VW Passat 1.9 TDI 74kw automat - trhanie prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Potom by som skúsil ak bude závada pokračovať výmenu čidla na vrchu prevodovky...
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

to cidlo by ale mohla ukazat diagnostika nie ? alebo ho mam vymenit ak bude diagnostika ok aj tak pre istotu ?
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Známy mal tento problém asi pred 2 mesiacmi,bol na diagnostike u dobrého odborníka a neukázalo nič...No to by Ti mohol asi vysvetliť p.mhlavaty...Po výmene kompletného snímača všetko OK...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no ja myslim ze diag. ti to neukaze.tieto nemecke automaty sa kazia.myslim ze preto tam bola dobra cena.ja ked kupujem lacnejsie auto vzdy sa snazim najst hačik preco je take lacne.a rakusko,nemecko obzvlašt.dufam ze to nebolo za tu prevodovku ale len kvoli tym km.inak medzinami ja by som to nekupil ale kazdeho je to osobna vec.inak 290 tis neni moc.fakticky len troska zohrial a zabehol motor majitel pred tebu.ja by som utekal od takeho auta.ale tvoje osobne rozhodnutie.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ok skusim sa este opytat na to cidlo .... vieme aj nejaky presny nazov toho cidla ?
Seat Alhambra 1.9TDI 96kw
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No nespomeniem si...Viem že sa to skladalo z dvoch častí s konektorom,asi 10-15cm káblom,bolo na vrchu v strede prevodovky...Starší človek-čo už...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

andrew25 napísal:.. nebola moznost vyskusat auto mimo mesto
to bol teda nakup.ved to nikto tak auto nekupuje aby ho nevyskusal co to robi ak sa motor zahreje. ja som este nikdy nekupil auto ktore som neprehnal aspon 20km aby sa to zahrialo a pekne tomu vytat zapriet to v zakrute do asfaltu co to robi.pockaj v lete az bude nafta riedka a slapnes tomu ci motor nevypne.
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

v zahranici vacsinou nemas moznost skusat auta ako tu ze minies na skusobnej jazde pol nadrzi. Vacsinou si mozes tak akurat popridavat na dvore na neutrali a sewas lol
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jasne ak vidia slovaka kseftara tak nebude nic max popozerat a popocuvat.ja nekupujem dovoz len za nova na sk predane od prveho majitela.raz som mal dovoz dal som na reci ze km auta su nepodstatne ze to vydrzi aj pol mega no nevyplatil sa.80 000km som tomu daval a zosypal sa motor.odvtedy som nikdy nekupil auto co malo nagulane viac ako 70 000km.rok vyroby mi nevadi.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

vymen aj to cidlo, aspon pozri, ci nie je casom a teplom poskodene. Druhy raz vymen olej cca po 1000km, to staci - lebo sa nikdy neda vymenit cely objem.Zohriat, popreradovat vsetky polohy a dobre doliat,aj opakovane skontrolovat.Akym stylom budes jazdit medzi vymenami nezalezi.V autorizaku pochybujem, ze vymenili olej v AP-pre nich je tam "dozivotna" napln! Tie km su na tuto prevodovku dost.Naozaj.Vacsina vydrzala menej. Potrhavat zacina po cca 200 tis.A skor to zbadas, ked radi dolu.Ale neverim, ze by bola vydrzala bez vymeny oleja 290tis.Nemyslim si, ze skapala a ako napisal vyssie mp3turbo, ty popracuj, modli sa a my ti budeme drzat palce!
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Rozmontuj ju do srobika, precisti ju a vymen olej, aby si sa vyhol dalsim problemom.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných