VW Golf V - vymena spojky a zotrvacniku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peteradamik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.01.2012 12:09
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - vymena spojky a zotrvacniku

Príspevok od používateľa peteradamik »

Ahojte,

vlastnim VW Golf V. 1.9 TDI 77kw so sest stupnovou prevodovkou. Uz dlhsi cas mi klepe spojka pri volnobehu a vyzerá to tak ze bude to vymena zotrvacniku. Vedel by mi niekto prosim Vás poradit nasledujúce otázky:

1, Mám si kupit LUK, SACHS alebo VALEO spojku?
2, Nasiel som na stránke Lascora nasledújcu spojku:
http://www.turboduchadlo.sk/site/Moto_d ... 3G105266BM
Pasovala by táto spojka do mojho auta? - Obávam sa kvoli seststupnovej prevodovke ze by to tam nepasovalo...Mate uz niekto skusenosti s touto stránkou? Vychádza to podstatne lacnejsie ako na inych stránkach..
3, Kolko trvá a kolko stoji vymena celej spojky spolu so zotrvacnikom? Autoservisy zvyknu mat problém s tym ked ja donesiem suciastku a nie cez nich si to objednávam?
4, Repasované a jednohmothné spojky v ziadnom pripade?

Viem ze to je trochu vela naraz ale ak by mi niekto pomohol, velmi by som vdacny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bolo by rozumnejšie uviesť kód motora pre jednoznačnosť,to je alfa omega ku každej otázke
1,Robil som nedávno BXE a bol tam Sachs aj sa dal Sachs,doporučujem nelavírovať
2.Poznám zopár ľudí čo predčasne kupovali set a dnes ho majú v špajzi
3.Výmena trvá necelý den,cenu určuje ten kto to robí,a tú budeš platiť a nie tú z fóra.Na Tebou dovezený diel záruku dá málokto a má plnú pravdu.**
4.Úspora nevyváži riziko

** Skús si predstaviť reklamáciu.Mechanik vymontuje spojku,dá Ti komponent do ruky aby si ho reklamoval a dovtedy čo ?Zoberie si neplatené volno ?.A auto mu ostane na zdviháku kým neprinesieš druhú ?! Nie je snád normálnejšie ak okamžite namontuje ďalší diel,auto dokončí a reklamáciu si vlastne uplatnuje mimo Teba ?
peteradamik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.01.2012 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peteradamik »

Podla velkeho technicaka identifikacne cislo mojho motora je BKC.

1, A Luk je menej kvalitny? SACHS som nasiel:
http://www.turboduchadlo.sk/site/229060 ... 2290601050
Tento by hodil do mojho auta? Pripadne mohol by si dat prosim ta odkaz na SACHS ktory sa hodi do mojho auta?
2,Hladam alternativy nakolko v servise mi povedali ze len cena zotrvacnika je okolo 550eur, a po pritom som nasiel celu tuto sadu za 340eur. Radsej dam trochu viac do vrecka opravárovi a nech si najdeme zlatu strednu cestu.
3,Tak casto sa reklamujú spojky? Jasné nechcem do toho hned skocit, práve preto si to dopredu preverujem aby som sa vyhol zbytocnemu kupovania suciastok ktoré ani nepasujú do mojho auta :)
4, OK, repas a jednohmotaky neriesim dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechcem vonkoncom tvrdiť ani posudzovať či LUK je horší.Asi nie,Sach je rozhodne z troch značiek najdrahší.To mňa ovšem vonkoncom nezaujíma,komplet set Sachs
mám za cenu 370 e.- aj zo špedíciou.
Spojku som ešte v živote nereklamoval,žeby toľko štastia za 42 rokov ? Neviem.Každopádne zrejme existujevada výroby,ja som sa s ňou nestretol.Montáž nedokáže nič pokaziť nakoľko to ide hore ako celok už skompletizovaný.To musí byť iný bambulo čo ešte ani to nezvládne zatiahnuť šesť skrutiek.
peteradamik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.01.2012 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peteradamik »

Ak Sachs treba tak Sachs kupim, uz nebudem na +/- 30eurách setrit.Ty robis aj servis? Pripadne nevedeli by sme sa dohodnut na vymene u teba? Ak by to bolo fakt 370+rozumná cena práce tak by som to dalej neriesil... A predsa by to nebolo 550 len za zotrvacnik... :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Som ešte PN a ostali mi dokončovačky ktoré treba dokončiť preto nemám presnú predstavu o aktuálnom čase
A druhá vec,nepíšem aby som tu lovil prácu
peteradamik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.01.2012 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peteradamik »

Nie ty lovis prácu ale ja lovim servis na ktory sa dá spolahnut... :) Jasné nehladam ihned, tá spojka este chvilu vydrzi len do konca tohto roka by som to chcel mat dole z krku... trasuci sa volant a klepúci zotrvacnik dokaze dost zneprijemnit zivot pri kazdodennom soférovani. Je to na tebe, ak by si bol ochotny to spravit tak rad by som s tym isiel k tebe, ak nestihas tak idem hladat dalej...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak to popočká,niet problému,môže sa to ale dostať až na druhú polku novembra
doki-s40
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.01.2014 00:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doki-s40 »

mhlavaty napísal:Montáž nedokáže nič pokaziť nakoľko to ide hore ako celok už skompletizovaný.To musí byť iný bambulo čo ešte ani to nezvládne zatiahnuť šesť skrutiek.
Nie je to celkom pravda, keď je spojka samo-nastaviteľná tak na jej montáž je potrebný špeciálny nástroj, a ak sa nepoužije, samo-nastaviteľný mechanizmus nebude správne fungovať a prítlačný tanier bude zas na výmenu po 7-10 tisíc km

mám na mysli tento nástroj:
https://www.youtube.com/watch?v=Tp5KeAQntGM

Nie každý servis tento nástroj vlastní, ale čo som ja dozvedel, tak keď servis objedná a kúpi nejakú spojkovú sadu tak dodávateľ dielu zvykne tento nástroj požičiavať do servisu
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ach boze - po sedliacky povedane,,,, specialne naradie ?? ak nemas sadu na spojky,vymedzis lamelu starou hriadelou, nadstavcom,atd,lavou rukou trafis koliky a pravou das sroby,zotrvak zaistis ako chces a cim chces - kym das specialne naradie,ja uz davam prevodovku,,,taketo kydy,,,
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,prípravok má svoje opodstatnenie v prípadoch keď ho má.Vtedy sa aj použije.Tomuto hovorím že ľudia nečítajú z porozumením.
Videl si niekedy celok zotrvačník,lamela,prítlačný tanier už zmontovaný a pripravený na montáž ? Lebo tak kúpiš set už zmontovaný a pripravený,akurát ho hodiť ako celok na kľuku a ak ho neskladáš z jednotlivých dielov,tak je prípravok akurát na dve veci
To čo robí chlap na videu už je hotové,urobené,preto
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 27.10.2014 16:45, upravené celkom 1 krát.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Dodam k tym SAC spojkam, nie vzdy je potrebny pripravok. Zalezi to od daneho kusu.
A dokonca viem o tom ze vo vela autorizakoch sa dokonca u VW group na montaz SAC spojak pripravok ani nepouziva...
Ja osobne jeho pouzitie radsej preferujem. Ale stretol som sa s modelmi kde bez neho absolutne bez sance spojku zlozit a nedoj....bat
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ja som na Daewoo ESPERO menil lamelu spojky VALEO

a žiadny strediaci set som nepoužil,jednoducho som to tam napasoval "podĺa oka" a fachčilo to O.K.

aj gumovalo to min. 8 m na asfalte kedykolvek, stačilo
tomu dat okolo 5 000 /min.

a pustiť spojku.... lol lol

EDIT : vymena spojky bola
okolo stavu tachometra 149 700

Espero sa dožilo 215 600 vtedy bolo zošrotované..

R.I.P. :3906:

Teda mnou vymenená spojka vydržala cca 66 000
bez 100 km

slušný nájazd by som povedal :300f:

niekto za tieto km zoderie lamelu :3c90:
doki-s40
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.01.2014 00:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doki-s40 »

mjz napísal:vymedzis lamelu starou hriadelou, nadstavcom,atd,lavou rukou trafis koliky a pravou das sroby
Ja nehovorím o usporiadanie / centrovanie všetkých komponentov spojky v jednej osi, ale o tom ako správne montovať samo-nastaviteľnú spojku aby samo-nastaviteľný mechanizmus vôbec fungoval potom.. preto ten prípravok.
mhlavaty napísal:Videl si niekedy celok zotrvačník,lamela,prítlačný tanier už zmontovaný a pripravený na montáž ? Lebo tak kúpiš set už zmontovaný a pripravený,akurát ho hodiť ako celok na kľuku

Nevidel som, to bude asi niečo VAG-ové, hoci by ma zaujímalo ako sa dá dostať cez lamelu a p. taniera. k skrutkám zotrvačník-->kľuka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Max.jednoducho.Tak sú otvory.Ešte aj skrutky sú už tam dokonca z lepidlom závitov,akoby vedeli že to budú montovať aj slováci
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných