Vw golf 5 1.9tdi neštartuje - padá nafta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1tom1csenkey1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2014 10:31
Zdieľať na Facebook

Vw golf 5 1.9tdi neštartuje - padá nafta

Príspevok od používateľa 1tom1csenkey1 »

Zdravím,mam vw golf 5 1.9tdi ,r.v.2005 a nejde mi naštartovať tu rárohu.
Vymenil som filter,novú baterku,elektrika je v ok.,a podľa mechanikov padá nafta.
Ale nemam ani potuchy ako tuto zavadu odstrániť. Kedže som menil vsetko vo ma napadlo a aj tak nic.
Proste za tepla ide ako jedna báseň ale stačí jedna noc vonku a auto sa na mna vy***!
Takze zhrnieme: mam auto ktoré po 7-10hod. Štastia v zime nenastartuje a padá zrejme nafta.
Vie mi niekto poradiť?
1tom1csenkey1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2014 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tom1csenkey1 »

Dakujem za reakciu.
No filter je vymenený a stále nic.
Netesnost ako zistím? Kedže padá mi to po jednom dni? A ktoré tesnenie?
Dá sa zistit bez toho aby som celé povymienal?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

filter si menil a robilo to aj pred vymenou aj po? ak ano pozeral si prepad?
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Nazdar.Pred par mesiacmi som mal rovnaky problem s totožným motorom.Jedno ráno z ničoho nič auto nenašťartovalo.Po dlhšom pátraní a skúmani sme zistili že padá nafta,rady ako parkovat zadkom do kopca a podobne u mna vobec nefungovali,auto si robilo čo chcelo,raz nechytilo raz chytilo,kazde rano som trpol.U mna boli vadne tesniace gumičky pod vstrekovačmi,boli totalne roztrepané,po ich výmene už asi 4 mesiace bez problému.Len naokraj,auto to bolo Seat Altea a najazdené 97 000km,(žiadne stočené) keď sa to stalo...ak nenajdes vyzualne ziadnu netesnost pal.systému,vymeni tie krúžky.cca 70 eur aj s robotou.Veľa štastia.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:3020:

Treba napisat aj aku znacku pal. filtra si dal????

Naftovy filter mas len vlozku alebo menis komplet filter???

Pri vymene filtra si dal aj nove tesniace gumicky????

Daj to na VAG-diagnostiku. :41c2: :41c2:
matejno
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 04.08.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejno »

No neviem ale to to auto má elektrické palivové čerpadlo v nádrži,ktoré po otočení kľúča naftu dotlačí do systému,takže tu by som padanie nafty nevydeľ ako nejaký veľký problém,ale môžem sa aj mýliť.
vladgolf
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10.12.2014 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladgolf »

aha
Naposledy upravil/-a vladgolf v 22.12.2014 21:46, upravené celkom 1 krát.
vladgolf
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10.12.2014 00:59
Zdieľať na Facebook

Re: Vw golf 5 1.9tdi neštartuje - padá nafta

Príspevok od používateľa vladgolf »

1tom1csenkey1 napísal:Zdravím,mam vw golf 5 1.9tdi ,r.v.2005 a nejde mi naštartovať tu rárohu.
Vymenil som filter,novú baterku,elektrika je v ok.,a podľa mechanikov padá nafta.
Ale nemam ani potuchy ako tuto zavadu odstrániť. Kedže som menil vsetko vo ma napadlo a aj tak nic.
Proste za tepla ide ako jedna báseň ale stačí jedna noc vonku a auto sa na mna vy***!
Takze zhrnieme: mam auto ktoré po 7-10hod. Štastia v zime nenastartuje a padá zrejme nafta.
Vie mi niekto poradiť?
Kup sadu tesneni na vstrekovače na 99% je to tým ale týmto ti to nekážem vykonať aby si mi nepísal potom že aj tak nefunguje !!!
Môže to byť aj čerpadlom v nádrži-zisti či funguje(bez investicie)
Môžu to byť aj žhaviče-za tepla ti chyti aj bez žhavenia-daj si skontrolovať žhaviče
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Odkial vies ze pada nafta?Bolo skontrolovane padanie?Tak ako moizes povedat ze chyba je v tom?Padanie robi galibu mas pravdu,ale studeny start zhorsuje aj zle zhavenie.Vsetko sa da skontrolovat rychlo a jednoducho.Zhavenie vyvolat cez diagnostiku,palivovy system skontrolovat s vakuovou pumpou a manometrom.
1tom1csenkey1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2014 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tom1csenkey1 »

No auto bolo 2x v servise a ze podľa tvrdení chyba bude v tom ze pada nafta....ja sa moc do toho nevyznám ale cely filter som nemenil.
Na výmenu gumiciek viacero ľudí prikyvuje,takze skusim ísť tým smerom a kontrolovať to cez pumpicku stym metrom bohužiaľ nemam kde.
Takze zatial dakujem za feedback
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Palivový systém PD motora je riešený tak že aj tlak z čerpadielka nádrže po chvilke zaniká pretože má prepojenia do vratnej vetvy,dokonca na dvoch miestach čo slúži na odvedenie vzduchových vankúšikov ktoré tento systém vie produkovať.Žiadna diagnostika nevykazuje hodnotu vstupu paliva preto je tandem uspôsobený na klasické meranie vstupného tlaku paliva klasickým meraním.Preto treba dať mechanikovy aby odmeral systémový tlak tandemu pri štarte,pri volnobežných otáčkách a pri plných otáčkách.Výsledok troch hodnot a máš odpoveď.Ak to vie mechanik aspoň namerať tak sem napíš hodnoty.To je Alfa a Omega toho systému,potom sú už iba vstreky samotné.O tom je celý tento palivový systém.Každý je z neho posr...ale je to najjednoduchší systém aký nafta kedy mala.
Aby bolo jasné o čom bulovia v dvoch servisoch hovoria...
Padanie nafty je to,ak z potrubia (alebo iného) vie nafta odtiecť palivo na nižšie položenom konci.To ale ide iba vtedy,ak sa do potrubia vie dostať vzduch,ktorým sa plný stĺpec paliva vie prerušiť.Kým je potrubie plné paliva,odtiecť proste nevie,aj keď je prevýšenie veľké.To je celý zázrak padania paliva.Netesnosť poruší stĺpec paliva a to mu umožní odtiecť dole.
Sú body kde je systém náchylný na vnikanie vzduchu,spoje a O krúžky v rychlospojkách,na tie sa treba v prvom rade zamerarať.Samozrejme ísť naslepo je zdĺhavé,je rozumnejšie použiť vakum a jednotlivé sekcie odskúšať na schopnosť udržať podtlak.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

V 2 servisoch tvrdili ze pada nafta.Nechapem,ty chodis do servisu zistit problem,alebo na riesenie problemu?Ked tvrdia,nech sa paci,hned aj s tym nieco spravia.Ked mi zakaznik povie ze treba robit toto a toto,lebo mi kamarat tvrdil ze problem bude v tom,hned ho poslem za branu.
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

Ja som mal tan isty problem.Bolo vadne tesnenie pod vstrekovacmi.Za noc spadla nafta,rano problem.....Mna to vislo v servise 94e aj s robotou a materialom
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 42 neregistrovaných