Ohnutá poloos? Megane II 1,6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Ohnutá poloos? Megane II 1,6

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím.Nastavoval som rozvody s tým že musel von silenblok motora a motor bol podložený zdvihákom pod olejovou vaňou.Zdvihák mi pustil tlak a cez noc klesol.Tyč poloosi sa zastavila na ráme.Tak som to nahodil a problém: Pri jazde jedná sa o rýchlosť asi od 60 nižšie a pri pustení plynového pedálu.Keď dám nohu na plyn alebo vyššia rýchlosť prestane to.Zvuk je niečo také ako keď máte vyfučanú pneumatiku pdobné tomuto https://www.youtube.com/watch?v=X27F2Wqf6NU

A našiel som aj zvlečenú manžetu ale nie na strane rozvodou ale na strane vodiča.Ak by ste ma niekto vedeli nasmerovať?Vďaka.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

skor si nieco zle zlozil alebo nedotiahol. Zdvihni kolesa do vzduchu, roztoc a zapocuvaj sa.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Nemá nato vplyv prejazd cez nerovnosti robí to aj na rovnej ceste bez hrbolov.Ani zatáčanie nato nemá vplyv.Jedine ma napadá nieo z poloosou-ale nemá žiadne vole alebo silentblok na prevodovke.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Takáto vola v diferaku je akceptovatelná?
https://www.youtube.com/watch?v=ACwRGRx ... e=youtu.be
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano je,je to vôla satelitov a planetových kolies
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Skúsim vymeniť ten vonkajší klb na vodičovej strane kde zliezla ta manžeta.Mám tušáka že to nebude náhoda..Aj keď nemá volu nebol by to prvý prípad keď bol vadný aj klb bez vole.Uvidím dam vedieť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných