VW Golf 1.9 tdi - mizne olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

170km tam a 170 späť po dalnici 140km/h celý čas tempomat a mi zožralo zo stredu risky na min a začala svietiť kontrolka malo oleja teraz som dolial 4 deci na max kade mi to žerie olej ??

Toto mi nieje celkom jasne, lebo z minima na max by si musel doliat viac ako 4 deci.Maš dobre osadenu tu mierku čo si menil ?
A daj si zmerat kompresiu či ti nahodou nepretlača tlak okolo piestov, v tom pripade by mohlo fukat z odvetravacej hadice. Podla vysledkov kompresie sa da bavit dalej.

Pre cicmanca. Od 1,6 d z nejakého 1973 po 1,9 PD z roku 2000 sa povrch valca nezmenil. Jedine čo sa zmenilo kvôli čomu vymysleli normu oleja su hydraulicke zdvihatka a pohon vstrekov od vačky.
BMW ma svoju normu, OPEL ma svoju normu, MB, VW, Fiat ju ma tiež.Preto aby sme zmagorili bežneho zákazníka a kupoval si značkovy olej v značkovom servise. A potom je zaujimave,že vyrobca oleja XY vyroby olej na ktorom su na jednej flaške vypisane normy od každej značky auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:Väčšinou sa dá s tým súhlasiť ale čo napr. špec. povrch. úprava valcov motorov PD a zvlášť kvôli tomu vymyslená norma 505.01?
U PD vznikol špecifický problém z mazaním stykovej plochy vačky vstrekovačov.Je to súhra kolosálneho tlaku a vzájomného špecifického pohybu kde o vytvorení klznej vrstvy pri takomto pohybe nemôže byť v podstate vôbec reč.Ak by PD nemalo túto špecifickú vec a teda aj potrebu riešiť (mazať) takmer neriešiteľné,bol by z hľadiska mazania iba ako ktorýkoľvek iný motor v danej výkonovej kategórii.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Dakujem za radu Mhlavatemu popozeral som celý motor utesnil odvetravanie aj viečko oleja a včera trasa MA-Nr cca 150 km tam a 150 spat a hla na ryske ani mm nezmizol ranne štartovanie bez dýmu. takže problem vyriešený.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných