VW Passat 1.8 20V klepanie v motore.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chocholousek
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.04.2008 15:41
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1.8 20V klepanie v motore.

Príspevok od používateľa chocholousek »

Zdravim vsetkych.Viem, ze o tomto bolo pred nedavnom pisane. Mam uplne rovnaky problem s motorom 1.8 20v v Passate r.v.1997.ako bol uvedeny v prispevku. Ked je studeny ide ticho, ked je teply zacne klepat ale iba pri volnobehu. Docital som sa tu o vymene retaze na vacky+napinak.....niesom uplny odbornik a rad si necham poradit...myslel som ze tento motor nema retaz na vacky ale rozvodovy remen. Alebo je tam aj remen aj retaz niekde ??? Moj osobny pocit je ci to nerobi tlak oleja v motore. Ked je motor chladny olej ma kusok vyssiu viskozitu a vytvori vacsi tlak a klepanie nieje.Zvisenim teploty viskozita oleja klesne a pri volnobehu nevytvori dostatocny tlak na hydrostely ventilov. Vtedy mne nevychadza ani emisna kontrola. Vopred dakujem za nazor aj pripadnu skusenost s riesenim.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Vycisti si sacie sitko na oil cerpadle,zmeraj tlak ojeja za studena a aj za tepla a porovnaj hodnoty,pozadovane a aktualne
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Neviem či je v Passate na vačke remenica variabilného časovania,ale napr v Renaulte,Volve u 16V motoroch je...Mne robilo vo Volve to isté len pri zohriatom motore a bola to tá remenica...Stála 250eur,na Renaulta stojí do 400eur... :4012:
vuala.ca
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.10.2013 14:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vuala.ca »

Mame passat cc aj nam to robilo asi rok a nikto nevedel prist na to co to je. Vymenili nam regulator tlaku paliva a uz ide krasne. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], uwa421910382470 a 32 neregistrovaných