VW 1,9 tdi - kontrolka tlaku oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

VW 1,9 tdi - kontrolka tlaku oleja

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Zdravím všetkých. Mám problém na mojom aute. Motor je 1.9 tdi, 81kw, AFN v aute Ford Galaxy (zámerne som to dal do vw fóra keďže je to sharan a nie Ford. Posledných zhruba 4000km mi niekedy začne blikať, a samozrejme zároveň pípať, kontrolka tlaku oleja (červená olejnička). Niekedy sa to nestane 500-700 kilometrov vôbec a niekedy na trase 30 km aj 10x krát Zaujímavé je, že keď sa to stane je to vždy pri otáčkach okolo 2100-2300 na štvrtom alebo piatom prevodovom stupni. Stretli ste sa niekedy s tým? Môže byť, že skutočne poklesne tlak a čerpadlo nedáva dostatočný tlak z času na čas presne v týchto otáčkach alebo je chybné čidlo, kabeláž a prejaví sa to práve v týchto otáčkach? Dúfam, že môj opis bol dostatočný. Ďakujem za všetky rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obe varianty sú aktuálne.U čerpadla teda u reálneho poklesu tlaku by šlo najskôr o sitko ol.čerpadla, u druhej možnosti snímača a jeho obvodu,tie sú dosť kazové,nie je to vzácnosť
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Nejazdi na tom a neuspokoj sa s niakou odpovedou,a okamzite zdemontuj oil vanu a skontroluj ci nie je zanesene sitko a nasledne zmeraj tlak oleja za tepla
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Ešte ma napadla jedna vec možno to má nejaký dlhodobý súvis. Cca pol roka dozadu tj. 22-25 tisíc km som si všimol zmenu na kontrolke oleja. Predtým po otočení kľúča do polohy pred štartom zhasli postupne všetky kontrolky a ostalo svietiť dobíjanie a kontrolka tlaku oleja. Zo dňa na deň som si však všimol, že pri ponechaní kľúča v tejto polohe kontrolka oleja nesvieti ale bliká. Vymenili sme snímač tlaku a nič sa nezmenilo kontrolka blikala, nesvietila. Keďže sa okrem zmeny zo svietenia kontrolky na blikanie nič iné s autom nedialo, nechal som tam nové čidlo a jazdil ďalej. Od vtedy som teda spravil cca 25 tisíc km bez problémov, len posledných 5 tisíc začalo robiť čo píšem v prvom príspevku. Môže toto mať nejaký súvis? Alebo mám skrátka zhodiť vaňu pozrieť/vyčistiť sitko, vymeniť znovu čidlo a čakať, či sa vada odstránila.
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Si asi necital..........
Mas problem z mazanim uz 5000km a jedine co si schopny je vymenit cidlo a vypisovat na forum.
Jedneho poznam takto jazdil asi 30 tis km,ze asi cidlo a potom sa cudoval,ze sa mu zadrel motor.
Jasne som ti napisal co mas urobit a ty sa dookola vypytujes a splietas vseljake svetielka,urob co ti hovorim a ked budes mat ciste sitko vo oil. Vani a za tepla nameras aspon 2 bari na volnobehu opakujem zatepla,tak potom si jazdi jak chces a trebarz nech ti svieta budiky jak na vanoce
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných