VW Golf VII variant 1,4TSI 90kw bluemotion

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

1.4tsi na vydrz kilometrov 300tis? ale to ten motor bude mlet z posledneho uz po 200tis. km... Ked som obzeral ten motor a vsetko robene stylom, ze na kompresor turba prisrobovane plastove sanie, ktore bude po 100tis. km vypalene a bude ho podfukovat. Takto je robene cele ustrojenstvo.... Skonci to ako riadna olejnicka....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A od čoho sa predáva červený silikon??? :40bd: :2f93:
miso998
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.01.2014 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso998 »

No ja neviem Romet ja som mal pred dvomi rokmi sluzobnu Octaviu 1.8 TSI a co ty pises ze si mal pri nizkom prelete spotrebu okolo 10 L tak to som ja mal taku priemerku cca ale vacsinou po meste. Ale bolo dost problemov s tymi motormi, rozvody preskocene, olej to zralo strasne atd.. Ludia dam Vam radu, ak chcete bezstarostne uzivat auto, kupte si benzinove auto vyrobene v Japonsku. Ano mozno je na naftovom aute trosku nizsia spotreba, ale skuste to vysvetlit môjmu kamaratovi co ma Hondu Civic 1.5 Vtec, je to 20 rokov stare auto a priemerku ma pod 5.5 L a to auto je pocitovo ovela vykonnejsie ako 84 Kw. Ked si pozriete Hondaforum, tak chalani tam riesia iba same prkotiny, iba vynimocne nejake zavady motora. VW a spol. ma forum iba o vstrekoch, turbach, PDF, spotrebách atd. Samozrejme ze aj tie auta maju iste kvality, ale riziko zavady a financne narocnych oprav je tam jednoducho vyssia.
romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

miso998 plný súhlas.
Ja sa veľmi po meste nemotám a ak áno tak som sa naučil po KE za 8,3-8,5l. Na krátke trasy do 10 km spotreba pod 8 litrov zabudni. Kým vypadnem z roboty a mesta tak bežne 10-12 litrov a prídem domov s 6,5-6,7 l a po diaľniaci 120km/h. Čiže spotreba je veľmi závislá aj od dlžky trasy. To nie je auto na krátke trasy a do mesta. Na môj štýl používania mi maximálne vyhovuje a som spokojný aj s výkonom aj so spotrebou.

Spoľahlivosť som v príspevku nespomenul, o tom sú popísané celé eseje. Uviedli nový motor TSI s neoverenou technológiou a proste veľa vecí tam bolo neodskúšaných a odladovali na zákazníkoch v praxi. K ničomu sa priznali a doriešili (predstavovač vačky) a niečo nechajú či to rupne a potom sa uvidí (napínaky rozvodu, reťaze, piestne krúžky). V záruke výmena motora, po záruke si to porieš sám zákazník. Vtedy to je likvidačné.
Ja som preventívne vymenil napínak rozvodu a mám pokoj. Po 65t km natiahnutá reťaz o 0,5 cm a šuchala o kryt motora.
Olej to žerie, nie málo, ale ani nie veľa, stále rovnako bez zmeny, tak to neriešim. Sem, tam ho pritlačím tak mu to tolerujem.
Konštrukčne je ten motor dosť hnoj. viď u bratov

http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=198467&st=0
https://www.youtube.com/watch?v=-WWmfA3jo_0

Áno, berem japonci sú inde, len sa pozri na toho kamoša s 84kW akú má pohotovostnú hmotnosť auta predpokladám niečo málo cez 1000kg. Nalož tam 300 kg (a si na pohotovostnej hmotnosti bežných aut, octavia má 1350kg), potom sadnite 3-4 ludia a uvidíš ako mu to bude utekať a či potom bude 84kw dosť.
Mazda 6 2.0 má 121kW a pohot. 1300kg čo je skvelé ale krútiaci moment má 210 Nm čo je tiež dobré ale až pri 4000 ot.Čiže ho musíš točiiiiť ak po ňom niečo chceš. TSI má 250 Nm od 1500-4200 ot.

Záver: Jazdným prejavom je 1.8 TSI skvelá, spotreba je na výkon viac než slušná, závisí podľa používania. Rozdiel voči dieslu cca 1-1.5l viac.
Konštrukčne bieda, na veľké km nábehy ročne nebrať. A či by som ju kúpil znova? To úprimne neviem, asi tak 50/50.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných