VW Passat 1,9 tdi b5 2005 - šklabanie motorom strata výkonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Odkial si? TN kraj viem dohodit rozumneho mechanika.
locco545
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.09.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa locco545 »

Vyššie v diskusii sa spomínal tlak tandemu.
Raz som mal potrebu zistiť jeho hodnotu pre zistenie závady, avšak nepodarilo sa mi to nájsť v bloku meraných hodnôt. Preto by som sa rád opýtal, ak to je možné zmerať klasickou diagnostikou VCDS (VAG-COM), na ktorom kanáli to je?
Ja som to potreboval pri VW Golf, motor 1.9 TDI, 85 kW, AJM (neviem, či to je rozdielne, ak by sa jednalo o iný typ PD, napríklad 96 kW, ale predpokladám, že to bude to isté.)
Vopred vďaka za radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tlak tandemu sa dá odmerať iba mechanicky,cez VCDS sa nedá,proste tento tlak nie je meraný vlastnou diagnostikou RJ.Tot je to,čo neustále píšem a nachádza stále hluché uši.PD sú na tom všetky bez rozdielu rovnako,takže nezáleží na kóde toho PD-čka
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Skus pozriet do nadze ci tam nemas bordel a neprisava ti ho na sitko.Vlasna skusenost..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Milanko načo by to do rit.i robil ?! Ak si odmerá tandem tak vie všetko od nádrže cez filter až po samotný tandem.Kým pozrieš sajrajt v nádrži,ja už budem merať tandem na tridsiatom motore.Aj tak ho raz odmerať bude musieť,to je alfa a omega systému a potom sú už iba vstreky,srať na sitká aj všetky kraviny po ceste.Ak je tlak na tandeme ako má byť,všetko ostané možeš okakať z Manderly.
deniel90101ma
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.12.2014 08:24
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat 1,9 tdi b5 2005 - šklabanie motorom strata výk

Príspevok od používateľa deniel90101ma »

dodicek123 napísal:ahojte chalani!

potrebujem radu :(

na passate pri jazde na dialnici mi začne s motorom šklbať ale otáčky neklesajú ale po zastavení motor trasie ako keby išiel iba na tri valce :(... plus ako bonus motor zhasnem naštartujem a ide v poriadku ako náhle sa dostanem nad 110km/h začne to všetko od znova... :( diagnostika nič neukázala :( .... vymenil som palivové čerpadlo aj filter pri nízkych otáčkach to už nerobí. už som fakt zúfalý porsím o radu. predom ďakujem
Ja mam sice b6 ale mne to robilo tiez isiel som mechanikovi a on ze kde tankujem a ja ze na Benzine , odpoved: nekvalitna nafta , od vtedy tankujem na slovnafte a vsetko ok, vymenil som aj naftovy filter.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozprávky starej matere a mizerných mechanikov
deniel90101ma
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.12.2014 08:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deniel90101ma »

Rozpravky hovoria asi tebe ja mam b6 uz 3 roky/ 110000km a zatial stale bez poruchy , po zmene cerpacej stanice je auto ok .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Až zameníš 3 roky pri jednom aute za 47 rokov opráv aut,nenecháš sa natrieť takýmto mechanikom.Čím ďalej tým viac ma udivuje že,za celý život som stretol 2/3 ozaj vadné RJ,a vymieňasjú ich ako na bežiacom páse.Takmer neriešim (okrem natankovania zámeny paliva) akože vadné palivo,vymieňam minimum vstrekovačov,minumum turbín,takmer nič lambd atd atd z vecí ktoré ako prvé vymení každý manták.Je to ozaj zaujímavé.Ibaže ja viem presne prečo to tak je.
Ty si nechaj svoju pravdu,a ja svoju

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 33 neregistrovaných