VW Golf IV - napínacia kladka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hemington
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.12.2014 17:10
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - napínacia kladka

Príspevok od používateľa hemington »

Čaute.
Po kúpe auta som dal vymeniť rozvody, filtre a kvapaliny. Po týždni mi začala písať napínacia kladka, časom sa to zhoršovalo a nedalo sa to počúvať. Napínaciu kladku som teda vymenil aj s remeňom zvolil som značku Bosh(záruka kvality :D). Po výmene začala kladka pískať do dvoch týždňov. Tak sa chcem spýtať či to môže byť vadným kusom alebo to poškodenie kladky môže niečo spôsobovať. Reakcie mechanika boli skrčené plecia. Diagnostika nevypisovala chybu. VW golf 4. r.v. 2005, 1.9 tdi 74 kw
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

este som nezazil aby diagnostika ukazala zavadu napinacej kladky, hlavna a velka chyba bude u mechanika, vskratke nieco posLal, daj mu za ucho a urgentne daj auto niekomu skusenejsiemu, mozno keby si povedal odkial si tak by sa tu kopu slusnych mechanikov naslo co by ti mozno pomohli
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mechanicku zavadu neviem ci vypise ale necham sa poucit niecomu novemu.a ta firma bosch nieje uz co bola.mohla byt vyrobena v cine a tam narazia na vyrobok hocico.potom platis nie za kvalitu ale akoze za znacku.mozno tam je problem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bohovská náhoda aj na čínsky Bosch...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dovolím si tvrdiť to nie je o značke Bosch ani inej,ale chybe ktorá sa opakuje zo strany mechanika pretože niečo mu uniká a problém tam evidentne je.A je mimo kladky.Na 99,9999%
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nemenovana firma prebaluje v nemenovanom dolnom hornom jednu znacku.niekedy clovek uz ani nevie co kupi.moze to byt aj mechanikom.dnes je vsetko mozne.vidina penazi je dnes lakava.zalezi od charakteru cloveka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemenovaná v dolnej hornej...takto vznikajú fámy a zneistujú sa ľudia
Čo žijem a z autami robím,ani jediný prípad za vyše 40 rokov som nemal aby akýkoľvek rozvod kľakol z titulu nekvalitných komponentov.A to teda si niekedy ľudia sami zoženú veci a ich zdroj je skutočne otázny.Ak niekto má garantovanú "správu" o prebaľovaní dielov pofidérnej kvality a vydávaní sa takto za kvalitu lepšiu,pokojne treba napísať a označiť.Ale sám to považujem za nepodložený blábol z dielne troch pív.Ale je možnosť to vyvrátiť
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jasne neni problem.ale nechcem takto menovat nemusi to byt dobre aj pre mna.osobne neni problem.raz musim najst cas do nz pokecat osobne.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Aby si nedopadol ako ja, pred mesiacom výmena rozvodov a teraz po 2500km sekotavý a nepravidelne pískajúci zvuk na voľnobeh. Príčina je povolená skrutka remenice kľuk. hriadeľa. Výsledok vysekaná remenica, megnetický krúzok aj klin. Ešte je otázna drázka v kľukovke :203:
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zažil som problémov s "rozvodmi" viac než dosť,ale vždy a nikdy nesúviseli zo samotnými komponentami ale - prešponovanie remeňa,zle nasadená kladka !!! (dokonca autorizák!) zlá hlavná remenica,vybitý klinek v rozvodovom koliesku a pod.V neposlednej rade sú to oklamané opravy bez výmen vodnej pumpy,bez výmeny rozvodových koliesok a pod.Lebo sú typy motorov kde sa vymieňa aj samotné koliesko ! Ale slovenský predajca nikdy v histórii žiadne nepredal.Ale to je zase o slovensku Príde auto na 2 výmenu,a nie je urobená ani prvá.Majitel ešte si aj pamätá čo mu tam "dali" pri prvej výmene a tam je kupodivu ešte originál !!
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných