Nissan Patrol 2.8, offroad upravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Matus33
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.10.2005 03:29
Zdieľať na Facebook

Nissan Patrol 2.8, offroad upravy

Príspevok od používateľa Matus33 »

Zdravím páni, už niejaký čas hľadám informácie ako je to z upravamy na patrole zaujima ma hlavne či a čo musí byť zapísane v TP. či sa zapisujú: zmena povozku- zvýšenie, svetená rampa (prídavne svetla v predu - vzadu) zvýšene sanie, ako to je v skutočnosti, ako to vmímaju policajti na ceste, ako je to na STK. poprosím realne fakty a za rady viopred dakujem
alkohol-man
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alkohol-man »

Zvýšenie podvozku : to nikto nikdy nedokáže pokiaľ sa bavíme o zvýšení do 10-15 cm a aj keby policajt začal vyťahovať nejaký baumaxx meter aby ti zmeral výšku prvé čo sa ho spýtam či je ten meter certifikovaný lebo všetko čo používa polícia SR musí mať certifikát. A keby vyskakoval udaj ho na ministerstve vnútra za nevhodné správanie alebo zaujatosť voči tvojej osobe a jeho to potom veľmi rýchlo prejde.
Ku snorchlu : nesmie enormne pretŕčať mimo auta musia byť zachované obrysy (opravte ma ak som zle napísal) poprípade povedz že je tam od výroby a ty sa v tom nevyznáš atď. Snorchel v TP mať nemusíš ani Amarok a hilux nemajú v TP chrómový rám na korbe a nikto ich nebuzeruje.

Svetelná rampa : Záleží či sa bavíme o prídavných diaľkových alebo hmlových svetiel tam je rozdielna legislatíva ak viem dobre ako napr: nesmú byť upevnené nižšie ako 25 cm od zeme a vyššie ako 125 cm od zeme a počet max 2 kusy. Neviem presne povedať už je to dávno čo som to čítal.

Horšie je to už s kolesami ale ak máš hlboko do peňaženky daj auto upraviť firme tá ti vystaví certifikát a s tým pôjdeš na obvodný úrad a následne budeš mať na polícii všetko zapísané do TP a máš svätý pokoj.

ale všetko záleží v prvom rade na tom akého policajta stretneš.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

ahoj pred 6 rokmi som mal pajero sport ,mal som tam sirsie offroad pneu , ram vpredu ,vzadu ,naslapy snorchel,dve svetelne rampy ,jednu v v prednom rame a jednu na streche kazda po 4 halogeny ,navijak vpredu,vzadu ,,zvysenie podvozku zhruba o 15 cm , nic okrem kolies som nemal zapisane , mal som ho tak 3 roky a nikto mi nic nepovedal ohladom tych veci , na stk ho zaujimali akurat ci snorchel nema ostre hrany .
a pri tych rampach ked ta niekto zastavi a bude sa zaujimat tak to pouzivas ako osvetlenie mimo vozovku , ja som ich mal zakryte navlekmi ,,, takto mi to poradili policajti pokial ma zastavi buzerovania chtivy ich kolega , inac vsetko v pohode
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tie svetlá by bez zápisu v TP nemali na aute ani byť, ak ich máš aj tak ich nemôžeš v bežnej premávke používať, tie návleky by na nich aj mali byť

Všetko je to potom už len na policajtovi, to len aby si vedel že ked bude chcieť tak pokutu ti smelo dá
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

90% upravených offroadov nemá v TP nič. Na SK to skrátka vo vačšin eprípadov nejde. Na rozdiel od iných, vyspelejších krajín EU. V podstate je problém hlavne v pevnostních nárazníkoch a pneu. Ostatné sa jako tak dá obísť.
Napr. iný rozmer pneu sa robí tak, že s tým rídeš na STK a ak nezistia že by pneu niekde šúchalo, brzdy že brzdia tak o tom vydajú protokol a na príslušnom úrade to jednoducho zapíšu. To isté nárazníky, musia mať hrany s nejakým rádiusom (myslím, že 4mm) nesmú presahovať obrys a je to OK zapísateľné. Na SK sa tým nikto ani nezaoberá. Takže všetci jazdíme tak jako jazdíme. Lifty, pneu, nárazníky, expedičné záhradky kde vozíme 200-300kg, pracovné a iné prídavné svetlá, navijáky,prídavné nádrže, vysielačky, rollcage....
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Myslím, že je tam dosť dôležitý rok výroby a takisto kategória vozidla v TP. Pokiaľ je v TP kategória M1G a rok výroby do 1995, nemusíš riešiť zápisy. Preštuduj offroad fóra, ja mám Patrola upraveného, je to GR, kategória M1G napriek tomu mám v TP všetko zapísané, pre istotu. Nemám problémy na STK, ani na ceste, policajti to ale nejak to neriešia.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Upravte to auto riadne, aby bol naňho spoľah, a keď Vás zastavia...zahnite na prvú poľnú...a chcem vidieť ako sa pustia za Vami - doslova fakt by som si pozrel nejaký xtrail čo rýpe difom v zemi :D
:28b7:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

panko veru sa nepustia ale poslu za vami pomocnika.... kalibru 9mm cize treba aj dodatocne upravy (helma, kevlar vesta, pancierova nadrz, dofukovanie gum a pod)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Patrol 2.8, offroad upravy

Príspevok od používateľa christiane »

Matus33 napísal:Zdravím páni, už niejaký čas hľadám informácie ako je to z upravamy na patrole
Ked uz hladas tak sa spytaj chalanov na neakej Off akcii.Nie si ty prezleceny policajt aby si vedel co mas na ceste kontrolovat?A kazdy ti tu na fore este poradi za kym mas ist na STK aby si ju spravil. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných