nie sú autá pre ludí čo majú nízky rozpočet
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku tu roky nehrajú zásadnejšiu rolu.Motor je jeden z najlepších,prevody sú výborné,náprava nie je problém aj keď nepatrí k lacným,interiér a exteriér si snáď ustráži aj sám kupujúci.Ale rozhodne ho technisky nečaká taký zákerák ako sú dnešné krámy hoci včera vyrobené.Tam nie je jediný dôvod sa vyhýbať tomu,skôr je sto dôvodou ako hladať práve toto.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

kamos ma 15 rokov 1997 po prvom majitelovi passata kupil jak 3 rocne natrepal 400tis km a okrem napravy kotucov rozvodu a snimaca dverĂ­ nic nerobil
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

chcel som ako poukázať že je to relatívne odolné auto, stredná trieda vydrží určite viac ako nejaka fabia
ja som tiež kupil podobný 12 ročný črep ale v nafte a je určite o 200% tichšie a pevnejšie ako moj citron c4 so 130tis km
no necham sa prekvapiť s čím ma ten AVB agregát prekvapí :40bd:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Niekto stále nevie pochopiť mentalitu slovákov...

Prečo sa autor pýta na rv 97? No preto lebo keby mal na rv 2003 tak bude riešiť rv 2003

Aké chcú ludia auto? Vždy to najspolahlivejšie do ktorého netreba skoro vôbec investovať do opráv. Každý maximálne počíta výmenu rozvodov, olej a brzdy...

Ked sa teraz vrátim na začiatok, tak nech si každý pozrie po čom idú tie cenovo dostupné rv97 a v akom sú stave a potom nech porozmýšla prečo to nie je dobrá volba.

Istotne sa dá každé auto dať do stavu kedy s ním bude majitel nadmieru spokojný, ale to sa potom bavíme o celkovej sume za ktorú by sa dala kúpiť tá spomínaná 2003 a rovno vravím že ked puberťák vyberá auto a má rozpočet na rv 2003 tak určite nechce rv97 ktorú uvedie do TOP stavu, ale zasa si kúpi len vydojenú 2003

Ten kto to myslí s kúpou trochu vážne a vie čo od toho môže čakať sa pýta úplne inak, tu sa čakalo len na to aby sa výber vozidiel pochválil, ale tu nie sme na "Fejsbúku"
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných