VW Passat - elektricka brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

VW Passat - elektricka brzda

Príspevok od používateľa Bavor »

Prajem pekný večer, chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadne elektrickej brzdy na vw passat 2006 1,9 tdi. Odisiel ľavý motorček na ručnú brzdu, ktorý mal výstup z motorčeka 6hran. Otázka znie, možem ho nahradiť motorčekom s "tisichranom"? Tú osku tiež vymením samozrejme. Nebude problém keď budú rozdielne? zatial čo som spozoroval je to, že pri vysúvaní má iný závit. Sú rozdelené motorčeky na ľavý a pravý alebo je to jedno? ďakujem za každu radu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co ti brani to rozobrat a skusit?bude to rychlejsie ako cakat na odpoved.inac neviem naco dam davat to co tam nema byt.
RSM
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.11.2009 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RSM »

elektronická ručna brzda má rovnaké motorčeky aj na ľavu stranu aj na pravú stranu
takže ked si pojdeš kupiť novy tak bude pasovať na obidve strany
a či bude problem ked daš iny ?to je ťažko povedať ..
ale podla všetkeho by nemal byť aj ked su rozdielne zavity ..lebo po vymene musiš aj tak urobiť zakladne nastavenie cez diagnostiku takže by sa to malo nastaviť ...
a nie je lepšie si ušetriť robotu a možno problelemy a aj peniaze a dať tam to čo tam ma isť ?
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

Určite by to bolo lepšie tam dať taký čo tam bol, ale mám zrovná ten s tým rozdielnym závitom a nechce sa mi čakať kým sa predá a kupovať druhý a možno by mi len zostal v pivnici tak ho takto využijem :3035: Ďakujem
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Čo ti natom motorčeku odišlo?
Typujem, že máš prasknutý obal a zadreli sa tam ložiská.
Na VW clube je pekný návod ako sa to dá zrepasovať.

Ináč keď použiješ ten novší typ motorčeka musiš vymeniť aj protikus čo je v brzdiči. To typujem, že asi nemáš.
Síce sa nedoporučuje vymieňať starší typ za novší typ, kôli RJ,ale dosť ludí to má tak zamenené.
Ďalšou vecou je cena novšieho typu a staršieho typu.
Novší sa dá zohnať cca od 70€ do 100€.
Starší pomaly ani nenájdeš.
Ja som tiež zháňal a za starší typ, ale úplne nový bola cenovka podstatne vyššia.
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

Na tom motorceku neviem co odislo, ale nastastie nepraskol ten obal a k tomu novemu brzdicu mam aj ten protikus do strmena.Cital som to na vw klube ale mne nejde na zadna strana rozobrat, tam to je poriadne zalisovane a bojim sa, ze ked budem silno trieskat po tom tak to praskne.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Ak myslíš rozobratie motorčeka tak riadne nahrej teplovzdušnou pištolou a niečim širokým (ostrý majzel, šrobovák) to rozobereš.
Čo to píše za závadu?
A si si istý, že je motorček KO?
Nie je chyba v kabeláži od RJ k motorčeku?
Bavor
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

motorcek urcite nefunguje lebo som ho skusal ked som ho demontoval, pripojil som to cez akunateriu a nejde. Kable su OK le o som pripojil ten druhy co ma tisichran a ten funguje takze je urcite pofucha v motorceku
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peterjanto a 19 neregistrovaných