VW Golf IV tdi - podtŕhanie okolo 2000 otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autonoveco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.09.2005 07:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV tdi - podtŕhanie okolo 2000 otacok

Príspevok od používateľa autonoveco »

Dobrý deň, mám problém na Golf 1.9 TDi Variant, rok výroby 2001, kód motora ALH, 66kW,manuál 5kv., cca 240 tis. km.

Motor výnecháva len za jazdy od 1950 do 2100 otáčiek na všetkých kvaltoch,(pri státí žiadny problém) ,pamäť závad čistá, na diagnostike v kvalitnom autoservise bol problém na čerpadle v tzv. štelverku, skontrolované boli vstrekovače a čerpadlo bolo vymenené za staršie-skontrolované a nastavené, repasovaná bola variabilita na turbe-zadrhávala, a žiadna zmena, ďalej bol skontrolovaný soft v riadiacej jednotke a samozrejme kabeláž, pre kontrolu bola prehodená aj "váha vzduchu".

Druhy mechanik v inom servise znova skontroloval aj rozvody ..., po dlhom "dumaní" odpojil zásuvku od snímača k rýchlomeru na prevodovke ( pri odpojení palubák hlási natankovať...) a trhanie pri jazde prestalo !!!, samozrejme bol vyskúšaný druhý snímač,skontrolovaná kabeláž a štekre pod baterkov atď.

Za rady vopred ďakujem!
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

Ahoj, mam to iste auto len ASV 81kW a mal som presne ten isty problem, a bol to EGR ventil. Chybu ti neukaze lebo je ovladany podlakom mechanicky.
Skus ho odpojit a uvidis.
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Presne tento istý problém mám ja, motor jemne trhá autom na každom kvalte pri ustálenom plyne zhruba pri 2200 ot min +-200 hore-dole. Motor a kilometre tie isté, ibaže ide o octaviu combi 2002 ročník.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných