VW Passat B6 - porucha parkovacej brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

dusan12345 napísal:Fungovat moze ale iba jedna strana
mal si pravdu.mal som dolu lave koleso a vyzera ze ten motorcek je zadrety.valcek sa hybe.chcel som ho rozobrat len mi neslo povolit tie dve skrutky.da sa zohnat zvlast ten motorcek?
dusan12345
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan12345 »

Len cely strmen
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

a neda sa to nejak rozhybat?alebo viete niekdo o nejakom valceku?
77peter77
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.11.2014 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 77peter77 »

mam podobný problém mne ju nejde odbrzdiť mechanicky musím ručne blika to pípa to môžem na tom isť 1400km som totiž v Dánsku viete niekto poradiť vopred dakujem
77peter77
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.11.2014 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 77peter77 »

neviete poradit nezablokuje ju za jazdy môžem na tom chodiť.
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

77peter77 napísal:neviete poradit nezablokuje ju za jazdy môžem na tom chodiť.
dobry den.problem som vyriesil tak ze som si kupil nove strmene spolu z motorcekom a tie stare isli na repas.roby sa to tak ze si niekde v predajni kde predavaju autosuciastky objednate nove strmene a ked vam dojdu tak vymenite stare za nove a tie stare predajna zoberie a posle na repas.je to ovela lacnejsie ako kupit len motorcek.takto mate novy strmen z valcekom a motorcekom.musite si vsak najst taky obchod kde sa to da.ja som nemal v prievidzi problem.no a vymena je jednoducha,sam som si to menil.potom akurat treba nastavit cez PC rucnu.ked sa mi zasekla rucna tak som natom jazdil asi 3 mesiace mozno aj viac.proste som ju nepouzival.akurat ze to stale pipalo ako sproste.ale pocul som ze sa da aj rozhybat ten motorcek ale takto mate cisto nove brzdy a budete mat pokoj.cena bol zhruba 200 eur za jednu stranu.ked som zhanal samotny motorcek tak cena bola okolo 250 eur.takze sa oplati tak ako som pisal,stare za nove.
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B6 - porucha parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa navaho »

Zdravim, potreboval by som tip ako postupovat pri oprave zadnej el. brzdy.
Ostalo mi zablokovane jedno koleso. Ked auto odomknem a stlacim gombik na uvolnenie rucnej brzdy, tak brzdy sa najprv zatiahnu, to vyzera, ze je vsetko v poriadku.
Potom stlacim gombik este raz a pocujem na jednej strane asi 30 sekund taky zvuk, pravdepodobne sa motorcek toci. Po cca 30 sekundach sa prestane tocit a vyskoci kontrolka, ze je problem s brzdou. Dalej to uz nereaguje. Ked auto zamknem a odomknem, tak sa to da zase zopakovat.
Potreboval by som tip, co by vlastne trebalo vymenit, lebo vyzera to, ze motorcek je OK, skor akoby hriadel (alebo co...) neprenasala pohyb.
Este dodam, ze polhodiny predtym nez sa to stalo, som bol na umyvarke a vystriekal som s wapkou kolesa...
Dakujem za tipy.
VW Passat 1.9 TDI
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B6 - porucha parkovacej brzdy

Príspevok od používateľa navaho »

Bol strhnuty tisichran na motorceku a netocil brzdou tym padom. na youtube je zopar navodov ako odmontovat zablokovanu brzdu, ......treba dat dole motorcek a pretocit piest manualne.
VW Passat 1.9 TDI

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných