torzná tyč, dá sa zadok dvyhnúť?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kriskas
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 16.04.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

torzná tyč, dá sa zadok dvyhnúť?

Príspevok od používateľa kriskas »

Mám lagunu1 a už to trošku sedí, resp. oni sú dosť nizke aj bez tak, dá sa to nejak dvihnúť?
Zevraj by som to mohol vyriešť zadnými tlmičmi, nesucími pružinu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečo sa poplietlo.Torzná tyč a zavesenie z vinutou pružinou sú dve úplne odlišné veci.Kým zavesenie z torznými tyčami (Megane,P306 a pod) sa pridvihnúť dajú zmenou otočenia torznej tyče,tak pri vinutej pružine sa to dá iba podkladaním medzikusov na to určených pod lôžko pružiny.Predávajú sa hotové ku konkrétnemu autu,preto netreba vymýšlať vymyslené.
kriskas
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 16.04.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kriskas »

nepoplietlo, dostalo sa mi do uší tak, že kombiky maju na výpomoc tlmiče s pomocnými pružinami.
Dvihnuť to pootočením, alebo posunutím torznej tyče, je možné aj doma? alebo na to treba specialnejší servis
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dvihnúť sa to dvíha iným pootočením tyčí.Treba ale upozorniť že to ani v dielni nie je zrovna práca ako malina a bez znalostí a výbavy to vidím skôr na to,že to skončí v niektorej dielni v polorozobratom stave.Luguna I a zadná náprava to je vlastne na 100% kus hrdzavého železa s čím chodí že práca to bude aká bude a mám trocha pochybnosť že sa do toho nejaká dielňa chytí,vzhladom na cenu práce a cenu vozidla.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

V pohode to zrobíš doma. Treba ti len velky perlik, autogen a v zalohe druhu napravu aby si mal čo namontovat nazad.

Ak nahodou nevieš ake kluče k tomu si treba kupit tak ešte napiš a doplnime.

Inač milan domontovane pružiny na torznej naprave som už videl na Renaulte aj na peugote.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Jasné ide to ja som to robil na starom Renaulte 11 . dal som to o 5 zubov a auto bolo ako koza. Veľa šťastia nikdy viac
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hnr napísal:V pohode to zrobíš doma. Treba ti len velky perlik, autogen a v zalohe druhu napravu aby si mal čo namontovat nazad.

Ak nahodou nevieš ake kluče k tomu si treba kupit tak ešte napiš a doplnime.

Inač milan domontovane pružiny na torznej naprave som už videl na Renaulte aj na peugote.
Súhlasím,videl som takú úpravu.
Robiť torzky na korozívnej náprave je výhra,od začiatku do konca opakovanie vybraných slov
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Do takej hrudy by som neinvestoval ani groš, daj tam drevenné špalky a máš :4012: :4012: :4012: pokoj :40bd:
skyline33
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 17.10.2007 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline33 »

tato laguna ma torzne tyce a tlmice bez pruzin.mal na mysli vymenit tlmice za tlmice s pruzinami.tak sa to robilo na R21.problem je ze na lagunu ani na kombi sa take tlmice nerobia,avsak dali by sa dopasovat z R21 nevada vid: http://ecat.elit.sk/Tlumice-perovani-VE ... ZFUyAxMjk=

:-\
vhsystem
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 06.04.2006 23:11
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vhsystem »

Ak chces, posli mi do SS tvoj email a poslem ti foto ako vyzera zadna naprava na Lagune 1 s pruzinami. Mam tak komplet upravovanu moju V6-tku, aby som mal "pevnejsi" zadok....
Torzne tyce sa daju tiez v pohode prestavit, akurat je to hnusna babracka...treba na to tak den casu, ale vzhladom na cenu prace to nikto nechce robit, tie pruziny ti isto pomozu do istej miery.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zjavne to kole oči len mne...
vhsystem
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 06.04.2006 23:11
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vhsystem »

Čo také?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní