VW Golf V 1.9tdi 77kw BKC 2004 - trhanie pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

VW Golf V 1.9tdi 77kw BKC 2004 - trhanie pri rozbehu

Príspevok od používateľa lacii921 »

Pomôžte mi prosim Vas, mam taky problem ze asi pred 3 mesiacmi sa mi ozval dvojhmotak tak asi pred dvoma tyzdnami som ho dal vymenit, ale som tam dal vymenit jednohmotu aj komplet so spojkou, lamelou, pritlacnym tanierom a loziskom, mechanik vravel ze je to plnohodnotna nahrada aj tak som chcel dat chipnut auto a podla recenziach je lepsie dat jednohmotu. Pred tyzdnom som registroval ze pri rozbiehani aj pri spiatocke trha s autom je to dost citit, Inac spojka funguje fajn.koli comu to moze byt? moze za tym byt ten jednohmotny zotrvak?
lacii921
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.01.2014 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacii921 »

Ja niesom ziadny automechanik, dal som na slovo mechanika ze je to plna náhrada,netusil som ze to moze sposobit taketo problemy. A hlavne som tu pisal koli tomu aby som dostal odpoved ak mi niekto vie pomoct ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neurobil si dobre a to z viacerých dôvodov.Prvý že sa pýtaš neskoro.
Dvojhmota plní svoj účel a i keď varianta výmeny za jednohmotu možná je,prináša zo sebou problémy.Tvoj mechanik mal v rámci takéhoto riešenia automaticky zabezpečiť aj výmenu tlmiča torzných kmitov tj hlavnej remenice ktorá je nevestou tej jednohmoty.Ak jedno tak aj druhé.Nerozoberajme dôvod,proste nutnosť.
To čo si urobil spravilo dosť ľudí,a ako sprievodný jav a odmenu dostali vybrácie,chvenie,tvrdý chod,nepohodu.Výkon pri najmenej výkonnom PD-čku nie je dôvod nedať dvojhmotu z dôvodu čipovania.
Či dôvodom trhania je spojka je ťažko zodpovedateľná otázka.Môže byť a nemusí,nakoľko aj iné dôvody vedú k podobnému problému.Vzhladom na oneskorený nástup problému som náchylnejší k variante že dôvodom nie je spojka.
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

no ja mam galaxika 1,9 tdi a tiež som sa dal nahovorit na jednohmotu proste na neodpružený zotrvák a čo by človek nepovedal aj mne začalo po nejakom čase robit to iste - neskutočné že
:d :D :d :D :d :D
ale v podstate ide o to ako bolo napísané - nieje problem v spojke ale mne sa poondil klb na poloosi - ide o to že prava poloos je skladana z dvoch klbov teda je delena /neberiem do uvahy vnutorne osadenie v prevodovke/ a ten "stredny" klb odchádzal
neviem či ma golf tak isto riešenu tú dlhsiu poloos, ale predpokladam že asi ano a to ti moze robit to trhanie
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V 1.9tdi 77kw BKC 2004 - trhanie pri rozbehu

Príspevok od používateľa jaster-83 »

lacii921 napísal:Pomôžte mi prosim Vas, mam taky problem ze asi pred 3 mesiacmi sa mi ozval dvojhmotak tak asi pred dvoma tyzdnami som ho dal vymenit, ale som tam dal vymenit jednohmotu aj komplet so spojkou, lamelou, pritlacnym tanierom a loziskom, mechanik vravel ze je to plnohodnotna nahrada aj tak som chcel dat chipnut auto a podla recenziach je lepsie dat jednohmotu. Pred tyzdnom som registroval ze pri rozbiehani aj pri spiatocke trha s autom je to dost citit, Inac spojka funguje fajn.koli comu to moze byt? moze za tym byt ten jednohmotny zotrvak?

kolko mala ta dvojhmota natocene ked si ju menil? ..........cca tolko isto by ti vydrzala aj ta druha co by si tam dal.............a pochybujem ze by si si to auto nechaval tak dlho........

ja viem, mudrovat je lahke ale neodpustil som si, peace......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

mechanika kopni do gul - teraz budes odmeneny - drncanim,tvrdostou,,pazvukmi atd - hlavne pri rozbiehani ,,, par takych mam co si to dali spravit a to nezapres,ze je to drnciaci,strpajuci serbel,,ze je majitel velmi vela krat lakomi je zname,ale aby zdravi mechanik nukal takuto variantu,,
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 16 neregistrovaných