VW passat b5.5 brzdy/hrkanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1peter2
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.07.2013 18:58
Zdieľať na Facebook

VW passat b5.5 brzdy/hrkanie

Príspevok od používateľa 1peter2 »

Zdravím, na passate (r.v. 2003) mi vzadu niečo hrkoce, taký nepríjemný kovový, plechový zvuk, bol som s tým aj v servise a tam mi povedali, že mám úplne rozbité brzdové valčeky. Ďalej mi povedali, že oprava sa rieši tak, že to zhodia a pošlú nejakej firme na repas, cena jednej strany by mala byť 120€, dokopy vraj do 300€ aj s robotou,.. nové by boli vraj omnoho drahšie. Poraďte mi prosím či je takáto oprava bežná, a či je aj cena adekvátna. Za všetky odpovede a rady vám vopred ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Valček sa dá vymeniť samotný, dá sa vymeniť aj komplet zrepasovaný strmeň kus za kus, bez čakania. Len neviem či to odstráni tvoj problém pretože ak by hrkotal samotný valček tak by ti to nebrzdilo a tiekla brzdovka. Takže teraz je otázka či sú to len zlodeji alebo rekvalifikovaní cukrári, ktorí naozaj veria tomu čo hovoria. Neviem čo je horšie...


[img]http://2i.sk/2i/t/0334e3c91a.jpg[/img]
1peter2
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.07.2013 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1peter2 »

Práveže to brzdí bez problémov, akurát to hnusné hrkotanie, ako storočný šrot... jediná funkčná chyba čo sa mi objavila je, že keď mám zatiahnutú ručnú brzdu a potom ju uvoľním tak mi stále svieti kontrolka na palubovke, musím ju troška potlačiť dole a všetko je v pohode, kontrolka zhasne. v servise mi povedali že to s tým súvisí a po výmene to prestane, ale tak neviem, hrkoce to už oveľa dlhšie ako mám problémy s ručnou.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja myslím že bude mať len vybúchané-vydraté vodítka ...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...ZMEŇ SERVIS...!!!
...NIKDY som sa nestretol s takou závadou,akú Ti diagnostikovali...!!!
...Platí to,čo napísal cicmanec...To by si nemohol jazdiť...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ten snímač by som tiež rád vedel ako s tým súvisí keď je niekde úpne inde...
1peter2
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07.07.2013 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1peter2 »

S tým snímačom by nemalo byť nič, problém je podľa mňa v ručnej, pretože keď ju uvoľním (klasicky stlačím gombík a pustím) tak sa ako keby neuvoľnila úplne, treba ju ešte kúsok potlačiť dole, pritom žiadne zuby to tam už nemá. No nič zajtra idem do iného servisu a uvidím čo mi povedia tam. Každopádne ďakujem za vaše odpovede.
matulko3332
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2013 17:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW passat b5.5 brzdy/hrkanie

Príspevok od používateľa matulko3332 »

Nazdar mne to robilo tiez dal som nove strmene kotuce problem Bol v tom ze som nevymenil platnicky ktore tym padom nepriliehaly dobre na kotuc a preto ked som presiel po jame tak to zhrkotali jak ked spadne hlinnikovy rebrik na cestu :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných