Renault Trafic II - turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sef59
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.09.2010 01:14
Zdieľať na Facebook

Renault Trafic II - turbo

Príspevok od používateľa sef59 »

Zdravim.

Mozte mi prosim poradit s jednou vecou. Niekedy auto ide ako ma, vsetko je OK, taha ako besne. Niekedy napr. 1,2,3 rychlost taha ako ma dam 4 a auto zlenivie, plyn dam aj na podlahu a nic. Podradim do 3 a stale nic. Vypnem auto hned nastartujem dam tu 4. a uz ide dobre taha a vsetko ide ako ma. Robi to tak 1-2 do dna. Co by to mohlo byt, ci len diagnostika to zisti? Auto:Renault Trafic II, 1,9dCI 74kW 6 rych,2006 rok vyroby, 197000 km, Naftovy filter som menil.

Dakujem za rady.
devilhippo
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devilhippo »

Presne s takým niečím zápasil aj švagor na Renault Master 2,5dCi tak som vyskúšal kontrolu vstrekovačov tak,že som na nich odpojil prepady a zaslepil ich a napojil na každý jeden vstrekovač hadičku s nádobkou (priehľadnou) a následne auto nornálne naštartoval na voľnobeh.Po cca 2min.bola nádobka od 3tieho vstreku plná nafty.Všetko poskladané do pôvodného stavu a šli sme na diagnostiku.Výsledok:vadný vstrekovač resp.nesprávna činnosť vstrekovača č.3.Popis závady sedí do bodky čo uvádzaš,ale je možná aj iná chyba.Diagnostika povie viac.Toť moja skúsenosť. :41c2:
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

pisem sice o osobaku ale presne tento problem som mal pred mesiacom , bola vadna vaha vzduchu
palobobika
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.02.2008 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palobobika »

to bude váha vzduchu mal som to aj ja ... drahý špás...
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

palobobika napísal:to bude váha vzduchu mal som to aj ja ... drahý špás...
mozes nam prezradit konkretnu skusenost podla ktorej mu radis, ze ma zlu vahu vzduchu? V jednej teme pises ze odporucas BMW 325i, taktiez nedefinujes preco. V dalsej teme ti ukradli ibizu ale uz tri roky mas lagunu, no a v dalsej mas pravdepodobne vodu v svetle svojho forda, kedze z tej tvojej ''rady'' sa da len tazko tusit co si chcel napisat.

Prosim ta prestan tu ludi otravovat a zbytocne miast len preto, aby si tu mohol trepat tu svoju trapnu reklamu.
durk6
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.12.2008 19:44
Zdieľať na Facebook

trafic 2

Príspevok od používateľa durk6 »

podla mna su to vstrekovace, senzor na rampe bykazuje nizky tlak v comonraile, riadaca jednotka prepina do nudzoveho rezimu, kedze vypnes a zapnes naspat zapalovanie restartuje sa riadiaca jednotka a motor ide normalne az do momentu kym zase neklesne tlak na rampe a prepne do nudzoveho rezimu. Mne dokonca robilo aj to ze mi vyplo ulne agregat. Na vahu vzduchu by som to netipovlal, lebo pokial viem ked je na traficu nefunkcna vaha vzduchu tak riadiaca jednotka pouziva preddefinovane hodnoty ktore ma v sebe ulozene, skus to vyskusat odpoj konektor na vahe vzduchu a prevez sa. Ja som z tymto zapasil na traficu 2.5cdi asi 3mesiace nakoniec pomohla vymena vsetkych vstrekovacov cca 1000EUR. Neodporucam davat repasovane. Tolko moj postreh.
durk6
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.12.2008 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa durk6 »

ako pisal devilhippo najprv urobit kvapockovu metodu u vstrekovacov. kolko prepustia cez prepady za minutu chodu vozidla na volnobeh myslim ze norma je 5 az 8 mililitrov.
lubeno
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 10.06.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

To iste!!!!!

Príspevok od používateľa lubeno »

Je pravda že, auto ma diagnostiku na určenie zavady no to čo popisuješ som mal tu čest vyskušat tak ze auto mi doslova zhaslo Vymačkol som spojku nastartoval a šlapalo dalej. Moja zavada bola pekna huspeninka v palivovom čističi. Po vyčisteni auto ide ako maaaaaaa. To ani nechcem vediet čo by som platil v Renault servise ake rozneeeeeeee zahadneeeee zavady a vymeny sučiastokkkkkk Som šťastny človek zaobidem sa bez seriozneho fakturovania pre pracovnikov ktori musia tiež z niečoho žit no našťastie bezmojej finančnej podpory.... :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aspoň v jednej téme by si si to mohol všimnúť...
sef59
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.09.2010 01:14
Zdieľať na Facebook

Vaha

Príspevok od používateľa sef59 »

Takze diagnostika ukazala ze vaha vzduchu bola zla ale teraz uz 2 tyzdne zatial ide dobre. Nastriekali tam kontox ak to bude robit dalej tak vymena. Fuj aspon som neprisiel o 1000 eur za vstrekovace, Zatial.
speedservis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.11.2012 11:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedservis »

nazdar mozes sa mi prosimta ozvat potrebujem radu ohladom trafica co si kedisi riesil dik.
uwa0915052673
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.12.2016 15:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0915052673 »

Zdravím pani ja mam problém s tým ze keď preradujem rýchlosti tak mi autom trhá do ľavej strany co to môže byt.Čapy,sinenbloky vymenene komplet.Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných