zavzdusnovanie chladenia - vytlaci 1 lit. vody Master 3.0d

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

zavzdusnovanie chladenia - vytlaci 1 lit. vody Master 3.0d

Príspevok od používateľa autokomplet »

zdravim FORmanov
mam taku zabavku s Mastrom 3.0d (motor prapovodne Nissan akurat "prepracovany" = pokaslany Renaultom)
po doplneni chlad. kvapaliny na MAX sa pri beznom jazdeni strati (vytlaci cez vyrovnavaciu nadobku) cca 1.0 liter vody. To samozrejme zapricini prehrievanie motora pri vacsej zatazi. Nie je to tesnenim pod hlavou ani vekom na nadobke - teda ak dobre otlakovali hlavu. Tesnenie bolo jemne podfuknute ale nic ine.
Predpokladam netesnost bud na vodnom cerpadle, prsiach (obale vod. cerpadla) alebo pod nim, nebodaj prasknuty blok motora. Zaujimave je, ze ak motor pri jazde nepustim pod 2.500 otacok, tak sa voda nestrati a system ostane naplneny akoby nic, len ak pojazdim pri nizsich otackach, tak sa opat voda strati = vytlaci ju cez veko nadobky.
Trvalo mi chvilu pokial som na tuto zaujimavost prisiel, tak mi napadlo ci napr. vodne cerpadlo pri nizsich otackach moze nasat vzduch a nasledne zavzdusni system a vytlaci vodu, resp. ina netesnost (hadice nevykazuju netesnosti ani unik vody). Nestretol som sa s nicim podobnym, budem vdacny za nazor odbornikov ktori riesili takyto pripad, resp. maju skusenost s tymto motorom.
Podla zaznamov sa uz niekto predtym sprtal v tych prsiach okolo rozvodov (ma to retaz).
Dakujem
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

cviro123 dakujem, asi to bude naozaj nieco okolo vod.cerpadla aj ked mi mechanik tvrdil nieco ine, este uvidime, ide sa to rozoberat...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných