DSG škrtnutie medzi 2-3

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

DSG škrtnutie medzi 2-3

Príspevok od používateľa motocross »

Zdravím všetkých potreboval by som poradiť s nasledujúcim problémom na Tourane 2007, 6-stupňové DSG. Problém mám ten že dakedy hlavne za studena a len pri preradení medzi 2-3 škrkne ako keď zle stlačíte spojku. Neškrkne to priamo pri preradení ale tak 0,5s pred tým. Vlastne keď tam tú rýchlosť nachystá. Po riadnom zohriatí to už vätšinou nespraví, ináč prevodovka funguje bez problémov.
Bol som aj na výmene oleja a novej adaptácii prevodovky ale nepomohlo. Chlap mi povedal že asi je vadný dáky ventil N...(neviem číselné označenie)

V pameti závad
18149 - Clutch Pressure Adaptation
P1741 - 002 - Limit Reached
Freeze Frame:
Fault Status: 01100010
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 255
Reset counter: 2
Time Indication: 0

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaradenie rýchlosti je v tejto prevodovke vyriešené pomocou hydrauliky.Čiže tlak do valčeka ktorý vykoná žiadané presunutie synchro objímky musí naozaj otvoriť príslušný ventil. Vykonanie pohybu zaznamenáva magnetický snímač pohybu a teda RJ má presný obraz ako sa pohyb vykoná.ˇKedže do úvahy sa berie aj "časomiera" je možné že mechanik má plne pravdu resp. ešte je možné aj klasické opotrebenie synchronu a teda zaradenie je spravádzané zvukovým efektom škrtnutia,a zároveň kedže synchron už nekladie bežný (obvyklý) odpor prebehne rýchlejšie.To zase môže byť kolízne v "časomiere"
Ak sa ti chce si to pochopiť
[img]http://2i.sk/2i/t/22b6e3c91a.jpg[/img]
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

Ďakujem za odpoveď, áno je to pravdepodobne spôsobene synchrónom, čo mi provrdili už dva servisy že je to najpravdepodobnejšia závada, nakoľko to robí len dakedy a len medz 2 a 3....z 3 do 2 to neurobí nikdy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodne zohrá úlohu okamžité postavenie zubov či sa to odohrá potichu alebo nie,preto nie je zaradenie vždy rovnako hlučné
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných