VW Golf IV 1.6 r.v 99 - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1.6 r.v 99 - spojka

Príspevok od používateľa robie525 »

caute dal som asi pre dvoma mesiacmi vymenit spojku, jeden problem vsak pretrvava. ked chcem zaradit jednotku tak to z 10 zaradeni ide pekne iba raz. ked nejde zaradit povolujem spojkovy pedal a asi v stvrtke (od spodu) mi tam pekne skoci ostatne rychlosti idu super. je moznost to nejak doladit? nemam cez tyzden ist do servisu atd spravil by som si to mozno aj sam ak by mi niekto poradil ako na to popripade co s tym urobit. dakujem za rady :-)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Zlý synchrónny krúžok na jednotke. Škoda už keď sa robila spojka, spolu sa mohla robiť aj prevodovka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám presne ten istý názor.Tá spojka je výborná,kolieska pekne stoja a to je práve problém lebo synchro zachytí točenie v polohe keď nesedia zuby na objímke.
Môžeš jedine skúsiť śa naučiť radiť rýchlo po potlačení pedála kým všetko v prevodovke nezastane.
Vymeniť synchro krúžok jednotky,už je opotrebený a "lepí"
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Najjednoduchšie a finančne najmenej náročné bude asi preprogramovať si v hlave radenie jednotky...Skrátka asi bude treba radiť ju systémom, začnem ju tam tlačiť od počiatku vymačkávania spojky .Samozrejme s citom ... :2f93:
robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robie525 »

radim tak ako pisete. mne to celkom ide ale frajerka ma mensie problemy. ale hlavne som chcel mat auto v uplnom poriadku. samozrejme nezblaznim sa dakujem za odpovede :2f93: :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných