VW Golf V 1.9 tdi pd 2004 - zly start biely dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 1.9 tdi pd 2004 - zly start biely dym

Príspevok od používateľa lacii921 »

Zdravím. Mam taky problem ze pri starte mi chytne síce na brnk ale zadymí na bielo na 5-6 sekund, trha s motorom nepravidelne otacky. Neviem ci snimac teploty vody ale rano ked ho napojim na pc tak ukazuje 6 stupnou vody co by malo davat signal na zhavenie, ale ci je vonku 25 stupnou alebo 2 stupne vzdy mi zasvieti kontrolka zhavenia iba na 1.sekundu.Cez pc ukazuje ze zhavice ziadna chyba. Ale zas ked mi na palubovke ukazuje 90 stupnou na pc len 75. takze neviem teraz co je zle. A som si aj vsimol ze mam problem udrzat tych 90. Stupnou ked idem je to v pohode ale ak vyhodim rychlost postojim na krizovatke uz mi to klesne. Termostat uz bol meneny. A ak je zohriaty motor dost to trasie na volnobehu s autom nepravidelne otacky. Pomozte mi prosim ak nieco Vas napada. Dakujem
albert35
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.11.2014 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa albert35 »

Ja som mal tiez problem s trasenim na volnobehu (Octavia 2, 1,9 TDI PD), pomohla vymena 2 ks vstrekovacov a komplet vsetky 4 pretesnene. Start takisto dobry, no potom par sekund trasenie, nasledne to prestalo a zacalo zase az ked sa motor aspon trochu zahrial.
PROCHY603
Príspevky: 3797
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:3020: Treba vymenit : termostat,cidlo teploty vody a dat cistic trysiek od PROTEC a pouzivat aditivum VIF. :3035: :2f93: :4012:

NABUDUCE napis aj zakladne veci o aute a to KM. :41c2: :41c2:
lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacii921 »

Nazdar, takze auto ma na tachometry 175000km. Ale ma urcite viac. Ked som auto kupoval som dal vymenit rozvody, olej a vsetky filtre. Vifko pouzivam neustale.Neskor sa este menilo cidlo teploty paliva, pred tyzdnom som dal menit termostat, a dnes som isiel do servisu nech mi vymenia to cidlo teploty vody. Len ma az zarazilo ked prisiel servisak zamnou ze ktory snimac ze ich je 2 , jeden pri vodnej pumpe a druhy dakde dolu. Tak som dal vymenit ten pri vodnej pumpe dufam ze som nespravil zle. Niesom vobec odbornik. Vymenil ale ziadne zmeny. Dalsie bude asi ze vymenim zhavice aj ked mi to ziadne chyby neukazuje. A so vstrekovacmi neviete aka by mala byt hodnota v norme. Zajtra pozriem ake mam hodnoty. Zatial Vam dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: zdenko2211 a 44 neregistrovaných