VW Sharan 1.9 TDI - Výmena termostatu za „teplejší”

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

tak, včera som bol na diagnostike, keď bol motor zohriaty na rovnú polovicu na budíku tak podľa diagnostiky to bolo 76°C. Dnes som vymenil termostat a čidlo chladiacej kvapaliny, zatiaľ som na tom spravil sotva 10km, ale zahreje sa a drží pekne v strede, pred tým sa zahrial na polovicu a potom ručička padala do štvrťky...
Spotreba - na 25 litrov nafty som spravil 365km po prvé zapípanie rezervy. Najazdil som to 90% mesto zvyšok mimo mesto. Vychádza to na 6,85l/100km, podľa palubáku je dlhodobá priemerná spotreba 6,7litra - tak to ukazuje skoro presne. Len stále by som ju chcel ešte skresať o čosi nižšie, ak sa to dá, prečo nie :)
Inak keď sme robili diagnostiku, tak keď bol motor naštartovaný, tak RJ nechcela dávať hodnoty, nereagovala na pripojený kábel a zapnutý VAG, inak ostatné veci fungovali bez problému. Myslím, že jeden kanál tam ukázalo, číslo už neviem, ale bola tam myslím štartovacia dávka o hodnote 4,7mg - môže to byť? Ale nie som si tým údajom istý, musím to ešte skúsiť napojiť na inú verziu VAG-u.
miki2221
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.10.2014 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki2221 »

sharan diesel ma nezavisle kurenie a to ti asi nejde ako mne. ma to každy sharan na zohrieanie vody pri zadnom lavom kolese. skus či ide
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

tebe cas asi nic nehovori :40bd:
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Za 2 a pol roka už hádam vyriešil...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných