VW Golf III - tempomat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

VW Golf III - tempomat

Príspevok od používateľa tuttiii »

Ahojte , mam golf 3 TDI r.v. 97, 110 HPS, do ktoreho som chcel podla xy navodov na nete namontovat "HomeMade" Tempomat. Kabeláž som zapojil podla nasledujúcej schémy a vo VAGu v riadiacej jednotke motora nahodil LOGIN 11463. Podla všetkeho by mal tempomat po tychto ukonoch fičať ale nefičí :( Prosim poradte v com može byt chyba a ako to spojazdniť. Moc krát ďakujem.


[img]http://imageshack.us/a/img201/2175/v04.png[/img]
[/img]
Naposledy upravil/-a tuttiii v 01.11.2013 19:59, upravené celkom 1 krát.
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Ešte by som chcel dodať že funckiu brzdového a spojkového spínača som skontroloval cez VAG - oba funkčné. A taktiež Tempomat sa vo Vagu tvári ako funkčný. Kanál 6 tretie okienko sa mení hodnotota 0 - 1 ako zapínam a vypínam Tempomat. Len pri jazde Tempomat stale nereaguje. Už fakt neviem kde dalej hladať chybu. :(
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

cital som ze min. 30 km/h ale to je v podstate jedno , skusal som to aj na 4 prev. stupni a aj na 5. ... nejde ani na jednom
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Podobný problém mal aj kamarát na G3, on si dorábal tempomat s orig. páčkou, chvíľu mu fungoval, no potom sa taktiež tváril na diagnostike ako funkčný, ale v skutočnosti nešiel, s tým obmedzením rýchlosti to bola pravda, myslím že to bolo okolo 50-60 km/h zaradená min 3 alebo 4.... doteraz nevie/me nájsť chybu, ak by ste na niečo prišli s tým Vaším, tak prosím dajte vedieť aj tu, možno mu budem takto vedieť poradiť....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tuttiii napísal:Ešte by som chcel dodať že funckiu brzdového a spojkového spínača som skontroloval cez VAG - oba funkčné. A taktiež Tempomat sa vo Vagu tvári ako funkčný. Kanál 6 tretie okienko sa mení hodnotota 0 - 1 ako zapínam a vypínam Tempomat. Len pri jazde Tempomat stale nereaguje. Už fakt neviem kde dalej hladať chybu. :(
No áno,status sa síce zmení a vidíš jednotku,ale to vyjadruje iba toľko že je zaregistrovaná vôla.Osobne mám názor že to RJ jednoducho nevidí,tj nebola spracovaná aktivácia,resp neprebehla
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Co sa tíka aktivácie, zadal som v RJ Motora Login 11463, neviem ako inak, resp. co este by bolo treba spravit pre uspesnu aktiváciu ??? Ja si skôr myslím že chyba bude niekde inde. Cital som ze par ludi malo podobny problem so spínačmi na spojke a brzde. V tomto prípade sa Tempomat tiež tváril ako aktívny na diagnostike no pri jazde proste nesiel. Predpokladám že RJ má isté podmienky kt. musia byt splnené aby povolila tempomatu fungovat. Jednými z tých podmienok sú isto zopnuté brzdový a spojkový spínač, no nenapadá ma čo iné by by si pri Tempomate mohla este RJ overovať ??? Skúsim zajtra este zadat Login pre deaktiváciu Tempomatu a potom pozriet ci aj vtedy diagnostika bude reagovat na zopnutie a vypnutie Tempomatu. Ak potom diagnostika na Tempomat reagovat nebude, myslím ze je jasné ze teraz Tempomat aktivovaný je a RJ ho musí vidiet. Zajtra dám vediet ako to dopadlo.
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Mno podarilo sa mi postupit v rieseni problemu o krocik dalej. Kontroloval som funkciu tempomatu podla nasledovnej tabulky a zistil som ze pri zopnuti hlavneho spinaca do polohy on by som mal vidiet v tretej kolonke na siestom kanaly cislo 000011, avsak mne sa tam objavi iba 000001. Toto zodpoveda polohe "spinac je v polohe pred bodom zopnutia" comu ale celkom nerozumiem. Tu jednotku na predposlednu poziciu proste nemozem dostat. Myslim ze v tomto bude cely problem len zatial stale netusim ako ho odstranit. Prosim pomozte dakto. Btw. snimace pedalov spojky a brzdy funguju presne podla tabulky.

Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

"lakinooo" dakujem za postreh, prestudoval som to, skontroloval som vsetky kontakty vsetko je OK ! popravde nektorym tym prispevkom z toho fora vobec nerozumiem ... ako moze mat spinac medzi polohou OFF a ON este jednu medzipolohu ked mam na tuto funkciu iba dva kabliky ??? schema zapojenia je uplne jasna ... ON - OFF (cierny - ciernobiely) a ak sa k nim zpomne modrosedy alebo cerveny je to SET alebo RESTORE . fakt nerozumiem aka medzipoloha ??? kde by sa tam vzala ??? resp. ak by niektory z kablikov nebol zapojeny nie je mozne aby na jeho zopnutie bola vidno akakolvek reakcia vo VAGu. :( myslim ze totok uz sam nevyriesim ...

Obrázok
springo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.08.2006 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa springo »

Nazdar. Práve riešim tiež tempomat na ten istý motor g3 81kw. Mne nechce vag prijať ani login. Ale neviem či som zapojil na správny konektor pod palubovkou. Konektor c.1 má byť čierny a ja tam mám čierno hnedý... Môže to byť niečo iné ?
Forgino
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.06.2014 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Forgino »

tuttiii chcem sa ta spytat a kde si zohnal kabelaz k tempomatu na toho golfa lebo aj ja ju zhanam a nikde ju nemozem najst....
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jan jan a 16 neregistrovaných