1.9 tdi pd, 77kw , bkc , 200 t. km , - trasenie na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

1.9 tdi pd, 77kw , bkc , 200 t. km , - trasenie na volnobehu

Príspevok od používateľa lacii921 »

Zdravím, potreboval by som pomoc s tým že ak naštartujem auto ráno všetko v poriadku, ale akonáhle sa ručička teploty vody posunie za 70C s autom začne triasť, ale iba na volnobeh. Neviem či to budú vstreky alebo hlava. Neviete mi poradiť?
Hodnoty vstrekov za studena : 1- +0,19/2- -0,07/3- -0,18 /4- +0,14
Hodnoty vstrekov za tepla : 1- -0.41/2- +1,80/3- +0,49/4- -0,95

Za Vašu pomoc vopred dakujem.

a ešte jedna vec že mi ukazuje predvstrek až 39 neviem či to je dobre ale asi nie ked tu všade píše od tých 7 do 19 ... a neviete ako sa to nastavuje?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vstekovače a ich korekcie sú u druhého valca velmi vysoké.V hodnote korekcie je zohľadnený aj technický stav,nakoľko dávka má za úkol vyrovnať rozdiely v práci jednotlivých valcov.Takže menšia kompresia napr tiež vytlačí korekčnú dávku.Napriek tomu sa to dá rozlíšiť a čo je vec vstreku a čo je vec vady motora.
Kde sa píše predvstrek 7 do 19 ??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vstrekovace to nebudu - ten vstrek sa neopravi ked je studeny a nepokazi ked sa zohreje. Opravte ma ked sa mylim.

Isiel by som po krku kabelazi v hlave co vstrekovace napaja. Mozno sa pri zohriati uz natolko zhorsi jeden kontakt [samozrejme na druhom valci] ze... ale to by nerobilo iba na volnobehu. V kazdom pripade raz za desat rokov skontrolovat, ocistit a napruzit tie kontakty rozhodne nezaskodi.

Mmmmmno... bratm.... bude sranda.
lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacii921 »

Tak dakujem , ten predvstrek sa mi zda že som to čítal dakde tu, a ešte že vraj na VAG-u to tak píše. Ja sa v tom velmi nevyznám.
Ešte toľko ked je zima naštartujem ono chytne na šupu ale zadymí na modro-sivo na par sekund, potom to ide v pohode ťahá vyborne, spotreba v norme. Neviem čo to môže byť, som menil 2krat palivový filter, žhaviče, snímače teploty vody, aj nafty, neviem čo to môže byť... ešte som rozmýšľal či to nebude tým že to sedlo vstrekovačov je vybehané :( a kôli tomu budem musiet menit hlavu :( ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

**vstrekovace to nebudu - ten vstrek sa neopravi ked je studeny a nepokazi ked sa zohreje. Opravte ma ked sa mylim

Lubo,veru Ťa opravím.Vstrekovač (korekčnú dávku) berieš do úvahy len pri pracovnej teplote,presne ako všetky hodnoty merania.Lebo...mení sa ! A to zásadne,a smerodatná je hodnota pracovnej teploty.
Kabeláž je určite velmi zaťažovaná vec kedže tam tečú velké prúdy,ale...Kontaktová chyba je zápis
Preto sa kontroluje aj 018 a 023 kanál.

lacii921...kým veci nezoberieš postupom aký je nutný,budeš sa len motať okolo. A ten postup káže...skontrolovať tandemový tlak.
Potom plná teplota a korekcie.Takýto čas je hodné ešte urobiť pre istotu jedno ultra čistenie vstrekovacieho systému (vnútorný okruh) po dialíze sa zhodnotí čo za humus to vydalo von a opäť sa urobia všetky načítania.Až tu padne rozhodnutie vyberať najhorší vstrek von.Samozrejme že vybratím vstreku sa riskuje,že je otlačený bok otvoru hlavy natolko,že bude treba vstrekové otvory vložkovať,lebo bude presekávať oringy pri vkladaní vstreku.
Preto je vybratie vstreku posledná vec,ktorej sa treba do poslednej chvíly brániť.Späť sa už nemusí bez opravy hlavy dostať.
Hlava sa nemení,ale vložkuje,to je už potom doživotná úprava a znova to už neblbne
lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacii921 »

Takže ak správne tomu rozumiem treba zmerať tandemovy tlak? Chystám sa zajtra odmerať kompresiu, ukáže či to bude v hlave alebo to hlavu vylúči. Ja som to už skúšal asi z 10 prípravkami na čistenie vstrekov no vzdy bez výsledku, skušal som Vif, stp, delphi, aj liqui molly nie do nadrže ale na priamo a bez vysledku takže neviem ako dalej, uvidí sa tá kompressia dam zmerať ten tandemovy tlak, dám pozrieť káble ku vstrekom, skúsiť ich napružiť... a ked nič tak pojdu vstreky von... a ešte sa vrátim ku tomu predvstreku tá hodnota 39 je podla Vás v poriadku?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

No veru som asi strelil capa - treba dat na Milana. Pozor, modro-sivy dym DOTERAZ nebol spomenuty. Dolezite.

Inak jedna info k tym nestastnym kontaktom : ja osobne som na mojej 85kW PD musel riesit kontakty, so skackajucim autom som presiel asi 50km pokial som sa dostal do servisu. ZIADNA CHYBA V DIAGNOSTIKE NEBOLA. Kukal som na to ako puk. Auto trhalo a skackalo aj na volnobehu aj na akejkolvek zatazi aj studene aj teple uplne vzdy, vyslovene akokeby islo na tri valce a plulo ohen a siru popri tom.

Nic, ziadna chyba. VAG 8.05 aj 12.12 a viem ze chyby sa mi do motorovej jednotky zapisuju ked nastanu.

Tuto konkretnu vec proste elektronika "neodhalila". Neviem preco.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo,ale neurobili ste kuk tam kde trebalo,teda vlastne dva kuki

lacii...či je hodnota 39 v poriadku vlastne neviem,zrejme čerpáš údaj z kanála 000,pozri radšej synchronizáciu tam je to jednoznačné,ani ja z hlavy ten prevod neovládam lebo mi to na nič nie je.
Kompresiu meraj cez žhaviče,tandem ti tiež mnohé napovie.Merá sa v troch otáčkových režimoch.Pokial nie je v poriadku tandemový tlak nemôžu ani vstreky odvádzať poriadnu prácu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 16 neregistrovaných