Ako vyzerá VW Golf IV 1,6 SR – s takmer 450tis. km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dal by sa dať renaulťácky motor do VW Caravelle? :-) 2 muchy jednou ranou.
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

...známy má Opel Astra z r 1996 a originál nestočených cca 130 000km auto od nova v rodine tak reálne :-) benziňák 1,4 :-D a až na trocha hrdze je ako nové
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tiež máme takú rodinnú Cordobu. 1996 a 179000km. Ak by som na tom nenajazdil 10000 ročne posledné 4 roky, kvôli zmene pracoviska, tak by malo autobazárových 134000 :40bd: :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidíte a ja som si myslel , že pickup ktorý nám rozvážal tovar a denne spravil 800 - 1000km , že to už bolo za hranicou výdrže stroja a človeka. A zdá sa že nebolo. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Fakt by ma zaujímalo , ako vydržia tých 1500km denne šoféri. Ja mám nastavené maximum na 800 potom mi odchádzajú baterky. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

poznáš reklamu, kde iní končia my začíname :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pre tých, ktorým vadia km, alebo dajú do inzerátu "kúpim auto do 150.000km..."

Kedy sa už ľudia nebudú zaoberať pri kúpe auta prioritne najazdenými km? Tento VW Golf je skvelým príkladom, v akom stave môže byť auto, ak malo slušného a poctivého majiteľa.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a pritom ta udrzba nebola ziadna vynimocna. Ze tam boli vymenene rozvody ? Ale neeee, fakt zazrak. Nenechal sa preskocit motor. Velmi vynimocne.

Zadne tlmice lebo vlacilo stovky kilo ? Hrkotali, vytiekli, odskakovali, trochu normalnemu majitelovi zalezalo na tom aby preslo cez STK pripadne nepreslo tak ich vymenit musel. Preboha co je na tom ? To si kvoli rozvodom, svieckam alebo zadnym tlmicom mal kupit novy tragac za 27.999eur ?

Pol miliona kilometrov naozaj nie je absolutne nic, pre normalny motor - idealne hladky bez turba, bez priamovstreku. Nie je dolezite ci diesel alebo benzin, ba prave naopak diesel je viac namahany kvoli kompresnym tlakom a teplotam, takze POCTIVY JEDNODUCHY BENZIN MA DALEKO VACSIU SANCU NAJAZDIT MILIONY KILOMETROV NEZ ROVNAKY NETURBENY DIESEL.

Pisal som tu prispevky o milione mil na olejoch Mobil1, test s obycajnym bms325i. Ano, bolo to na valcovej stolici a nie v realnej premavke, pretoze to bolo za styri roky a ten autiak proste mlel imrvere 28 hodin denne, 9 dni do tyzdna, 15 mesiacov do roka bez zastavenia, akurat ked sa tam olej vymienal tak ho vypli. Po milione mil, co je pre slabsich MILION SESTSTOTISIC kilometrov, rozobralo BMW motor a povedalo jednoduchu vec : opotrebenie suciastok zodpoveda STANDARDOM NOVEHO MOTORA. Bez akehokolvek zavahania.

Co dodat. Este raz : nie 400.000km, ale 1.600.000km. A takych testov je kopec, aj Mercedes ma take, aj Audi, aj kazda znacka. Tie motory to dokazu. Moderne hyperdiesle a 0.9 ekoboosty ? Nie, nedokazu bez servisnych nakladov prevysujucich hodnotu auta. Erik Frog odtialto z fora pisal ze sa stara o flotilu Sharanov ktore maju 800.000km kazdy, 1.200.000km rekordman, nie jeden voz, nie dva vozy, firemna flotila. To su este stare poctive dieslove chrchle, ktore sice maju svoje chyby, ale motory sa daju udrzat : vstrekovace 85kW verzie AUY pochadzaju z nakladakov - tento PD system bol zmensena odnoz do osobnych vozov - turba sa sice "zadieraju" kvoli zaneseniu variability ale to je jednoduche a lacne vyriesit. Ine problemy ten motor viacmenej nema, okrem poziadavky na specialny olej a samozrejme nemat kretensku hlavu a nedrzat ten olej 30.000km, to je cista sialenost.


Inak sa vratim ku kupe mojho cerveneho Sharanoidu, teda konkretne Galaxie, ktoru pohladkam pohladom z okna uz siedmym rokom... 99% z mojich kamaratov a znamych upadlo do komy ked len videli ciselko na displejicku a dodnes sa neprebrali. Zostavajuci potrebovali hrube nasadenie kardiostimulatora.

Holt technicky rozhladeny narod ... marne som argumentoval tym ze boli odmerane kompresne tlaky na motore, vyrovnavacie davky vstrekovacov, tlaky turba ... proste ciselko nepusti.





>> Teraz vojdeš s najnovším mercedesom do tunela branisko a Ti hodí meďaka do núdzového režimu
>> lebo nie je tam taká kvalita vzduchu aká má byť (kvalitne urobený tunel)

nerob si srandu. To si zazil alebo pocul ?
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

super teme. Pri 200tisic na mojom urobim nieco podobne. mam vsak hladky benzin.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 22 neregistrovaných