Motor z Fabie do Golfa IV kod ATD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladimr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 20.10.2007 19:32
Zdieľať na Facebook

Motor z Fabie do Golfa IV kod ATD

Príspevok od používateľa vladimr »

Môžem dať motor z Fabie r. 2005 TDi 74kw kod ATD do Golf IV r.2001 TDi 74kw kod ATD 4motion.Zaujíma ma či sú tam alebo môžu byť nejaké rozdiely. Napr.spojka drážky rozmer ložiska na kľuke bude pasovať prevodovka ? podtlakové hadičky sú na fabii iné dá sa to vymeniť,držiaky na karosériu sú rovnaké?,pasuje výfukové potrubie a turbo? riadiaca jednotka motora a pod. Dík za rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.Ten istý je základ (holomotor) blok,kluka,hlava...bez príslušenstva.Tj je možné ich prehodiť za podmienky že sa "ozdoby" prehádžu z pôvodného..Je jedno či sa priradí automat alebo mech.prevodovka.,podľa verzie sa použije to,čo ktorý prevod potrebuje.
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

pozri diery na boku bloku či sú na rovnakých miestach! lebo AXR Fabia a AXR Octavia nie sú identické viem z vlastnej skúsenosti....a ETKA ani ELZA o tom neinformuje......
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Ja môžem z vlastnej skúsenosti dodať, že som menil motor na SAG 2,8 V6, 150kW, kod AYL, r.v.2006 4x4.
Dávali sme presne tieto parametre, kod AYL ale iba z dvojkolky a na prírube spojky bol jeden úchyt-diera posunutá asi 8cm kvôli rozvodovke na zadok. Tiež nás to prekvapilo, muselo sa jedno uško z bloku motora odrezať a privariť na tie cm vyššie.
Ale pri dvojkolkách u oboch by to mohlo pasovať.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

vidim ze Das auto vie prekvapit aj takto ...

nemam slov
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Turbogolf
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.10.2007 18:50
Zdieľať na Facebook

lakino, mhlavaty

Príspevok od používateľa Turbogolf »

rovnaky kod motora, nie vzdy znamena rovnaky blok...krasny priklad je 1,4 AEX od VW...montoval sa do Ibiza, Inca, Polo a aj do Golfa, kde mal iny blok...
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Ešte raz som to pozrel a NEPASUJE! Aj čísla blokov sú iné! Bočné uchytenie motora je iné inde diery aj rozvody sú iné z toho dôvodu nie
vladimr
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 20.10.2007 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimr »

Tak som od tej fabie upustil a našiel som Octaviu r.2002 4motion ATD 74Kw 6 kvalt a beriem ju celú je to búračka dúfam že tento motor bude pasovať. Prevodovku som už menil a dával som z takej octavie 4x4 pasovala podla kódu aj skutočne ma už za sebou 180000 v Golfe a predtým cca 30000 km v škode.Zatiaľ dík za rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných