VW T4 2.4D - dorobenie bufika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

No napadlo ma ze by to spinanie moholo fungovat od dobijania a to takto. Kupit vykonove cca 60A relatko a to napojit na kontrolku dobijania. Ked motor nastartuje tak kontrolka zhasne a zopne relatko ktore az po starte pripoji druhu bateriu do dobijania. Tak by to islo? Len neviem ci to rele ma byt spinacie alebo rozpinacie.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Do dobijania by som nezasahoval.aspon ja som na to nikdy nesahal.pozri ci nemas alternator s 3 vyvodmi ak ano mas vystarane ak nie skusil by som klasicky bateriovy spinac manualny niekde pod sedadlo.nieco ako mali avie na podlahe.nikdy sa to nepokazi a zapnes si to ked bude treba.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

No je pravda ze by to islo aj cez modul denneho svietenia.aby az ono spinalo relatko a to aby pripojilo pridavnu bateriu.alebo este ma napadlo co tak pouzit velku diodu?ale myslim fakt velku napr taku co sa pouzivala do zvaraciek na usmernenie prudu.je velka ako vajce. Tak by to neslo?a tym padom by odpadlo vsetko okolo toho.keby tam bola len jedna dioda.co vy na to?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Musela by to byt dioda co ma aspon odhadujem min 10Amper ak mas alternator 70Ah musis to vypocitat podla amperov alternatora odberu baterie dalsia vec musel by si ju chladit.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

Tak na nete som nasiel 200a diodu uz aj z chladicom za 10 eur. Ta by stacila a urcite by sa ani nehriala ked je az 200a to by slo nie?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dobra dioda skus co to spravi.ale taka 200A by mala stacit aj s rezervou.kdesi v garazi mam taku staru diodu tesla neviem jej hodnoty no kabel sa do nej skrutkuje a chladic pripevni ku karoserii.no nemal sa na to cas dotiahnut do konca experiment.bolo to uz davno aspon 8 rokov dozadu dostal sa mi do ruk stary ford z roku 92 so zdravou karoseriou zacal som ho davat do origo stavu zozralo to moj vsetok volny cas a tak dioda ostala zabudnuta v sufliku.uz som sa k tomu nedostal.a teraz uz vobec neni cas na zabavku.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

Vyskusam to, ale tiez neviem kedy to bude.. ..
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

Dioda sa pouzit neda. ..lebo by boli v podstate obe baterie prepojene. A keby bola jedna vybita tak by s tej druhej odobrala vsetok prud a to je nanic. ..

Vzdy by v postate brala bateria pod sedadlom prud s tej ktora by bola hlavna. ..lebo dioda by prepustala v smere od hlavnej baterie po tu pod sedadom (aby ju mohlo dobijat)lenze ono by z nej bralo elektrinu aj keby nebolo nastartovane a to ja nechcem. .takze jedine relatka.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

Takze uz je bateria pod sedadlom a funguje to na relatko ktore je ovladane relatkom dobijania.. .a je to perfektne, a hlavne lacne:-)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, juro175 a 24 neregistrovaných