VW Golf IV - tlak oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nudista1119
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - tlak oleja

Príspevok od používateľa nudista1119 »

zdravim newie mi niekto poradit pocas jazdy asi cca 500 m mi pipne STOP tlak oleja vypny motor pouzit manual asi 3 krat za sebou neviete co s tym moze byt moze to byt cidlo alebo co? dakujem
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ked to pipa tak mozes mat: malo oleja,vadne cidlo,zle olejove cerpadlo,zaneseny saci kos, atd,atd :2f93: :28b7: :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Bez priameho zmerania tlaku tlakomerom to ťažko zistiť...
nudista1119
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 22.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nudista1119 »

olej som kontroloval hned je dostok bol za par automechanikmi nikto nevie co je stym kazdy sa vyhovara na cidlo bol som aj na pocitac diagnostiku nic nenaslo a ked odpojim cidlo nic nepipa na palubovke nic sa nedeje hmm
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Skontroluj si zamok prednej kapoty. Musi byt funkcny (mikrospinac). Tam by som zacal...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aj tak si na 99% myslim, ze je chybny ten zamok kapoty. Teda presnejsie je problem so signalizaciou a teda mikrospinacom.
Preco ta hlaska a pipanie? RJ nevie o tom, ze "problem" bol skontrolovany odstraneny, kedze nema info o tom, ze predna kapota bola otvorena... Preco signalizovalo nedostatok? Ja neviem, vie majitel... Bud to bolo "na hrane", alebo mozno k tomu prispeli urcite okolnosti, ci uz auto v kopci, alebo jazda zakrutou atd...
Tym nechcem vylucit chybu mazania, avsak predpokladam, ze chybne mazanie, ci uz nizky tlak, nedostatok oleja sa moze vylucit, ked auto uz bolo v servise (a asi nie jednom) a nikde si nevsimli nejake podozrive zvuky, ktore by auto s vadnym mazanim uz davalo vediet min. hlasnym klepotom ci uz nenatlakovanymi h. zdvihatkami, alebo slabou mazacou schopnostou na ojnicnych loziskach. Tie bez oleja toho moc nevydrzia. Ak by bol tlak velky, tak motor "skape", nakolko zvyhatka by tym tlakom podvihli ventile, no to sa skor stava u studeneho motora. Daktore TDi nemali red. ventil tlaku oleja do hlavy valcov.
misob77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.05.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misob77 »

Ja som mal podobny problem na G IV, ale len piskala obcas ta kontrolka pri zahriatom motore. Tlak oleja bol dobry, cidlo tiez. Nakoniec sa prislo na to, ze kablik od senzora bol na jednom miete predraty a zrejme ked sa motor zohrial sa natiahol a niekde skratoval pri prejazde nerovnostou... Po zaizolovani problem zmizol. oprava 0€ :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Len génius mohol spojiť tieto dve signalizácie do jednej kontrolky....neverím že to je náhoda. Skorej mi to príde ako zámer ... :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných