VW Sharan - nesvietia tlmene svetla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - nesvietia tlmene svetla

Príspevok od používateľa edith264 »

ahojte.
Potrebovala by som surne pomoc.....nesvietia mi tlmene svetla, len dialkove. Taktiez nesvieti svetla na lavej strane vzadu (akoby tam vobec nebola elektrina). Poistky som pozerala, su dobre. Resp. ktore poistky treba konkretne pozriet?
Dakujem za odpovede.

VW Sharan, 11/2002, 85kW, P, M6, Diesel
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

dakujem za odpoved a teda dufam, ze "len" to. Zajtra sa uvidi....
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan - nesvietia tlmene svetla

Príspevok od používateľa elephant »

edith264 napísal:Poistky som pozerala, su dobre. Resp. ktore poistky treba konkretne pozriet?
Toto si nejak odporuje. Pozeral si poistky a ani nevieš ktoré.

Na poistky sa nepozerá - poistky sa premeriavajú.

Problém so svetlami sa vždy začína riešiť od najjednoduchšej možností a to že je vypálená žiarovka. Hlavne každá elektrická závada sa rieši so skúšačkou alebo merákom. Pozerať sa môžeš akurát tak na televíziu.

- je žiarovka v poriadku?
- je napätie na pätici?
- je poistka v poriadku?
- je napätie na poistke?
- je napätie na prepínači?
- je napätie?
- je kostra?

Chyba je medzi miestom kde napätie ešte je a miestom kde už nie je.

Dôležitým ukazovateľom pre vyriešenie problému je aj to ako a kedy ku problému došlo.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Aha to som si nejak nevšimol :-\

Takže v takom prípade to budú najskôr len vypálené žiarovky :d :D
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

milí muži :))
Ziarovky to nebudu, nakolko som isch skontrolovala.
kazdopadne....som vytiahla kazdu poistku a len vizualne usudila ze su ok, nakolko neboli "prerusene"-----vyjadrujem sa len laicky, nakolko som zenska a nevyznam sa v jazyku, kt. sa tyka hlavne el. casti.
ked som pozerala ziarovky vzadu....vsetky su ok, ale absolutne nesvietia (akoby tam nebol prud).
Na pravej strane vzadu vsetko svieti. Smerovky svietia, hmlovky svietia, dialkove svietia.
A ako sa to stalo ?
Menila som ziarovku vzadu vlavo, nakolko nesvietila.....a ked som dala novu....nesvietila. Cize neviem ako sa to mohlo stat, nepamatam sa na nic, co by to mohlo sposobit. Akurat sa stala jedna vec ked som drziak so ziarovkami davala spat, dotkla som sa jednej "skrutky" a vsimla som si malu iskru.....ine nic sa nestalo.
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

otazka je ktoru .... hm.
sorry, nevedela som, ze to s tym moze suvisiet.....
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

ehm....lenze tam nie je ziaden symbol svetiel....len cisla na poistkach (cize amperiky). :-\
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

Ver, ze ak by tie symboly tam boli......tak nemam problem, poradila by som si hravo. Bohuzial tam nic nie je :(
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Mala byť nie je žiadna istota. Je kopec prerazených poistiek na ktorých voľným okom nie je nič vidieť.
100% dobrá poistka je len premeraná poistka.

Zoberie sa merák prepne sa do polohy dióda/bzučiak vyberie sa poistka a jeden hrot sa dá na jeden vývod druhy na druhý vývod. Ak sa ozve zabzučanie poistka je v poriadku.

Druhá metóda je so skúšačkou kedy sa skúšačka pripojí na kostru a hrotom sa prikladá na zastrčenú poistku na jednu stranu a druhú stranu poistky. Ak na jednej strane poistky skúšačka svieti a na druhej nie poistka je chybná a treba ju vymeniť.

Aj žiarovka sa niekedy pohľadom nedá určiť či je dobrá alebo vypálená. Istota je len keď sa žiarovka odskúša napríklad káblikom z batérie.
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

ok ok, istota je gulomet :) dakujem za vsetky rady (vazim si to), sama to nezvladnem....zajtra zbehnem do servisu. Potom Vam dam vediet, ak vas to ovsem zaujima ;)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ešte ma napadlo nechýba tam na tom svetle len kostra? A za ďalšie, ak si menila žiarovky tak si snáď mala svetlá vypnuté a vtedy by nemal nastať žiaden skrat, ak si sa aj dakde dačím živým dotkla na kostru...Ale tá iskra svedčí o tom že nebolo všetko vypnuté. Každopádne všetko čo by sa dalo poradiť tu už odznelo.
A držím palce a vyjadrujem poklonu a obdiv,väčšina žien Ti aj tak môže ticho závidieť...koľkokrát ani nevedia že im niečo nesvieti...
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

Ach ženy a vaše autá :/
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

:) Vsetko zle je na nieco dobre, teraz uz viem,ze nemam menit ziarovku tak, ze som svetla nechala zapnute - ponaucila som sa.
Zadne svetlo vyriesene - vymenena poistka.
ostatne poistky su vsetky prekontrolovane skúšačkou - vsetky su dobre.
Zajtra sa na to pozrie elektrikar, packa zaobstarana je (keby nahodou), tak uvidime, k comu sa dopatrame.
Cize zatial mi zostava, nejazdit vecer.

LDakujem vam vsetkym za rady ..
Vlady ... dik ;)
edith264
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.12.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edith264 »

vada odstranena, bol pokazeny zapinac svetiel ;-) konečne mozem jazdiť..... a ešte raz veľká vdaka :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných